Davul fırın kullananlar fikir verir misiniz?

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve Çxoxpçxux tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

7 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Çxoxpçxux
  1. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlış yere açmışsam şimdiden özür dilerim benim fırınım bozuldu veben şimdi davul fırın almayı düşünüyorum kullanan var mı davul fırında kek pişer mi bildiğim kadarıyla ısı ayarı yok peki ben bu fırınır alacak olursam börek kek profiterol hamuru hep aynı ısıda mı pişireceğim yoksa bu fırında sadece börek mi pişiyor bana akıl verin

2. 9 Aralık 2008
  3. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    yaa hiç davul fırın kullanan yok muuuuuuuuuuuuu

4. 25 Haziran 2009
  5. woozy

woozy Guest

ya tatlım davul fırına ne koysan pişer önemli olan zamanını ayarlayabilmen bak sana davul fırında sütlaç tarifini veriyorum FIRINDA SÜTLAÇ

Merhabalar fırında sütlacı herkes biliyor tamam ben neden paylaşıyorum peki,çünkü ben ilk defa fırında sütlaç yaptım "aaaa", "öyle mi" şeklindeki ünlemleri duyar gibi oluyorum ayıplamayın ne olur,bu konuda çook geç kaldığımı ben de biliyorum ama maalesef mikrodalga fırına sahip değilim,evdeki davul fırınımla bu işin olmayacağını düşündüm hep oysa bugün denesem ne çıkar ki dedim kendi kendime ,ve de denedim,ve bu muhteşem sütlacı daha önce yapmadığıma pişman oldum gerçekten sütlacı hiç sevmeyen annem bayıldı diyebilirim,artık bizim evde sütlaç böyle pişecek,denemekten çekinen arkadaşlar davul fırında da fırın sütlaç yapılabiliyor işte kanıtı

Malzemeler

1 litre süt

1 fincan pirinç

1 su bardağı su

Vanilya

2 kaşık nişasta

1 yumurta sarısı

1 su bardağı şeker

Hazırlanışı

1 su bardağı suyla pirinç suyu çekene kadar pişirilir,sonra süt ,şeker ,vanilya ilave edilir ve pirinçler yumuşayana kadar pişirilir,arada bir karıştırmak da fayda var ,az suyla açılmış nişasta eklenerek 5 dakika kadar pişirilir,ve ocaktan alınır,bir kapta 1 yumurta sarısı ve 2 kepçe sütlaç karıştırılır,kaselere boşaltılan sütlacın üstüne bu yumurtalı karışımdan 1 çorba kaşığı dökülür ve yarısına kadar su doldurulmuş tepsiye otutularak üstü kızarana kadar pişirilip,soğutulup buz dolabında 2 saat bekletilerek servise hazır hale getirilir. böle balım.not alıntıdır:dance:

6. 25 Haziran 2009
  7. kardelen57

kardelen57 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende davul fırın kullanıyorum her şey çok güzel pişiyor

8. 25 Haziran 2009
  9. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    48
    benim annem de davul kullanıyor ve keki, kurabiyesi, böreği, poğaçası
    herşeyi süper oluyor cokacimcoook
    arkadaşın da dediği gibi bu fırında, ısı ve süre ayarı olmadığından; süresini iyi ayarlamak gerekiyor, bu da belirli bir zamandan sonra kendiliğinden oluyor zaten, mesela kek 15 dk. börek 40 dk.gibi kaydirigubbakcemile3
    güzel günlerde kullan canım opuyorumnanaktan

10. 25 Haziran 2009
  11. Princess of Rain

Princess of Rain ♥ ♥ My Little Princess♥ ♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    evet hersey guzel pisiyor ama (annemin vardi benim yok)alipta kek yapmak istersen apamazsin firinin tavanina yapisiyor bizde o sIkIntidan sonra arcalik mini firin almistik onda yapardim.davul ne kadar guzel olursa olsun bir firin dedigin dereceli olmali arkadasim onu bunu bilmem kolay gele

12. 26 Haziran 2009
  13. fatma034

fatma034 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geniş bir alile değilseniz ben sana midi fırın öneririm eskiden güzel kek yapabilmenin marifet işi olduğunu düşünüyordum meğer davul fırında güzel olmuyormuş ben 3 senedir midi fırın kullanıyorum çok memnunum misafirlerim keklerime pastalarıma bayılıyor

14. 26 Haziran 2009
  15. EU2

EU2 Guest

davul fırınların kimisi cok iyi cıkarken kimisi berbat cıkıyo :umursamaz:
    benim teyzemdeki fırın manyak guzel ama benimki igrenc bi çok arkadaslarımda kullanıyor memnun olan bi kaç tane o kadar geriside bende pişmanız aldıgımıza kafamçokkarıştı

16. 27 Haziran 2009
  17. ddilsah

ddilsah ♥♥♥ VOLİM TE ♥♥&#982 Pro Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Canım biz kullanıyoruz davul fırın... Derecesi var. ıstediğimiz gibi ayarlıyoruz... börek, kurabiye filan çok güzel pişiyor ama kek pek olmuyor... Hamur işi ağırlıklıysa mutfağın yani fırını yemek yapmaktan ziyade kek börek için kullanıyorsan mini fırın al derim ben. nacizane fikrim bu yani...yine de sen bilirsin:):)

18. 27 Haziran 2009
  19. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ben daha çok pasta kurabiye kek türü şeyler yapıyorum
    börekde yapıyorum ama dediğim gibi daha çok yaptığım yukarda saydıklarım
    mesela profiterol yapacak olsam demek ki davul fırın pişirmez ya da yakar
    ben vazgeçsem iyi olur bu davul fırın sevdasından