Dava Açtım...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ofof23 tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ofof23
  1. ofof23

ofof23 Guest

Bu gün sabahtan aile mahkemesine gidip dava açtım. Ama giderken bacaklarım tir tir titredi ve şu anda da çok gerginim. Tek istediğim bir an önce boşanmak. Her türlü hakkımı talep eden bir dava açtım. Ama bir yandan da düşünüyorum biz bu hale nasıl geldik. Severek evlenmiştik. Seviyorum diyen adam nerede. Bu kadar kolaymıydı herşey. Ben bir daha insanlara nasıl güvenirim. Öyle çok şey götürdü ki benden. Hala içimden birşeyler kopuyor gidiyor.Yine de ayakta duruyorum güçlü olmaya çalışıyorum. Çok şükür hiç salmadım kendimi işe girdim çalışıyorum ortamım çok güzel zaten bekarken evlenmeden hemen önce ayrıldığım işyerine tekrar başladım. İnsanlarda sağolsunlar hep destek veriyorlar bana. Dışarıdan çok iyi görünüyorum zaman geçtikçe ama içim acıyor. Nasıl geçer nasıl tamir olurum bilmiyorum ama, tek istediğim boşanmak. Dava var daha en zoru bundan sonra belki. Yine de kendime çok acıyorum. Hayallerime, heveslerime, duygularıma, onunla geçen günlerime, gecelerime.Elbet bunda da bir hayır vardır. Çok ağır bir yük daha ne kadar taşırım bilmiyorum.....benneyaptımki

2. 5 Haziran 2009
  3. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yapcak birşey yok..
    zamana bırakacaksınız..ne kadar üzülme desek de acını yaşayacaksın
    zamanla unutulur,geçer gider inş..
    şimdiden çok çok geçmiş olsun
    hayat bazen istediğimiz gibi gidemeyebiliyor işte...rabbim yardımcın olsun

4. 5 Haziran 2009
  5. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm hakkında hayırlısı olsun bu kararı vermek belliki çok zor olmuş ve vermişsen doğru karar demekki herşey zamanla düzelir zaman nelere ilaç olmadıki

6. 5 Haziran 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hic bir yara yokturki zaman ona ilac olmasin...gececek arkadasim insallah...daha iyi olacaksin.:nazar:
    Bakma yaralarin daha cok taze..zaman zaman sizliyor! Fakat gün gelecek kabuk baglayacaklar ondan sonrada yeni bir hayata tam olarak merhabe diyeceksin...:teselli:

Allah yardimcin olsun bu zor sürecte

8. 5 Haziran 2009
  9. werwepeto

werwepeto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne kadar uygulamayı pek beceremesem de; hayat felsefemdir..her zor durumda olana sölerim.Belki biraz olsun ii hissetsinler kendilerini die: "Her işte bi hayır vardır" Böle olması gerekiomuş,böle oldu de geç. Göreceksin; geçmişin artık hiç canını yakmadığında ne kadar güçlü olduğunu.Sert,sağlam bi kadın olduğunu.KADIN olduğunu..Sevgiler....

10. 5 Haziran 2009
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Zaman her şeyin ilacı demişler.Önemli olan bundan sonrası geçmiş geçmişte kalsın bırak gelecek sana daha iyi günler getirecektir

12. 5 Haziran 2009
  13. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim hakkında hayırlısı olsun inan herşey çok güzel olucak bak ablamda boşandığında aynı senin gibiydi bunalıma girmişti ama allah karşısına birini çıkardı evlendiler ve şimdi dünyanın en mutlu insanı,demekki böylesi hayırlı sen güçlü ol göreceksin herşey çok güzel olucakopuyorumnanaktan

14. 5 Haziran 2009
  15. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    konularını hatırlıyorum.
    ciddi şekilde manevi işkence çekiyordunuz.
    iyi yapmışsınız, daha genceciksiniz, bundan sonra mutlu olmaya bakın.

16. 5 Haziran 2009
  17. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    neden acıyorsunuz kendinize...
    sizin yerinizde olmak isteyen kaç kadın var biliyor musunuz?
    ayaklarınızın üzerinde duruyorsunuz, kimseye bağımlı değilsiniz...
    bundan daha büyük bir gurur olabilir mi?
    sizden hiç bir şey almadı o bir zamanlar sevdiğiniz adam...
    böyle düşünürseniz yenilirsiniz...
    boşanmak kolaydır, hiç tranva yaşamazsınız demiyorum...
    acınızı çekin zaten, öfkeniz çıksın içinizden...
    ağlayın, bağırın, çağırın, kırın, dökün...
    ancak böyle sakinleşeceksiniz zaten...
    denizin kudurmasını bilirmisiniz... işte kudurmadan durulmaz o deniz...insan da öyle...
    hiç bir erkek bir kadından daha güçlü olamaz... bu gücünüzü ona vermeyin ne olur... sürünmeyin...
    olmuşu bırakın artık... olacaklara bakın... bir kadın bir erkek olmadan kapısını kapattığında mutlu mu? işte güçlü kadın o'dur... boşanmayla bunu tecrübe edeceksiniz belki de... belki değil öyle.. bu size hayat boyu korkmamayı ve kendinizden keyif almayı öğretecek...
    yolunuz açık, yeni hayatınız kutlu olsun...

18. 5 Haziran 2009
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben önceki konularınızı bilmiyorum ama hayırlısı olsun. neler olduğunu bilmesemde bir an sizin bu olaydan sonra çok mutlu olacağını hissettim ve hislerime çok güvenirim.
    dava açmak bile sizin ne kadar güçlü olduğunuzu gösteriyor. zaman herşeyin ilacı. zorluklara göğüs gerdiğiniz zaman kendinize yettiğinizi gördükçe güveniniz daha artacak ve mutluluğuda bulacağınıza inanıyorum.
    çoğu kadın bütün bu süreçleri göze alamadığı için mutsuz olduğu şiddet gördüğü halde evde oturuyor.