davranış bozuklugumu normalmi

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve aylin66 tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : aylin66
  1. aylin66

aylin66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrh kızlar moralim çok bozuk 1 5 yaşındaki oğlum bu aralar tamamin hırçınlaştı sinirlenince elindeki herşeyi yere çalıyor oyuncağı bırakıp ev eşyasıyla oynuyor kendi ni yere atıyor of ne yapacağım bilmiyorum yardımmafoldumben:çok üzgünüm:

2. 4 Haziran 2010
  3. flztt

flztt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tam olarak anlayamadım çocuğunuz 1.5 mu yada 15 yaşındamı

4. 23 Haziran 2010
  5. suleyaprak

suleyaprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım 1,5 yaşında şu psikiatri ile ilgili yazıları okumamış olsaydım gayet normal derdim ama artık bu yazılanlar bizi kendimizden bile şüphe ettirir oldu. bence onun yaptığını görmemezlıkten gel kendine zarar verecek olduğunda müdale et. ilgi ç.ekmek içinde yapıyo olabilir bir yerdede görmüş olabilir tam taklit etme yaşı bir süre kendi haline bırak zaten canı açısa kendini yere atmaz bende küçükken kafamı yere vuruyomuşum annem doktora götürmüş canı acısa yapmaz bırak yapsın demiş zaten kısa bir süre sonrada apmayı bırakmışım hiç canınıda sıkma daha dur genede en güzel zamanları

6. 23 Haziran 2010
  7. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence debartılacak bi durum değil
    görmeden geleceksin yapma dedikce yapıyorlar kırılabilcek eşyalarını görmeyeceği yerlere koy diğerleriyle bırak oynasın vursun sonra ondan da sıkılıyorlar
    örnek vereyim kızım sizinkinden 3 ay büyük
    son zamanlrda tuvaletin lavabosunda el yıkamaya bayılıyo ışığını açıyo kapıyı da sonrada sandalyesini koyup musluğ da hallediyor başlıyo kendini sağı solu ıslatmaya ilk seferinde yapma dedim getirmeye çelıştım yoook çığlık çığlığa ne m,mkün bıraktım ben de gittim oturdum sonra beni çağırmaya başladı sıkıldı çünkü yapma diyen olmadıkca cazip gelmiyor uzmanların da dedği gibi seyirci olmazsa gösteri de olmaz şimdi gidyoruz elleri yıkıyoruz hadi inelim diyice elimi tutp iniyor
    bırakın atsın kendini siz çıkın odadan ilgisiz göünün bikaç sn sonra bişey olmuyomuş gibi bi oyuncak yada ilgisini çekebileceğiniz bi nesneyle gelin
    çook zor çocuk büyütmek vesselam çok sabır gerektiriyor bugün 2 kere bağıdım şimdi uyudu içim sızlıyo:KK43:

8. 24 Haziran 2010
  9. SUHENDAN

SUHENDAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 15 aylık.oda çok hırçınlaştı.benim saçımı çekip kopartıyo kendini ısırıyor.önce çok korktum nerde yanlış yaptım diye.psikiyatristin dediğine göre bu yaş grubunda kendilerini ifade edemedikleri için hırçınlaşırlarmış.konuşabildiklerinde bu sıkıntı azalacakmış.çaktırmadan ilgileniyorum.artık kafasını yere vurmuyo çünkü tepki vermedim(zor oluyor )ben artık bu hırçınlıkları yaptığında neyi istemediğini veya neden rahatsız olduğunu bulmaya çalışıyorum.kendimizi onların yerine koyalım.etrafı tanımaya başlıyorlar pek çok şey söylüyorlar ama biz anlamıyoruz.anlaşılmamak gerçekten kötü.yalnız saçını çektiği için ilgilendiğimi belli etmiyorum başka şekilde dikkatini çekiyorum.birde yapma demek olayı arttırıyor.herkese kolay gele.çocuk işi sabır işiymiş.

Son düzenleme: 24 Haziran 2010
  10. 8 Temmuz 2010
  11. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı dert benim 17 aylık oğlumda da var kendini yere atıyo kafasını yere vuruyo bi ara unutmuştu kafasını yere vurmayı şimdilerde yine başladı ama temkinli vuruyo öyle pat diye kafa atmıyo :) canının yanacağını biliyo sırf dikkat çekmek ve istediğini yaptırmak için arkadaşın dediği gibi bulunduğu yeri terk ettiğimde bırakıyo ağlamayıda RABBıM ACILARINI GÖSTERMESıN ÇOK TATLILAR ZORLUK ELBETTE OLACAK

12. 8 Temmuz 2010
  13. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yalnız benim başka bi sorunumda 6 yaşındaki kızımla çok yüksek sesle konuşuyo hakikaten rahatsız ediyo her seferinde uyarıyoruz ama yok hala yüksek sesle konuşuyo napıcaz nasıl vazgeçecek bilemiyorum öylede narin bi görüntüsü var ki hiç uyuşmuyo konuşma şekliyle nasıl kısabilirim sesini:)

14. 8 Temmuz 2010
  15. suleyaprak

suleyaprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    acaba az duyuyo olabilirmi çünkü az duyma gibi sorunu varsa kendi sesini duyabileceği bir ses tonunda konuşuyo olabilir

16. 29 Temmuz 2010
  17. gulcanarda

gulcanarda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    78
    bu da dikkat çekmek için yapılan bir davrasnış olabilir ayrıca bir hormonlarınada baktırabilirsin..en azından için rahatlar...önemli birşey olduğunu sanmıyorum allahın izniyle

18. 16 Ağustos 2010
  19. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    298
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar yazılarınızı okuyunca içim biraz olsun rahatladı çünkü benimde 22 aylık bir oğlum var ve oda çok hırçnlaştı sinirleniyor oyuncaklarını yere atıyor saçımı çekiyor ısırmayıda öğrendi bugünlerde ve kafasını yere vuruyor ilk gördüğüm zaman çok korktum acaba anormal davranışlarmı diye birde hani vvodafon reklamı varya adam kafasını kiremite vurup kırıyor onu görünce yapmaya başladı elinden tutuyorum onunla konuşmaya çalışıyorum anlıyormuş gibi yapıyor ama sonra yine aynı şeyler bütün gün ya sabır ya sabır diye diye günün sonuında sabırlar tükeniyor dün gece öyle sinirlendirdiki beni yatağına fırlattım nerdeyse ve bacağına vurdum şuanda kendimden nefret ediyorum ne biçim bir anneyim ben sözde bilinçli anne olma yolıunda kendi çapında birşeyler bulup okumaya ve çocuğunu anlamaya çalışan bir anneyim işte Allah bize annelk adı altında sabırla imtihan ediyor ama ben yapamıyorum zaman zaman ona bağırıyorum nasıl başa çıkacağım bilmşyorum çünkü gerçekten zor bir çocuk ve enerji gerektiren bir çocuk kendi kendine hayatta oyun oynamaz zaten oyuncaklarıylada oynamıyor evi karıştırmak daha zevkli onun için Allah hepimizim yardımcısı olsun