Değer Vermeye Değer

Konusu 'Yaşanmış Gerçek Aşk Hikayeleri' forumundadır ve EU1 tarafından 11 Nisan 2007 başlatılmıştır.

11 Nisan 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Sevgi ile oluşan mutlu bir beraberlik ve bu beraberlikten doğan bir kız çocukları vardı.Baba yuvasına çok bağlı işten artan zamanının tümünü ailesi ile birlikte geçirmekten büyük bir keyif alırdı, anne tüm vaktini biricik kızı ile geçirir,bazen arkadaş,bazen de eğitimi için en doğruyu en güzeli seçip,yarınlar için örnek bir vatandaş geleceğin başarılı iş kadını olması için uğraşmaktan zevk alırdı.

Bir Pazar günü piknik dönüşünde geçirdikleri bir trafik kazası sonucunda biricik kızlarını kaybettiler.Baba perişan.O kazadan sonra hep kendini suçlayıp keşke o kadar hız yapmasaydım ve o arabayı sollamasaydım deyip kendini suçluyordu.Anne,büyük bir şokta;sürekli olarak kızının ismini sayıklıyordu.Evin hangi odasına baksa hep kızının hayalini görüyordu.Kızının kıyafetlerini kokluyordu.Oyuncaklarına bakıyor,resimlerle avunuyordu.Adeta o mutlu yuva dağılmış,yerine hüzün ve sessizlik hakim olmuştu. Baba, eşine destek olmak için kendi üzüntüsünü belli etmemeye çalışıyordu.

Baba iş çıkışında arkadaşının tavsiyesi üzerine psikoloğa gitmişti.Doktor ona kızınızı hatırlatacak ne varsa yırtın,yakın,atın önerisinde bulundu.Baba eve geldiğinde eşine, psikoloğa gittiğini ve doktorun önerisini söyledi.Anne yüreği bir kez daha parça parça olmuş istemeye istemeye eşini üzmemek için doktorun tavsiyesini kabul etmişti.İlk önce kızlarına ait resimlerini yırttılar.Kıyafetlerini şöminede yaktılar.Eşyalarını tek tek toplayıp bir koliye doldurdular.Geriye tek bir şey kalmıştı ki anne onu atamadı.Zor tuttuğu gözyaşları birden boşaldı.En son kalan ve bir türlü atamadığı ne olabilirdi acaba?Ne olabilirdi acaba?

Annenin atamadığı bir deniz topuydu.Resimler yırtılırken,kıyafetler yakılırken,oyuncaklar ve eşyalar atılırken deniz topunun değeri neydi acaba?Çünkü bir önceki hafta gittikleri denizde o deniz topunu kızları şişirmişti ve o deniz topunun içinde hala kızlarının nefesi vardı.Anne deniz topunun tıpasını açarak kızının nefesini içine çekti.

2. 11 Nisan 2007
  3. putzie

putzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok duygulandırdın beni ama sen bana küsmüsün malum yerlere gelmiyosun hiç bugün. anladın sen onu!!

4. 12 Nisan 2007
  5. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Çok acı.Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.