Dar kamyorum:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hulyab tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hulyab
  1. hulyab

hulyab Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar bu aralar kafama taktığım çok büyük bir derdim var.
    15 yaşındayım ve annem dışarıya yanlız çıkmama izin vermiyor. Hayatımda hiç arkadaşlarımla beraber toplu bir şekilde yanlız başınada dışarı çıkmadım.
    Arkadaşlarım hep çıkıyor bir ben çıkamıyorum.
    Yani sadece evin çevresine çıkabiliyorum.
    Üsküdarda oturuyoruz ve Kadıköy bize çok yakın yürüyerek gidilebiliniyor. İstersen arabayada binersin...
    Anneme ne zaman tek başına dışarı çıkacağım diyorum mesela tek başına Kadıköye gitmek istiyorum deyince "ne işin var oralarda yanlız başına bişi olursun diyor" yada "birileriylemi buluşcaksın erkeklerle mi diyor aklını başına topla tvlerde görüyoruz neler olduğunu diyor.
    Harbiki amacım tek başına gezmek ve alışveriş yapmak
    Ama annem bana erkeklerlemi buluşcaksın diyor.
    Çok sıkıldım bu durumdan sürekli onun dibinde oturamam ya onunla beraber çıkıncada ne beğensem karışıyor sanki alacağım şeyi kendisine alıyoruz ben beğenmedim diyor ben beğendikten sonra bir sorun yok diye düşünüyorum sanki beğendiğim şeyi giyecek olan o ..
    Almak isteyincede almıyor ve beni orada bırakıp gidiyor dolayısıyla peşinden koşmak zorunda kalıyorum. Onunla beraber dışarı çıkmak istemiyorum.
    Kendim dışarı çıkmak istiyorum. Benimde kendime göre bir özel hayatım yokmu ya off bazı alacaklarımı onun yanında almak istemiyorum !
    Bana yardım edin napıcam ben bu annemle off
    Onuda anlıyorum korkuyor bana bişi olur diye ama böylede hep gitmez ki :KK43:(
    Kendimi korurum artık herşeye aklım eriyor of
    Kalbimi sürekli kırıyor erkeklerle buluşcakmışım ne işim olur ya offfff:gitme::gitme::gitme:

Son düzenleme: 15 Haziran 2009
  2. 15 Haziran 2009
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ayyy kuşum senden bir yaş küçük bir kızım var ve ben anneni o kadar iyi anlıyorum ki kaydirigubbakcemile3 kızma bana.

Canım bunu tamamen seni koruma içgüdüsüyle yapıyor bunu biliyorsun değil mi?
    Artık her gün duyduğumuz onca korkunç haberlerden sonra bizler de anne olarak böyle psikopata bağlıyoruz işte.
    Evet sana biraz güven duymalı ve senin de kendine güvenini kazanman amacıyla azar azar da olsa seni biraz bırakmalı ama demek ki henüz sende o ışığı görememiş.
    Ya da sen gösterememişsin.
    Kızma ona, inatlaşma, onun yerine otur tane tane güzel güzel anlatmayı dene.
    Mantığı kabullenirse sıkmaz bu kadar.
    Konuşmak her şeyi çözer güzelim. a.s.

Bak ben kızımın bir kaç defa yalanını yakaladım şimdi atmaca gibi peşindeyim.
    Bu onu sevmediğim için değil, hiçbir anne sabah "yav bugün şu kızı nasıl mutsuz edeyim acabaaa" diye uyanmaz.
    Bu tamamen koruma içgüdüsü.
    Hele ki İstanbulda yaşıyorsan ....

