Defne Sabunu ile saç dökülmem azaldı

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve BenEylul tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

16 Kasım 2008
    Konu Sahibi : BenEylul
  1. BenEylul

BenEylul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Defne Sabunu

Saç dökülmesi, kepeklenmeye karşı etkilidir. Cilde çok faydalıdır. Antiseptik özelliğinden dolayı tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı faydalıdır. Hücreleri yeniler, vücudu gençleştirir.

Sızma zeytin yağı ile karıştırılıp üretilmektedir. Hiçbir katkı maddesi yoktur, %100 doğaldır. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına neden olmaz.

Har (defne) sabununun faydaları:
    - Çocuklarda pişiği önler.
    - Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
    - Antiseptik oluşu sayesinde derideki bir çok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
    - Varisleri rahatlatmada etkilidir.
    - Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karsı çok etkilidir.
    - Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır, doğal peeling özelliği vardır.
    - Romatizma ağrılarını dindirir.
    - Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını engeller.

saçlarım kötü bir şekilde dökülüyordu oysa uzun ve bakımlıydı ne yaptımsa dökülmeyi durduramadım bir arkadaşım defne sabunu nu önerdi dökülme azda olsa biraz durdu sabun saçları ilk kulanmada saçları birz sertleştiriyor vazgeçmeyin bir kaç yıkamadan sonra iişe yaradığınıu göreçeksiniz az da olsa sabundan ben memnun kaldım kaydirigubbakcemile5

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2009
  2. 17 Kasım 2008
  3. BenEylul

BenEylul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önemli bir konu daha sabun kesinlikle kepek yapmıyor tabiki benim saçıma yapmadı siz kulanırsanız sonuç ne olur bilemem

4. 17 Kasım 2008
  5. oferma

oferma Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bu defne sabununun gercegini bulmak zor galiba ben daha once denedim ama cok kotu yapti saclarimi yapis yapis olmustu benimki marketten aldigim bi sabundu hatayin defne sabunu filan yaziyodu ama sac alisik olmadigindanmidir nedir ne zaman sabun denesem en fazla bikac kere yikayabiliyorum sonra vazgeciyorum senin yapis yapis olmadimi acaba? birde benim sacimda boya var ondan olabilir

6. 17 Kasım 2008
  7. dila1008

dila1008 Guest

bende defne sabunu kullanıyorum 3 yıldır.ama benimki bu resimde görülenden değil.benimki ambalajlı falan markasını hatırlamıyorum ama sadece defen yok içinde.zeytin yağlı defneli sabun.çok koyu yeşil ve içinde siyah siyah defne taneleri var.ve biraz pahalı.tanesi 3.50 ytl ve bi kalıp sabun biray gidiyor.

gelelim faydalarına. saçınız alışana kadar bu sabuna biraz gacur lu gucurlu geziceksiniz malesef.ama saç alıştıktan sonra hiçbi problem kalmıyo ve evet dökülmeyi kesmesede azaltıyo.şöyleki yastığın üsatünden saç toplamıyorsunuz ve saçlarınız açık bıraktığınızda dökülenler aşağı sallanmıyo ama banyoda tararken çok az bi dökülme oluyo tabi.ve saçı öyle yumuşacık puf gibi yapmıyo saçı salmıyo yani.mesela benimsaçım dalgalı bi saç normal şampuanlarda saçım sünüyo süpürge gibi ama bu sabunda bukle bukle oluyo.yani ben bu sabunu seviyorum.bir süre sırf bu sabunla yıkayın saçınızı sonra çok fazla yağ etkisi kalmaması için iki sabun arası ufak bi şampuanlayın.sonra tekrar sabunlayı çıkın.çok uzun süre kullandıığım için nasıl kullanıcağımı iyi öğrendim.

ama dediğim gibi benim sabunum arkadaşınki gibi değildi.bu tür sabunlardan piyasada çok var böyle çuvalların içinde 1 ytl falan satıyolar onlar hakikisi değil rengi soluklarda öyle.ama nerden bulabiliriz derseniz ben ankarada tekbi yerde buluyorum bu sabunu başkada hiçbiyerde görmedim daha.

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2008
  8. 18 Kasım 2008
  9. BenEylul

BenEylul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saç alışasıya kadr bu tür sorunları bende yaşadım saç görüntüsü değişti ama dökülme durdu resmen saç akarçasına dökülüyordu saçlarım uzun bakımı zor evde olduğum süreçe bir kes saçımı sabunluyorum bir yere gidçeğim zamnda sampuanlıyrum

10. 18 Kasım 2008
  11. Acil Servis

Acil Servis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bi ara zeytinyağlı sabun denemiştim ama saç bööle lastik gibi uzadı kopmuyo ama doğalda durmuyo pırçık pırçık oldu sonra burdaki konuların birinde dimeticonsuz şampuan kullanmanın dökülmeyi önlediğini okudum... şimdi kremimde ve sampuanımda dimeticonsuz.. ve hiç dökülme yok seyrek olarak 3 5 tane

12. 19 Kasım 2008
  13. ela

ela Guest

kullanırım kullanmasına ama saçım röfleli saç kermi şampuan bile saçımı açtıramıyor bana bu sabunla yıkarsam nasıl yaparım zor galiba ben ısısrgan otuna devam edeyim..

14. 21 Kasım 2008
  15. nanelinargile

nanelinargile Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Dimeticon nedir? Siz nasıl seçtiniz şampuanınızı?
    şampuanın içindekiler bölümünde "dimeticon" olarak yazar mı acaba yoksa başka kimyasal bir adı var mıdır?

a.s.

16. 22 Kasım 2008
  17. ela

ela Guest

bende aldım az önce canım ama benimkisi pakette zeytinyağlı sabun aktardan aldım inşallah dökülmelerim durur artık:Saruboceq:

18. 23 Kasım 2008
  19. ela

ela Guest

eylülcüm bende bugün başladım zeytinyağlı sabunla saçlarımı yıkamaya fakat kuruttum böyle yapış yapış oldu kuruyuncada niye böyle oldu acaba çok durulamadım mı :1no2: