dayanamıyorum cok sıkıldım

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve dolphins tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : dolphins
  1. dolphins

dolphins gelecegi görebilsem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar evlenelı dort yıl oldu ama hala hersey aynı.bıryere gıdecegımı soyledıgım zaman esıme bıseyler oluyor sankı.hıcbıryere gıtmemeı ıstemıyor.bende hersey dagılmasın dıye gıtmekten vazgecıyorum.soylemeden gıtsemde olmaz.anneme bıle gıderken sorun cıkarıyor.beaber gıderız sonra gıderız falan..artık cok sıkıldım duvarlar uztume gelmeye baskladı artık.onun dısında melek gıbı ...ama bu davranısı ondan hergun uzaklasıp sogumama neden oluyor.ne yapmalıyım cok sıkıldım

2. 6 Haziran 2008
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha dört yil iyi sabretmissin güzelim, bende olsam cok sinir olurum, evlendik diye köle gibi izin almak zorunda degiliz, tabikide kocana canim ben suraya yada buraya gidiyorum diye söylemelisin ama karsi taraf böyle gidemessin beraber gideriz falan filan gibi laflar söylerse bir yerden sonra sIkmaya baslar.

Esin neden böyle sebebi nedir bilmemem tabiki ama büyük ihtimalle senin kendine bir cevre edinmeni istemiyor arkadas ortami kurmani ailenle sIk sIk görüsmeni görüssen bile onunla beraber olmani istiyor.

Benim eltim bunun aynisini kaynima yapiyor sürekli dizinin dibinde istiyor kocasini buraya abisine bile gelse 5 dakika sonra cebini arayip eve gelmesi icin bahaneler buluyor, asiri derecede kiskanc ve kocasina hic güveni yok ve sürekli onunla beraber olmak istiyor ki kimse onu kurnazlastirmasin akil vermesin oda herseyden haberdar olsun.

Belki senin esininde böyle kaygilari vardir, yinede konusmaya calis ve yavas yavas özgürlügnü geri kazanmaya bak bu cekilmez böyle.

Sevgiylea.s.

4. 6 Haziran 2008
  5. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yazın ıcın cok tesekkurler.esımde oylew akıl verırler gıbı bı kaygı yok.aslında hıcbır sebep yook.zaman la duzelır dıyıp zaman a bırakıyorum ama degısen hıcbırsey yok.bıraz ınatcı..bende ınat edıp haberız veya o ıstemeden cıksam herseyın dagılma noktasına kadar gıtmesınden korkuyorum .bu kadar sacma bır sey yuzunden bu kadar sorun yasıyoruz.bılmıyorum ya..ne reye kadar gıdecek..

6. 6 Haziran 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bence sizi çok seviyor ve çok kıskanıyor öyleki tek başınıza dışarı çıkmanıza bile izin vermiyor..ama yine iyisiniz ki beraber gideriz diyor..demeyenlerde çok....
    sevgiler

8. 6 Haziran 2008
  9. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    4 yılmı bu ne yaaaaaaaaa
    bence bir an öncetavrını koy cnm
    sonra sen alışırsın onsuz bir yere çıkamazsın
    ayaklarının üzerinde duramazsın
    ilerde eşin olmayınca ne yapacaksın allah korusun ama herşey olabilir
    özgüvenini yitirirsin bide

10. 6 Haziran 2008
  11. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    onunla tanıstıgımda calısıyordum ve gayet kendıme guvenen kendı ayakları uzerınde duran bırıydım.onsuz da olsam zaten ozguvenım var.hıcbıryere gıtmekten cekınmem.acaba onun aklında olan herzaman bu mu evlenmeden oncekı ozgurlugumdenmı korkuyor

12. 6 Haziran 2008
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Eşlerin gideceği yerler konusunda birbirini haberdar etmesi çok normal,izin isteme ya da alma şeklinde algılamamak lazım bunu.
    Eşim bir yere gideceği zaman hem haber verme hemde gönül rızamın olması konusunda çok dikkatli davranır. Aynı şekilde bende bir yere giderken hem haber veririm hemde rızası varmı diye sorarım.. yani izin ama şeklinde hem değil hemde öyle...
    Mesela "Aşkım arkadaşlarla okul çıkışı yemeğe gidicez olurmu canım" hem haber verme hemde olur alma o da aynı şeyi yapar....
    haa her defasında hayır eve gel dese bende sizin gibi düşünürüm beni çok sıktığını ve hayatımın kısıtlandığını düşünürüm. bu durumdada hislerimi ona anlatırdım, uygun bir dille.

14. 6 Haziran 2008
  15. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    peki o da senden izin alıyomu yani aynı kısıtlamaları kendine de uyguluyomu???
    bence bunun 2 nedeni var birincisi seni çok seviyor dışarıya güvenmedigi için sana bir zarar gelir diye seni dışarı tek çıkarmıyor yada acı ama benim aklımdaki bu sana güvenmiyor yani senin dışarda ne yaptıgından süpeleniyor belki çok abarttım ama aklıma bunlar geldi

16. 6 Haziran 2008
  17. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl başlarsa öyle gider diye bir söz var..bu çok doğru..siz mücadelenizi en başında vermeniz lazımdı..artık çok geç gibi görünüyor.ama iş işten geçmiş değil..bence oturup etraflıca konuşun.....kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz bence bu kıskançlık güvensizlik ten de daha başka birşey..kendisnin psikolojik sorunları olabilir...çevresinde gördüğü duyduğu olaylardan etkileniyor olabilir...sizde belki yanlış birşey yaparsınız diye düşünebilir.

18. 6 Haziran 2008
  19. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar evlenmeden once cok rahat ıstedıgım herseyı yapabılıyordum.ama artık esıme bıryere gıdecegımı soyleyınce baska bır ınsanla konusuyorum sankı.bıryere gıtmemı ıstemıyor.ama onun dısında butun huyları cok ıyı kendısıde sureklı bıryerlere gıden bırı degıl.evıne ve bıze baglı.sımdı sorum su...SADECE OZGURLUGUMU GERI ALMAK ICIN onun butun ıyı huylarını gormeyıp aramıza bı bosluk gırecegını bıldıgım halde ISTEDIGIMIMI YAPMALIYIM yoksa onun guzellıkleri hatrına beklemelımıyım duzelır dıye...ama aradan zaman gectıkce bende ben bıtıyorum...