Defne Samyeli (rahim kanseri)

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve zipzip tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : zipzip
  1. zipzip

zipzip Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Kizlar ben biseyi cok merak ediyorum. Defne Samyelinin rahminin alindigini okumustum, 2000 yilinda kanser teshisi konmustu. Ama bundan 3 sene sonra kücük kizini dünyaya getirmis. Rahmi alindiysa nasil tekrar dogurdu bu konuda bi bilgisi olan varmi cok merak ediyorum..

2. 10 Ağustos 2009
  3. BenPembePeri

BenPembePeri Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    demek ki alınmamış canım, bi yeri yanlış anlamış olabilirsin bence:nazar:

4. 10 Ağustos 2009
  5. secemce

secemce Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bende hiç hatırlamıyorum

6. 10 Ağustos 2009
  7. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet rahatsızlık geçirdi ve kanserdi ama sanırım rahim alınmadan tedavi edilebildi..

8. 11 Ağustos 2009
  9. gizzem

gizzem Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    361
    Ödül Puanları:
    83
    rahim ağzı kanseridir ve sadece rahim ağzını kısmen almışlardıryerimseniben

10. 7 Ekim 2009
  11. ninom

ninom Guest

rahim ağzı kanseri ama çok erken teşhis daha oluşmaya başlar başlamaz rutin kontrolleri sayesinde farketmeşler kemoterapi dahi gerekmeden atlattı

12. 7 Ekim 2009
  13. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    23 Temmuz 2000 tarihli bi gazete haberi

Kanal D Ana Haber Bülteni'ni sunmak üzere hafta içi her gün ekrana gelen sunucu ve haber editörü Defne Samyeli, yayılma riski bulunan rahim bölgesindeki kanserli parçanın temizlenmesi için dün uçakla ABD'ye gitti. Eşi Eren Talu, kızı Deren ve annesi Sendegül Samyeli ile birlikte THY'nin TK 1491 sefer sayılı uçağıyla New York'a giden Samyeli, hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda kendisini son derece rahat ve güçlü hissettiğini söyledi. Samyeli, bütün kadınlara, jinekolojik testlerini aksatmadan yaptırmalarını önerdi.
    Samyeli'yi ABD'ye kayınvalidesi Betül Talu, kayınpaderi Erdem Talu kardeşi Sühan Samyeli ve çalışma arkadaşları uğurladı.
    Hastalığıyla ilgili ilk bulguların yaklaşık iki ay kadar önce söylendiğini belirten Samyeli, şunları anlattı:
    "Bütün doktorları yılda bir ya da iki kez yaptırılması gerektiğini söyledikleri 'smear testi' sonucunda erken tanı olanağını yakaladık. Biyopsi yapılması gerekiyordu. ABD'de biyopsi örneklerinin alınmasından sonra ıstanbul'a dönüp beklemeye başladık. Üç hafta sonra bana ulaşan sonuçta bozuk hücrelerin bulunduğu bölgenin ameliyatla temizlenmesi gerektiği yazılıydı. Doktorla bağlantı kurup ameliyat için tarih belirledik."

Rahmi alınmamış kanserli bölge temizlenmiş