dayanamıyorum artık:(

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve Cherry01 tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Cherry01
  1. Cherry01

Cherry01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Sevgili ablalarım
    ben 15 yaşındayım lise öğrencisiyim
    benim sıkıntım 5 yıldır saçlarımın erkek saçı gibi azıcık be ortalarında diblerinin gözükmesi
    tüm yaşıtlarım saçlarını açarken ben hep topluyorum kuaför bile hiç saçın yok dedi hergün ağlıyorum annem çok üzülüyo onun saçları çok güzelmafoldumben ama benim resmen kafamda saç kalmadı dayanamıyorum arkadaşlarıma özeniyorum daha büyük hastalıklar var halime şükrediyorum:1no2: ama herkesten hiç saçın yok lafını duymaktan bıktım doktorlara gittim ilk saç için gittiğimde 5e gidiyodum doktor çok küçük çıkar yenileniyo dedi mafoldumben ama 5 yıldır yenilenemedi gittikaydirigubbakcemile3 defalarca doktora gittim kullanmadığım ilaç kalmadı demir eksikliği varmış ilaçlar kullanıyorum sarımsak şampuanı kullandım bakım yağları kullandım geçen sene yine iyiydi babaannem beni üzünce yine döküldü saçlarım mafoldumben lütfen bildiğiniz bakım yağı yada şampuan varsa söylermisiniz gerçekten zor durumdayım psikolojim bozuldumafoldumben çevremde benimkinden seyrek saçlı bitek orta yaşlı teyzeler varmafoldumbenve stresli olduğumda saçımda egzema çıkıyor mafoldumben az olduğu içinde hemen yağlanıyor ve çok ince telli cansız :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 28 Temmuz 2010
  3. Angel

Angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 15 yaşındayım ve kendi başıma yaptığım diyetten sonra saçlarımın çoğunu kaybettim. :gitme: Saçlarımın en az yarısının gittiğini fark ettiğimden beri yapmadığım şey kalmadı. Neredeyse aklına gelebilecek her şampuanı, her maskeyi kullandım. Hiçbirinden aman aman bir sonuç alamadım. fisfisfis Bu sene bahar aylarında cildiyeciye gittim. Bana içinde bephanten ampul bulununan bir karışım verdi, 3 şişe boyunca uyguladım. İlk şişe sonlarında bile etrafımdakiler saçların çok toparladı, gürleşti, kendine geldi dediler. sositososito Verdiği karışım bitince tekrar cildiyeci gittim. Babe'nin saç dökülmesi şampuanını ve losyonunu verdi. Kullanmaya başladığımdan beri (2-3 hafta kadar oldu) farkı herkes fark etti. sositososito Tabi sadece bunları yapmadım, beslenmemi de düzelttim. Abur cubur türü şeyler yemiyorum ama ana besin maddelerimi çok iyi alıyorum. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, soruların olursa memnuniyetle cevaplarım. :teselli: opuyorumnanaktan

4. 28 Temmuz 2010
  5. Cherry01

Cherry01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Bende beslenmemi düzeltirim peki sizde kansızlık var mıydı?

6. 28 Temmuz 2010
  7. Angel

Angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yok, ben hiç kansızlık problemi yaşamadım. Hipertiroidim vardı, geçti şimdi. Ama o sırada hormonlarımda değişiklikler oldu. Doktor bir de çinko hapı vermişti ama düzenli kullanmadığım için net bir yorum yapamıyorum.

8. 2 Eylül 2010
  9. PeLinnnn

PeLinnnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sac Dökülmesinin Nedeni Tam Bilinmiyor Ama Kan İlaçları Kullandım Kansızlıga Karsı Pek Yararını Görmedim..İstersen Tahlil Yaptır Ve Sende Kullan

10. 5 Eylül 2010
  11. diyabul

diyabul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ah tatlışım bnde 17 yaşındayım miller özenirdi saçlarıma kesin nazarları değdi alsanaalsanasmile ama neyse saç çizgm fln baya açık artık öyle çok dökülyo ki hiç bişy yapmıyorum doktora gitmiştim demir eksikliği çıktı 16mış demirim çok düşük dedi hap werdi neyse bepanten verdi nıck işe yaramdı hiç bişy işe yaramıyo beslenmemide düzeltmedim şimdi de üniye gidyorum yurt köşelrinde ne bakım yapabilcem ne de sağlıkı yemekler yiybilcem :sinifsinif:

12. 28 Eylül 2010
  13. Cherry01

Cherry01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Bir sürü ilaç. kullandım birsürü doktora gittim ilaçlar işe yaramıyor ya utanıyorum okula gitmekten :KK43:

14. 29 Eylül 2010
  15. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin açılman mı var tepe bölgesinde?

16. 29 Eylül 2010
  17. Cherry01

Cherry01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    erkekler gibi ortası açık

18. 30 Eylül 2010
  19. ayseall

ayseall Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cherry canım sana kıyamam, saç dökülmesinin ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Canım sen çok gençsin daha, neden bu kadar stres oluyorsun? Stres her hastalığı getirir. Bak ben o güzel saçlarımı sadece stresten kaybettim parça parça döküldüler. Önce rahatlıycaksın, hiç kendini üzmiyceksin. Hem annenin de saçları çok güzelmiş, genelde annede saç seyrekse kızında da seyrelir derler. Senin demek ki genetik bir sorun değil bu güzelim mutlaka düzelecek çok gençsin çünkü. Sarmısaklı zeytinyaği dene bu sayfaların birinde formülü vardı. Isırganotu bitkisini suda demle ve o suyu durulama suyu olarak kullan. Her gün bir avuç ceviz veya badem gibi çerezler ye ama mümkünse tuzlanmış, yağlanmış olmasın. Kabuğundan çıkmış halde olsun. Demirin bir kere düşünce hep devamı gelir, pekmez ye. Biraz soruştur hangi doktor iyi diye, doğru tedaviyle mutlaka saçların eskisi gibi olacaktır.