Deepfreeze de tavuk saklarken..

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve biopelin tarafından 1 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : biopelin
  1. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar hani tavuk alıyoruz ya tabakta..pirzola, fileto falan..çeşitli markaların..içine 8-10 parça tavuk koyuyolar..İlk aldığım zaman bir defada bitiremiyoruz misafir falan yoksa..Ondan sonra arta kalanı derin dondıurucuya atıyorum ama ilk aldığım zaman pişirmek için çözülüyor ya tavuk..Ozaman korkuyorum bozuldu diye ve arta kalan tavuğu hep atıyorum.Biliyorsunuz çözündükten sonra tekrar dondurmamak gerekiyor besinleri..
    Siz ne yapıyosunuz böyle bi durumda..a.s

2. 1 Ağustos 2008
  3. chiglet

chiglet 2 çiçek annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    günaydın canım bizde evde 3 kişiyiz ve aldığımız bir tabak çok geliyor bende marketten geldiğimizde buzdolabına yerleştirmeden 2 parçaya bölüyorum buzdolabı poşetine koyuyorum böylece ihtiyacımız olanı tüketiyoruz ve israf olmuyor.

4. 1 Ağustos 2008
  5. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ilk aldığımızda donmuş olmuyor ki, sen niye ilk aldığımda çözüyorum dedin anlamadım.
    Donmuş tavuk mu alıyosun?
    Donmuş tavuk alıp da çözdürüyorsan tabii ki bir daha dondurmamalısın, çok sakıncalı.

6. 1 Ağustos 2008
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    donmuş tavuk saıldıgını görmedim hiç....
    ben mesela butun tavuk aldıysam butları ve kanatları ayırıp kızartmalık olarak ayrı saklıyorum....göğüslerini kucuk kucuk dograyıp sotelik yapıyorum....kemikli yerlerinide yine ufaltıyorum patatesle pişirmek için ayrı koyuyorum..........
    canım ben aldıgı 1 paket sosisi bile yiyeceğimiz kadar ayrı ayrı poşetliyorum....

8. 1 Ağustos 2008
  9. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bende bütün tavuk alıyorum parçalatıyorum ama evde onu birer yemeklik poşetlere koyup buzluğa atıyorum.Her tavuk yemeği yapacagım zaman bi poşet çıkarıyorum....

10. 1 Ağustos 2008
  11. Tavuk,et,kıyma ,balık vs. ne alırsam alayım mutlaka kullanacağım kadarı ile poşetlere ayırırım.Misafirin geleceği zaman daha fazla çıkarırsın çözülmeye ama kendinize göre poşetlere ayırırsın ziyanı önlersin.Ayrıca kalsa bile ertesi öğün için değişik bi sunuşla değerlendirebilirsin.

12. 17 Nisan 2015
  13. eyluldogan

eyluldogan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    397
    Ödül Puanları:
    118
    Marketlerde satılanlar donmuş olmuyo ki. Gelince kullancağın kadarını al gerisi at buzluğa.