Davetiye seçerken dikkat edilmesi gerekenler...

Konusu 'Davetiye' forumundadır ve Zepp tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  14 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 1. Zepp

  Zepp Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  9.346
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  146
  Daveti ye deyip geçmeyin denir hep. Ne kadar önemli olduklarından ve seçimlerinin büyük bir özenle yapılması gerektiğinden sözedilir. Gerçekten bu kadar önemli mi davetiye ler?

  Açıkçası biz pek de öyle olduğunu düşünmüyoruz. Sıra sizin düğününüze gelene kadar büyük bir ihtimalle siz de bizim gibi düşünüyordunuz.

  Ama sözkonusu olan sizin düğününüz olduğunda işler bir anda değişti. Genellikle iki-üç satırı geçmeyen klişe sözlerin yazılı olduğu bu kağıtlar bir anda meşguliyet alanınıza giriverdi.

  Zaten yeterince kompleks olan düğün hazırlıklarınızın iyice içinden çıkılmaz bir hale dönüşmesi sizi korkutmuyorsa bu elbette sizin bileceğiniz bir şey.

  Ya da davetiye ler gerçekten özel ilgi alanınıza giriyordur. Bu da hoş. O zaman diyecek bir şeyimiz yok. Ama zamanınız kıymetli ve harcayacak çok fazla paranız yoksa hele bir de doğayı ağaçları çok seviyorsanız davetiye konusunda biraz dikkatli olmanız gerekiyor.

  Şık ve kaliteli davetiyelerin büyük oranda kalın kağıttan üretildiklerini biliyorsunuz. İnsanların büyük çoğunluğunun kendilerine verilen davetiye leri bir süre sonra çöpe attığını da...

  Şık ve kaliteli davetiyelerin büyük oranda kalın kağıttan üretildiklerini biliyorsunuz. İnsanların büyük çoğunluğunun kendilerine verilen davetiye leri bir süre sonra çöpe attığını da... Son derece özel ve anlamlı bir gün için seçtiğiniz davetiyele rin hazırlanmasında hiçbir masraftan kaçınmamanız size doğal gelebilir. Ama o davetiye lerin üretilebilmeleri için ağaçların kesilmek zorunda olduğunu da unutmamalısınız.

  Bu yüzden mümkün olduğunca sade ve küçük davetiyeleri tercih etmeniz anlamlı olacaktır. Unutmayın: Önemli olan sizin için özel olan bir güne insanları nasıl davet ettiğiniz değil o günün nasıl geçtiğidir.
  İkinci önemli nokta da davetli listesinin doğru oluşturulması. Evlilik hazırlıklarının telaşı içinde bazı akrabalarınızı arkadaşlarınızı bu listeye kaydetmeyi unutabilirsiniz. Bu yüzden de sonradan pişman olmamak için davetli listenizi çok önceden hazırlamaya başlayın son ana bırakmayın.Davetiyelerinize adet verirken son anda aklınıza gelebilecek isimleri unutmayın.10-15 kadar fazla davetiye bastırın.

  Davetiye nin çok pahalı ve gösterişli olmasına gerek yok. Adı üzerinde davetiyenin amacı yakınlarınızı düğününüze davet etmektir.


  Sade ama özenle hazırlanmış ve sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye en doğru seçim olacaktır. Bu iş için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin.

  Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık bir ay kadar önce dağıtılmaya başlanması gerekir.


  Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca uzakta bulunan davetlileri öncelikli olarak davetiyelerinizi gönderirken ilk gönderilecekler arasına alın. Özenle seçtiğiniz davetiye nize davetli isimlerini tükenmez kalemle yazarsanız görüntü basitleşecektir. Bunun yerine özel kalın uçlu bir kalemle yazmayı veya hat sanatıyla yazdırmayı tercih edin.
   
 2. 27 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 3. gulbal_grs

  gulbal_grs Guest

  yakında düğünüm var bu bilgiler için çok teşekkür ederimm süprizzzzz
   
 4. 27 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Zepp
 5. gloria_andromeda

  gloria_andromeda lilian Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2009
  Mesajlar:
  72
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bendee
   
  Son düzenleme: 8 Eylül 2009
 6. 14 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Zepp
 7. AhuDudu_

  AhuDudu_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2010
  Mesajlar:
  132
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  bence de çok pahalı davetiyelere gerek yok... neticede bi kaç hafta sonra saklanmayıp atılıyor... harcadığın parayla kalıyorsunuz....:KK66:)
   
 8. 1 Şubat 2013
  Konu Sahibi : Zepp
 9. elif.yaman

  elif.yaman Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2008
  Mesajlar:
  32
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  yaşasın çok güzel fikir bence deeee özellikle kalem çok önemlii