Defne sabunu

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve Yazzy tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Yazzy
  1. Yazzy

Yazzy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaslar,

forumda sabun kullanmayin diye baslik okumustum. Tam aksini iddia eden Türkiyedeki kuzenim bana defne sabunu kullanmam gerektigini sivilceleri yok ettigini kuru ciltlere iyi geldigini söylemisti.

Sizce dogrumu? Faydasini gören varmi aranizda? Kullansam mi kullanmasam mi diye tereddüteyim suan.

Sevgiler.

2. 9 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

Canım ,temizlik ve güzellik makyajdan ve maskelerden ibaret değildir.Ben temizlikte öncelikle su ve sabundan yanayım.Defne yaprağı olabilir başka bir bitkisel sabun olabilir.yeterksabun ve su kullan internet şimdi yaptığım kısa araştımayı ya buraya kopyaladım;antibakteriyelmiş,kullan hayatım
    "Defne Yağı Sabunu; Akdeniz kıyılarında, Türkiye' nin Antakya ili civarında yetiştirilen defne ağaçlarının meyve ve yaprak yağları ile saf yemeklik zeytin yağından yapılır. Defne ağacının yaprağı, antiseptik ve anti-bakteriyel içeriğinden dolayı iyileştirici bir güç içerir. Bu sabun, yüzyıllardır kullanılan çok eski, geleneksel bir formüle dayanılarak yapılmış ve nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Geleneksel defne sabunu, hem cilt hem de saç için kullanabilen doğal el yapımı bir sabundur".

4. 9 Haziran 2008
  5. Yazzy

Yazzy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hizli cevabin için tsk Piyano.

Denemekte fayda var demi. Zaten almistim fakat kullanmaya cesaretim olmadi. Asiri hassas ve kuru cildim var. Ayrica parfüme karsida alerjim var. çok kurutur diye korkuyorum.

Sabah tonik, aksam ise defne sabunu kullansam belki kurutmaz ne dersiniz?

Deneyip yazarim gelismeleri

Son düzenleme: 9 Haziran 2008
  6. 7 Haziran 2009
  7. kosq

kosq Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben de defne sabununu kullanıyorum yaklaşık bir haftadır şaşılacak derecede azaldı sivilcelerim hatta hiç kalmadı kuruttu resmen tarafımdan herkese önerilir ama ben bir tanıdığa antakyadan getirtmiştim burda sahteleri çok fazlaymış alırken heryerden almayın derim ben

8. 7 Haziran 2009
  9. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok kuru ciltleri sabun kullanmak daha da kurutur hele ki defne sabununun sivilceleri dahi kurttuğunu düşünürsek, faydasından çok zararı olacaktır.

Her bitkisel ürün her cilde uymaz arkadaşlar, ben de doğallıktan yanayım ve doğal ürünler kullanıyorum ama cildinize uygun bitkileri seçin...

Kuru ciltler için
    Keçi sütü sabunu veya ballı sabun
    uygun olur. bakınız : Bagno Di Roma. (sadece yüz için doğal sabun markası)

10. 8 Haziran 2009
  11. deniz42

deniz42 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir arkadaşımın yüzü sivilceyle doluydu defne sabunu kullanıyorum dediğinden beri yüzünde birşey kalmadı.Sonra ben de kullanmaya başladım.Yüzümde sivilce yok ama cildi çok hoş yapıyor.ne kurutuyor ne de yağlı yapıyor.çünkü sabun zeytinyağlı.hatta banyoda bile lif ile kullanıyorum.Selülütlere de iyi geldiğini okumuştum.kullanın derim ben.duş jellerine boşuna para veriyoruz.

12. 9 Haziran 2009
  13. kosq

kosq Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    deniz24le aynı görüşteyim sanki vücut jelleri defne sabunu kadar temizlemiyo köpürüyo sadece güzel kokuyo o kadar ama defne sabununun temizlediğini hissediyorum ayrıca banyoda kabak lifini de şiddetle tavsiye ederim

14. 10 Haziran 2009
  15. Fountain

Fountain Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    otacınınn bende aldım ama gunluk agacı sabunu dıger cesıtlerı ısırgan lavanta defne çam katranlı bısey olcagını sanma markaya guvendım aldım denıycem ıste)))

16. 10 Haziran 2009
  17. ddilsah

ddilsah ♥♥♥ VOLİM TE ♥♥&#982 Pro Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Ben saçım için kullanıyorum defne sabununu... Benim saçım çok dökülürdü ve yağlıydı.. Defne sabunu kullandığımdan beri hem daha geç yağlanıyor hem dökülmüyor. Saçımı yıkarken ister istemez yüzümede bulaşıyor... Bir zararını görmedim ben. Cildin kuru ve hassassa dikkatli kullan. Mutlaka nemlendirci ile destekle derim ben.

18. 19 Ağustos 2009
  19. falanist

falanist Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 gündür saçım ve yüzüm için kullanıyorum antakya'dan ev yapımı defne sabununu. yüzümü kurutur diye düşünmüştüm ama pamuk gibi yaptı, saçlarıma da saç kremi ile birlikte kullandım çok güzel oldu