Değerli fikirlerinizi bekliyorum..

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve tulipa tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  13 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 1. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  merhaba...Bir süredir misafir olarak takip ediyordum,bugün üye oldum.Bir konuda değerli fikirleriniz almak istiyorum.Akıl aklıdan tecrübe tecrübeden üstündür.Hemen konuya gireyim.
  8 aydır görüştüğüm biri var.Ayrı şehirleyiz.ilk etapta benden daha çok o istiyrodu evlenmeyi,acele ediyordu.Ben bu konuda yüreğim bir kez yaralanmış olduğu için güven için bekledim,zaman istedim.Buna ara ara daraldı ayrılma krizlerine girdi birkaç kez.Bende oan yeterli güvenim gelişmemiş olsa bile onda birşeyler beni çekiyordu.Ben de istemedim ayrılmayı dmeekki o da istemediki fazla uzatmıyordu.....Bunun haricinde güzel gitti'kafama uygun diyebiliyordum.Birkaç kişilik uyuşmazlığı haricinde.Onu da hazmediyordum.Söylemlerimize göre ben de bırakamıyordum o da..Onun bendeki istedği şey daha çabuk güvenmemdi'yaşımız geçtiği için bir an önce evlenmemizdi.

  Ben onu tam benimsemiştimki yurt dışı başvurusu kabul edildi.Ben vazgeç burda kazandığımız yeter ben de çalışıyorum''desemde vazgeçmedi'ben üstelemedim karralıydı.Buna rağmen ben ondan hemen vazgeçmedim o da vazgeçmedi 'seni de götürürüm diyordu.Ben ise isteksizdim.Amerika bizim ayrılık sebebimiz olacak sanırım diyordum arada üzülüp.Başak taliplerim olduğu halde o belki bir aksilik olur da gidemez diye onu bekliyordum bir umut.Yada belki zayıf bir ihtimal çılgınlık yapar yurt dışına onunla bir bilinmezliğe giderim diyordum ondan ayrılmak istemediğim için...8 ayda 3-4 kez benim bulunduğum şehire geldi.tlf da hergün güzel güzel konuşmalarla geçti.
  Geçen hafta ailesini görmeye gittim gayet güzel geçti.Sonra Onun çalıştığı şehre gezmeye gittim .Gündüz şehri gezdik akşam da akrabalarıma gittim.Bilmediğim bir şehirde bana destek olması beni koruması onu bana daha da sevdirdi.Korunmak güzel birşeymiş bunu hissettim.Arada küçük anlaşmazlıklara rağmen yanında yine de mutluydum...
  Bir ara Benim alışveriş yapmam bunu biraz sıktı'ben de anlayış göstermesini çalıştığım için alışverişe fırsat bulamadığımı değişik yerkerden değişik şeyler almak istediğimi söyledim.Benle beraberken işlerini aksattığını söyledi surat astı.(Yoğun bir işi yok'dışardan hallediyor herşeyi).Böyle olacaksan istemiyorum tripleri yaptı.Oysaki onu hiçbirzaman maddi külfete sokmadım'her masrafı paylaştım.(maaşı iyi değil).Yıılda bir kez gelmişim o şehri gezmeye'ilgilenmeye üşenmesi beni üzmüştü. Ayrılığı sessizce kabul ettim gurur yapıp.Hiçbirşey söylemedim.Sonra gönlümü aldı hemen....

  Döndüm kendi şehrime; bunda bir soğukluk seziyorum.Beni sevmiyorsan istemiyorsan söyle dedim.sevmiyorum dedi.sanıırm o şehirde bana çok vakit ayırması sıkmış onu hissettim.sonra benim kötü olduğumu hissettiğindne midir nedir yok o söylediklerime bakma ;doğru değil ;şimdi işim var dedi kapattı.Bilmece gibi.(Arada böyle bilmece gibi oluyordu)Ben iyice konuşamadan kapattık.

  Biriki saat sonra tekrar aradım.Benim aklıma şüphe düştü haliyle.Beni sevip sevmediğini sordum yine.''sevmiyorsam ne olacak'' dedi.''Beni sevmeyen biriyle birlikte olmak istemem'' dedim onurumu korumaya çalışarak..''Sen bilirsin'' dedi.''zaten ayrılacaktık'yurt dışına gidişim bizi ayıracaktı zaten'' dedi.''O benim bileceğim iş ''dedim.''Ben seni ozamana kadar bekliyordum ''dedim.''Ben bilmezmiyim ayrılmayı ''dedim.
  ''Nezamnadan beri sevmiyorsun'' dedim'.'Baştan beri ''dedi.''sana acıyordum'' dedi.''Acıdığım birini sevemem'' diye aşağılama bombardmanı yaptı.(haksızca aşağılamayı birkaçkez daha yapmıştı sonra ayrılacağımı anlayınca gönlümü almıştı.Biraz akıllı davranıyordu.Benim onu sevdiğimden emin oluyordu gönlümü almadan önce) ....''Acınacak bir halim yoktu benim dedim hiç acıma bana''... ''Ama asıl şimdi acı; neden bana ümit verdin neden yanılttın sevdiğini söyleyerek dedim.Ben bunu hakedecek ne yaptım.Bizi ancak yurt dışı ayıracaktı ben okadar sağlamlaştığımıza inanmıştım dedim.Millet seviyor seviliyor sevdiğiyle evleniyor ;ben bunları duyacak kadar alçakmıyım'' dedim.Ben ağladım.O ise tlf kapattı.Tekrar aradım'' ağladığımı duymak istememiş.Halbuki ağladığıma kıyamazdı(birkaçkez)..Bunları söyleyincemi nedendir bilmem kalbi yumuşadı.Sesi yumuşadı;severken söylediği hitapları söyledi.''Az önce böyle söylemiyordun ama'' dedim ben hangisine inanayım''.''Lütfen dedim ayrılsak da beni böyle aşağılayarak kötü birşekilde ayrılma.Ben senin yurt dışına gidişine kadar bekliyorum son bir umut kalana kadar;oysaki senin davranışına bak.Ne olur beni hayattan soğutma''' dedim..T''amam canım vs ''dedi yumuşak bir sesle....

  Bugün ararmı bilmiyorum ben aramayacağım kendimi tutmam lazım...Arasa kafam karıştı;aramasa daha beter üzüleceğim.Bir anda onsuz kalmak zor oldu.Olacak da..Keşke tanışmasaydım varlığını bilmeseydim.Sevmek ne zormuş böyle..sanırım o benimkadar dolu hislerle sevmiyor.Ne kötü..Y
  üreğime nasıl taşlar bassam'ararsa ne desem...
  Tezcanlı olduğundan mı yoksa biraz merhameti az oluşundan mı anlamadım..
  Tecrübesizlik de var 2 kişi tanımakla da olmuyor.Herkes ayrı bir dünya..

  Yorumlarınıız bekliyorum..Dinlediğiniz için teşekür ederim.
  Biraz ayrıntılı gibi oldu.Ama tam ayrıntısıyla anlatmak mümnün değil aşağı yukarı özeti böyle.
  (şahsımla ilgili onur kırıcı konuşulmazsa memnun olurum;zaten moralim iyi değil)
   
  Son düzenleme: 15 Ekim 2010
 2. 13 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 3. Umutlu_OL_

  Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.378
  Beğenildi:
  190
  Ödül Puanları:
  163  Öncelikle konunuzu silmenin yasak olduğunu hatırlatayım...

  Erkekler bağlanmak, evlenmek istediklerini kadınlardan daha sık söyler ama hiçbiri bunu bir kadının içtenliğinde ifade etmez, çok azı bunu hayata geçirir zaten... Kadın bunu kalbiyle, erkek diliyle talep eder ve kadın söylerse çok büyük bir olay olmadan caymazken erkek ilk sıkıntıda başından atmak ister "evlenmek istediği hayatının kadınını"... :nazar:

  Size bir sürü şey söylenecek

  "Üzerine gitme o arasın, ilgiden bunalmış...

  Bundan hayır gelmez, dengesiz adam...

  Olacağı varsa olur o ararsa cevap ver, sen arama..."

  vs.

  Bense genelgeçer durumu ifade edeyim; Erkeklerde sözlere değil icraatlere bakılmalı... Siz onun için sevdiklerinizi, memleketinizi arkada bırakmayı düşünürsünüz o ise "Gittiği yere kadar, ölemem ya" rahatlığını gösterir... O nedenle icraate dökülmeyen, lafta kalan durumlara bel bağlayarak kimse için umut beslenmemeli... Bunu söylemek kolay, yapmak kolay mı? Belki hayır... Fakat bunu yapmayanların hali ortada... Maalesef en az erkekler kadar kadınlar da duygularını rafa kaldırıp öncelikli olarak kendilerini düşünmeli... Bu bencillik değil... Hayatınızı adayacağınız adam karşınıza çıktığında sadece sözde değil, özde sevgisini de hissedersiniz, ciddi adımlar atılır o zaman ömrünüzü vakfedersiniz ona... Bunun dışında her şey masal, dünya hayal... Hepimiz biliyoruz ki beyaz atlı prens elinde ayakkabısıyla kapımızı çalmayacak, öyle değil mi? sengözlerimebaksanab
   
 4. 13 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 5. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  Değerli yorumunuz için teşekür ederim.Faydalanıyorum.Biz bayanlar daha içten seviyoruz beyler öyle değil.O anlaşılıyor artık buradaki arkadaşların da anlattıklarından;yaşadıklarımdan..Ama zor bir durum.Biz nasıl duygusuzlaşacağız onlar gibi orası da ayrı bir dert..Diğer arkadaşların da yorumlarını yine bekliyorum.
   