4. 15 Haziran 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım annen belki endişeleniyordur........dogru tv de neler görüyor duyuyoruz........
    ama böylede yaşanmaz.......annede bunu bilmeli......
    böyle seni dizinin dibinde daha ne kadar tutabilirki..........
    her yanlız başına gezen kızda erkeklerle dolaşmıyor..........annen burda yanlış yapıyor.........
    seni böyle sıkması her an birlikte olmanız hoş degil.........
    seninde bir sosyal hayatın arkadaş hayatın olcak..........
    ve kendi kendini yanlız kalarak herşeyi yaşıyarak hayata hazırlıyacaksın........
    ne her zaman annen yanında olcak nede sen annenin yanında olcaksın........

ve ayrıca sakınan göze çöp batar derler.........allah korusun senin başına bir şey gelcekse.......
    annen herşeyden esirgesede başına gelir........

annenle konuş canım endişeleri için yada yakın arkadaşlarından örnekler ver güvenmesini sagla......
    annenin güvenini kazan .........
    gerçi bu zamana kadarda güvenmesi gerekirdi..........
    bazen annelerin korumak adına böyle yerli yersiz sıkmaları olabiliyor.........

6. 15 Haziran 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    annen seni sadece korumak istiyo canım..
    öyle bir zamandayız ki annen korkmakta haklı..
    yaşın daha çok küçük,tabiki arkadaşların olacak onlarlada zaman geçireceksin...
    annenle konuş güvenini kazanmaya çalış...
    sonuçta annen seni anlayacaktır...

8. 15 Haziran 2009
  9. hulyab

hulyab Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim hepinize ama konuşmayı denedim.
    Konuşmak en iyi çözüm ama benim durumumu çözmedi.

Arkadaşlarımdan örnekte verdim.
    Sürekli konuyu dağıtıyor geçiştiriyor bunaldım.
    Konuşmaya çalışıyorum bana tv deki bir şeyi gösteriyor yada bugün ne yemek yapalım diyor.
    Annemle konuşulmaz zaten :KK43:( ben konuşmak istesemde o beni dinlemez ne diyosun duymadım der konuyu değiştirir dinlemez.
    Herşeyi denedim olmuyor.
    yakında 16 ıma gireceğim yanlız dışarı çıkmak için reşit olmam ve 18 imi beklemem mi gerekiyor?
    Ki eminim o yaşıma gelincede aynı şeyi yapacak.
    Bazen evde hiç kimse yokken çıkıp gezsem mi diyorum kendi kendime ama o zamanda çok merak ederler diye kızarlar diye gönlüm el vermiyor ve korkumdan gidemiyorum.
    Tek başına alacağım şeyleri onun yanında alamıyorum en önemliside bu :KK43:(((((

Yanyanayken çok güzel gezsek iyi geçinsek hadi tamam beraber gezelim diyeceğim ama oda olmuyor.
    Ne zaman dışarı çıksak beni sinirlendiriyor. Sürekli yemin ettirttiriyor bana birdaha senin dışarı çıkmıycam diye.. Milletin içinde orda kavga ediyoruz...
    Geçenlerde bir elbise gördüm çok beğendim zaten elbise arıyorduk.
    Şöyle baktık falan annem ben beğenmedim diyor bense çok beğendim. Orda küçük çocuklar gibi oturup ağlayamam ya al diye.
    Birde hadi beğenmedim yürü gidelim demesi yokmu boğazlayasım geliyor milletin içinde..
    Sabahtan akşama kadar geziyoruz bişi almadan eve dönüyoruz.
    Annemle gezmek istemiyorum !!
    Başıma kötü birşey gelebilir tamam ama eskiden dersaneye gidiyordum.ışine gelince tek başına dersaneye yollamayı biliyor ama...
    Bence annemin işine gelmiyor off TEK BAŞINA DIŞARI ÇIKABıLMEM ıÇıN DERSANEYEMı GıTMEM GEREK?? çok saçmaa
    kadıköy çok kalabalık biryer 10 senedir gidiyoruz oraya heryerini ezberledim artık... Kalabalıktada başıma ne gelebilir ki:KK43:(
    VE en çok sinirlendiğim sözü ise erkeklerle mi buluşucaksın??
    ınternetten anlaşıcakmışımda buluşmaya gidicekmişim lafı sinir ediyor..!

