Dedikoducu olmamak suçmuş?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ARKADAXSXXSXXSX tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ARKADAXSXXSXXSX
  1. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    9 senedir aynı firmadayım yönetici sekreterliği yapıyorum 2 yıldır da aktif olarak yapıyorum patronumun odasına evrak bırakmaya almaya gidilmesi gerektiği kadar gidiyorum birde patronum telefonda konuşmayaı sevmez bir kelime bile olsa odasına cağırı konuşur bizim burda arkadaşlar nedense benim odasına gitmeme nasıl anlam yükledilerse yanındaki elemanlara benim için sakın konuşmayın fecebokk bile eklemeyin neler yaptığınızı anlatır demiş o kadar kesin demişler ki sasırdım bir o kadar da sineirlendim madem böyle bişey yapıyomuşum ki yapsam bir cok insanı işinden bile edecek olaylara sahit oldum ama yapmadın neden yapayım ki beni hiç ilgilendirmez

yarın patronumun odasına gidip böyle olaylar konuşuşuyomuş konuşan insanları cağırırmısınız sizin yanınızda yüzleşmek isitiyorum dicem

o kadar sinirlendim ki anlatamam bana bi akıl verin ne olur ne yapayım?

2. 19 Nisan 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Amaaaan, istedikleri gibi düşünsünler, salla gitsin.

4. 19 Nisan 2010
  5. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doğru diyosun canım ama insan yapmadığı bişeyi yapmış gibi anlatıp öyle eminlerki insanı cileden cıkarıyorlar ya :eek:klava:

6. 19 Nisan 2010
  7. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    amaaan boşver insanın olduğu yerde bunlar hep oluyor. ben etrifımda olanlara gözümü kapatıyorum, salağa yatıyorum sende öyle yap. çok iyi oluyor:))):lepi:

8. 19 Nisan 2010
  9. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    normal böyle şeyler, onların böyle düşünmesi hep olağan alışıla gelmiş düşünceler, insanlar herkesi aynı düşünüyor yani patronla irtibatı daha fazla olan insanları işyerinde patronun casusu olarak düşünür çalışanlar bu heryerde böyledir size kişiliğinize has bi durum değil bu, siz orda galiba yeni çalışmaya başladınız, bence dediklerinizi kesinlikle yapmayın, yanlış anlarlar, size daha çok düşman olurlar. biraz zamana bırakın bazı şeyleri, tepkinizi iş arkadaşlarınıza direk olarak yapın.

Son düzenleme: 19 Nisan 2010
  10. 19 Nisan 2010
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    bencede yüzleş ama unutma kıskançlık insanlara herşey yaptırır seni çok kızkanıyorlar dikkatli ol ,sırlarını kimseye verme iş arkadaşı diye birşey yok zaten ekmek kavgası uğruna insanlar neleremaruz kalıyor ,bunuda kabullen !!!sempatiksalakcinni

12. 19 Nisan 2010
  13. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    9 yıldır bu şirkettiyim 9 yılın koskaca yıllar da aklıma ucuna bile gecmedi yapmak söylemem o mkadar cok sey geldi kulağıma yeri geldi kulağımla bile duydum patronumun özel hayatını bile dedkodu yapıldığını
    işten cıkan biri olduğunda sorar bişey duydunmu haberin varmı diye bu konuların lafına yapan rkadasın elemanı cıktı işten o yüzden sordu yok dedim duymadım konuşmadım bile dedim ki herşeyin cıbanı olan o arkadaş için

14. 19 Nisan 2010
  15. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilemiyorum ama yüzleşme bana yanlış geliyor, acaba amacına ulaşabilecekmisin yüzleşince ne olacak :sm_confused:

16. 19 Nisan 2010
  17. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yüzleşmek istiyorum çünkü yaptığım birşey yok korkumda yok yüzüme söylesinler bakalım o zman bende dökerim eteğimdeki taşları yapılan cok büyük terbiyesizlik iftira atmaktan baska bişey değil

18. 19 Nisan 2010
  19. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır arkadaşım dedikoducu olmak suç...
    Hatta yeni yasaya göre işyerlerindeki dedikodu resmen suç kapsamına alındı.
    Bu konuyu bir araştırın derim.
    Ben olsam bunu yapanları delilleriyle ispatlar, tazminat mı neyse yasal hakkım alırdım.