 6. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 7. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  Arkadaşlar lütfen fikirlerinizi bekliyorum..Onsuz günler zor geçiyor.Hep uyumak istiyorum.Uyanınca yine uyumak unutmak istiyorum..Çalışıyorum leyla gibiyim işyerinde..Oysaki ben yeni toparlanmıştım..Yine aynı şey..
   
  Son düzenleme: 15 Ekim 2010
 8. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 9. didem_evo

  didem_evo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.881
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Biraz ağır olucak belki ama ben bu adamın sizi sevdiğine inanmıyorum(anlattıklarınızdan yola çıkarak)
  Seven adam her türlü zorluğa göğüs gerer, sevgisine sahip çıkar, mesafeleri ayrılık olarak görmez, sevdiğini aşağılamaz..Aklıma gelenler bunlar..

  Önce siz kendinizi sevin ve sizi kendinden çok seveni hayatınıza sokun..Herşey gönlünüzce olur umarım..
   
 10. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 11. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  Yorumunuz için teşekür ederim.İnsan sevince gözü kör oluyor işte.Bunları duymak iyi oluyor bana..Gerçek bir seven bulamayacak mıyım ona yanıyorum..
   
 12. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 13. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  Durumumuz belli değil henüz.Aramız soğuk şekilde konuşuyoruz..(not:.Bir ara seni düzelteceğim deyip duruyordu.Düzeltecek de neyim varsa(kişiliğine uymayan birkaç şey mesela o alışveriş olayı).O konuda benden uzlaşma görecek olursa (bir daha yapmayacağım ''dersem)devam edecek gibi.Ne bileyim öyle gibi birşey.Hatam varsa tabi düzeltirim de anlayamıyorum hislerini.Bir de elimi verirsem kolumu kaptırırım gibi hissediyorum.Beni avucunda istiyor;sevgimi kullanmak istiyor..Yada öyle biriyle birlikte olmak istiyor.Koşulsuz biriyle..Gel de yüreğe anlat işte..
  Arkadaş olarak mı görüşmeyi teklif etsem.Bir anda onsuz kalmak zor oluyor..
   
  Son düzenleme: 15 Ekim 2010
 14. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 15. didem_evo

  didem_evo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.881
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Yaşlarınız kaç?
  Alışveriş olayı çok saçma bir kere..
  Bu adam ne istediğini bilmiyo ya da sizin sevginizi kullanmak istiyor yanılmıyorsam..
   
 16. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 17. tulipa

  tulipa ot misali.. Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4.264
  Beğenildi:
  1.464
  Ödül Puanları:
  163
  O 31 ben 32...
  .....................................
   
 18. 16 Ekim 2010
  Konu Sahibi : tulipa
 19. melina1

  melina1 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  944
  Beğenildi:
  1.394
  Ödül Puanları:
  123
  sana acıdığım için beraber oluyoru kelimesi aşağılayıcı küçümseyici bir kelime acınacak durumda değilsinizsi sadece onu çok seviyorsunuz sevmek acınmak anlamına gelmemeli evet bir erkeğin icraatlarına davranışlarına bakmalı çünki davranışlar yalan söylemez davranışları ile konuşmaları tutarlı değilse bir erkeğino dürüst değildir onunla aman yurt dışına gitmeyin nacizane yine hayat yolunu siz tercih edeceksiniz ama sadece bir tavisye yurt dışında sizi ortada bırabilir canım sizi açık değil sizin sevdiğinizi bildiği için sevginizi kullanıyor ayıca ben şahsen sizi yerinizde olsam onun ipiyle kuyuya inmem şehir dışına onu ve ailesini ziyarete gidiyorsunuz ve sıkılıyor alış veriş yapmanızdan sıkılıyor ben bir evlilik trapistinden duymuştum evlenmeden önce çıktığınız erkeğin kötü davranışları alışkanlıkları varsa bilinki evlendikten sonra bu alışkanlıklar 5 katlanıyormuş bence çok üzülmeden kendinizi koruyun derim