Darbe etkili hayat

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 12 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  12 Şubat 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Kısa ama öz olmayan sözler , sonrasında kişiyi düşündüren ve onu kıran cümleler . Ardından moral bozuklukları ve kendini iyi hissetmeme durumları . Olacak elbette o kadar , bu cümleler darbe etkili tesirli olanlarından .

  Kişinin kendisi gibi olması kadar daha güzel bir durum varmıdır ? Kişi kendi öz benliğinde kendi prensipleriyle ve kendi öz güveni ile kendi hayatını kendi gerçekleriyle yine kendi dünyasında yaşamalıdır . Oysa kendisine ait olan bir yaşam zaten vardır , ya farkındadır , yada değildir . İşte bu kötü . Kötü olan tarafı kişinin kör olması kadar , sağırda olmasıdır . İyi olan tek yönü var , oda ilgili olan kişiyi gerçeklerden uzak tuttuğu için sanal ve hayal olan bir alemde o mutludur . Evet evet mutlu ve rahatdır . Sözümüz de işte o'na .

  Aslında bir bakıma bazı kişileri haklı görmek lazım . Çünkü onlar için gerçek mutluluk yok gibi , onlar olmayan gerçek dışı heveslerle mutluluğu yaşıyorlar . Bazen mecburi , bazende darbeli hayatın etkisi gereği . Onlara sözümüz olmamalı , saygımız elbette vardır lakin ,

  Hiç yaşamamış gibi üzüntüleri , ağlamlarda oluyor belli belirsiz . Yada gülmeler ve çok rahatımsı bir hayat çizgisi . Mutluluğun resmini çizemedik , onlar çizmişler gibi kendi benliklerinde . Yalanmı ? Vallahi yalan . O resmi çizenin burda ne işi var . Gerçek olan gerçek mutluluk sanal olanda bir hiçdir . Gerçek olanda ise bir şeref ve onurdur . Peki bu resim bu darbeli hayatta nasıl çizildi , düşünülür . İnsanın inanası bile gelmez , çünkü gerçekden o resim günümüz şartlarına göre yok gibi . Varsada biz görmedik . Darbe şiddetli ama biz o şiddeti bile hissedemedik . Ne kaderimizse olur dedik yaşadık , alışdık gibi .

  Dip notlara gerek kalmaksızın , sözümü bağlamak istiyorum .

  Kapatın bilgisayarınızı , kapatın adsl denen beyin tembelliğine yol açan internetinizi . Açın pencerinizi ve hayata bakın , insanlara bakın . Çareli olanlar bir tarafa , çaresizlere bakın . Gerçek olan nefesi içinize çekin , hayat bu , bunu teneffüs edin . Acılar gerçekler ve yaşam sürecindeki çırpınışlara bakın . Bir klavyede selam nasılsın , sen nasılsın la bitmiyor hayat . Yada dostum .. Vayyy vayyy dostun sanalıda çıkdıya helal olsun bizlere , dost bumuydu ? Sevgi bumuydu , yaşamak bumuydu . Kendinize sorun bu soruları ve sonrada bir küçük tebessüm acı ama gerçek bir gözyaşı bir damlada olsa sizi gerçek olana bağlar , bağlayacakdır da .

  Etkisini her anımızda hisssettiğimiz hayatın darbeleri adına , Yaşayın ve savaşın . Yılmayın ve sadece gerçekleri yaşayın temennim ile .....