Dava açacağız yardımcı olun lütfen

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve serabina tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : serabina
  1. serabina

serabina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar arkadaşlar sizlere danışmak istediğim önemli bi konu var :
    arkadaşlar ben yeni evliyim 3 haftalık çok zorlu bir maratonun ardından evlendik eşimin ailesi onu reddetti benle evlendiği için sorun ise abisisni karşısında bacak bacak üstüne atmışım benden hiçbişe olmasmış ben bilmişin teki ve eşimi parmağında oynatan biri imişim aileme telefonlar açtılar küfüt ettiler fakat eşimle birbirimizi çok seviyoruz ama çok o bana dediki ben ailemden utanıyorum ve senden vazgeçmicem eşim ve abisi çalışmışlar yıllarca ve abisi kendi adına hesap açmış parayı bankaya koymuş demişki eşime "yarın öbürgün evleniriz falan bu paralar lazım olur" eşimde abisi ya inanmış ev almışlar bi tane bankada da para var ama 40 - 50 bin civarı eşim parayı istedi hayır dediler borç-alacak yok dediler onu reddettiler ailem bize desteğini hiç ama hiç esirgemedi çünkü bana kıyamadılar eşime kıyamadılar düğünümüzede gelmedi eşimin ailesi abisi biz nişanlandıktan sonra o evi gitti dayadı döşedi sırf biz oturmayalım die annesi bana ne acelen var önce abisine gidelim kkız isteyelim nişanını düğününnü yapalım 2 senebekleyin dedi kıyamet burdan koptu meğerse düşünceleri biz bi yüzük takalım bunlara yani bize daha sonra bi bahane bulup attırırz demişler çok çürkin inanın yazarken bile kanım donuyor anlatmak ,le bitmez aslında herneyse eşimle mutluyuz kredi çektik borç harç aldık herşeyi gerçi şuan işim sallantıda dükkan devredecek bu ayrı bi sıkıntı size asıl sormak istediğim soru şu :
    eşimin ailesinin aldığı ev abisi ile babasının üzerine yapılmış şimdi dava açmak düşüncesindeyiz bizi beş kuruşsuz ortada bıraktılar ve alacağımızı almak istiyoruz çünkü o ev de abisi oturmasın o evde eşimin dişi tırnağı var yıllarca para vermiş ne yapmamız gerek bana yardımcı olun lütfennn [/COLOR
    ]

2. 26 Kasım 2008
  3. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş ola....
    ama gene de sağlam bir avukata danışın

4. 26 Kasım 2008
  5. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    avukat arkadaşlar yardımcı olacaklardır sana canım.. keşke bi fikrim olsaydı.. ailesi insafa gelir inşallah..pişman olurlar yaptıklarına da bu tatsız mevzu burda kapanır...

bu devirde babana bile güvenmicen diye boşuna demiyorlar demekki...insanın öz ailesi bunu yaparsa eller ne yapmazkiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

6. 26 Kasım 2008
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bir avukata danışsanız iyi olacak.onlar daha iyi bilir
    ama eşinin abisinin ve babasının üzerine ise,sonuçta ev babanında üzerine olduğu için miras olur diye düşünüyorum.dava açsanız ,sonunda anne ve kardeşler arasında pay edilir herhalde..tabii en iyi avukatlar bilir...
    bir de madem bankada para var.bu ortak hesaptan yatırılmamış mı?sadece abisinin üstüne imiş.

8. 26 Kasım 2008
  9. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben bir avukatım....
    bulunduğunuz yerden bır avukata danışın..
    burdan anlatılacak tavsıye edılecek verileceğim bilgiler yetersiz kalabilir....
    sevgilerimle..

10. 26 Kasım 2008
  11. burcucello

burcucello Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm uzuldum ama bunu sadece bu platformdan değil bir de avukata danısmanı tavsiye ederim.

12. 26 Kasım 2008
  13. serabina

serabina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorma be güzel kardeşim öz ailesi bunu yaptı aylardır bizde yedi içti üstü başı yıkandı banyo yaptı ben aldım üstünü başını ve aileis birkez bile aramadılar düşüne biliomuusn nasıl bir ailedir anlamadım hep abisinin üstüne yoğunlaşmışlar ya gelinini sevmeyebilirsin ama oğlun için gerekeni yaparsın ya dimi ama yapmadılar ve o parayı nasuıl yicek bu adam onun hakkını nasıl yicek o evde nasıl oturcak ya

14. 26 Kasım 2008
  15. lakhesis

lakhesis Guest

ahhh keşke kaçöıp uzaklara gidip beraber çook mutlu olsanız ya..
    dava açılacakta ev resmiyette kimin adına? tapu falan?

16. 26 Kasım 2008
  17. serabina

serabina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki ablacım ne yapmamız gerek benim patronumda avukat fakat soramadım kendisine nereye başburu yapacağız nasıl bi dilekçe yazacağız ne olur yardım edin

18. 26 Kasım 2008
  19. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    o işler öyle değil..gelin sevilmiyorsa oğlan da sevilmez..hatta yeri gelir konuşulmz..zor durumunda yardım edilmez...torunlar bile sevilmez..öteki torunlardan ayırırlar onları..bir köşeye atarlar...oğlan annesine babasına hasret ,hayatına devam eder ama içinde de bir şeyler eksik kalır
    bizzat benim babam ve annem ve ben ve kardeşim yaşadık aynısını..para yüzünden ve annem yüzünden hep babamı bir köşeye ittiler ve hiç yardımcı olmadılar.boşuna uğraşıyorsunuz siz