10. 15 Haziran 2009
  11. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çok benzerlerini bende senin yaşınyken yaşadım.çoğu kişide yaşamıştır zaten şuan en tehlikeli yaşlardasın sen kendini çok büyümüş herşeyin üstesinden gelebilir olarak görsende kendi başına doğru kararlar veremeyebilirsin..annenin tepkisi çok normal.bu dönemi karşılıklı anlayışla aşacaksınız.biraz sabırla , zamana bırak.ailenin güvenini kaybetme kaybedecek şeyler yapma sakın.
    beraber birşeyler yapmayı ya da güvenilir arkadaşlarını ailenle tanıştırıp onlarında güvenini kazanmasını sağlayabilirsin.böylece beraber 1-2 saatlik çıkmalar yapabilirisiniz diye düşünüyorum.bir sosyal aktivite yada kurs falan yaparsan hem kendi kafanı dağıtmış hemde ailenin denetiminde kalmış olursun.bu sayede aktivite arkadaşlarını ailende tanır bu sana da biraz rahatlama sağlar.
    dediğim gibi biraz sabır...ailene saygını ve sevgini yetirmeden bu zor günleri geçireceğini düşünüyorum çünkü onlar senin iyiliğin için tüm bunları yapıyor..akıllı bir kız olacağına eminim.bu günleri gülerek hatırlayacaksin opuyorumnanaktan

12. 15 Haziran 2009
  13. hulyab

hulyab Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sürekli zamana bırakıyorum ama aklımdanda hiç çıkmıyor..
    Kafayı yemek üzereyim.
    2 sene öncesine kadarda bu duyguyu yaşadım ama sonra zamana bırakayım dedim.
    Daha nüfus cüzdanında resmin bile yok sen kimsin ki tek başına çıkacaksın dedim oturdum:)
    Şimdi 15 yaşındayım 16 ıma gireceğim.( Cüzdanımdada resmim var:))) :p )
    Annemde beni 14 yaşımda dersaneye yollayabiliyorsa kadıköye gezmeye niye yollamıyor diye düşünmeye başladım.
    Düşündüm düşündüm işine gelmiyor cevabını buldum.
    Sürekli onun dediğini yapıyorum birazda o benim dediğimi yapsın istiyorum.

Beraber iyi gezemiyoruz kavgalıyız. ıyi geçinsek böyle bir düşüncem olmuyacak tek başına çıkmak ile ilgili.
    Zaten ev kuşuyumdur haftalar boyunca evden hiç çıkmadığım olmuştur sadece okula gidip geliyorum.
    Okulda evin dibinde zaten..
    Biraz anlayış göstermesini isterdim...

14. 15 Haziran 2009
  15. kk_bayansu

kk_bayansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    fazlada bunaltmamalı bence seni annen anlıyorum benimde çocuğum var iki yaşında olmasına rağmen evde tutmak mümkün olmuyor bazen parka gidelim bisiklet sürelim diyor heleki bu yaz aylarında hepimiz eve hapsolmaktan sıkılmışken ergenlik çağında ve zor bir dönemden geçmeye çalışan bu genç arkadaşımızı da çok iyi anlıyorum...:1hug:
    benim kızkardeşim de 16 yaşında annem bütün yakın arkadaşlarını gezdiği insanları tanır ailelerini de tanır bu yüzden hiç öle erkeklerlemi geziosun gibi sorular sormaz ..:eek:lmaz:
    sende kız arkadaşlarını eve çağır güzelim annenle tanıştır hatta onlarında anneleri gelsin ve tanışsınlar herkesin içi rahat olsun olmaz mıCADIARZU

16. 15 Haziran 2009
  17. hulyab

hulyab Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlarımın evleri çok ama çok uzak..
    Çok çağırdım ama gelmediler.
    Zaten annemde pek iyi bakmıyor.
    Uğraşamam çağırma diyor. Yemek hazırlamak birde ortalığı yayarsınız gürültü yaparsınız diyor.. E dışarı çıkmamada izin vermiyor.
    Sosyal hayatım bitmiş benim...:bbo:

18. 15 Haziran 2009
  19. Elis

Elis Guest

biliyomusun benim 8 yasinda kizim var ve 15 yasina geldiginde ayni senin gibi yanliz gezmek istedigini soylese eger bende izin vermem,dunyanin binbir turlu hali var,annen sana tabikide guveniyodur ,ama etraf cok acimasiz,,,anneni anlamaya calis,,senin tirnagina zarar gelse onun cigeri yanar,,,,,,,,,,,,,