Değişen ruh hali ve değersizlik

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ruya_bilmecesi tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ruya_bilmecesi
  1. ruh halim, bakış açım çok çabuk değişiyor .çoğu zaman hayat ne kadar berbat herşey boş, anlamı yok, bi an önce ölsem
    ne gerek var yaşamaya yada bu işe yapsam ne olur yapmasam nolur gibi şeyler düşünürken 5 dk sonra tam tersi herşey,hayat çok güzel yaşamaya değer gibi ani bi mutluluk geliyor.bende anlayamıyorum bu çok sık oluyor.ve beni daha çok yoruyor,daha dengesiz oluyorum.
    birde, çok iyi işler başarsamda ,yapsamda kendimi çok değersiz buluyorum.yerde yürüyen böcek bile daha değerli geliyo çoğu zaman.sanki hiçbişeye hakkım yokmuş gibi,fazlalıkmışım gibi.

2. 13 Temmuz 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Rüya bilmecesi yakınınızda bulunan bir meslektaşıma mutlaka başvurun.
    Bu tutarsız duygudurumunuz ve kuvvetli özdeğer düşüklüğünüz için mutlak profesyonel yardım almalsınız.

4. 13 Temmuz 2009
  5. size yazdıkdan sonra internette biraz araştırma yaptım ve majör depresyonun tüm belirtileri fazlasıyla bende var.Açıkçası doktora gidicek ne maddi imkanım ne de isteğim var.intihar düşünceside zaman zaman çok yoğun ,çıkış noktası gibi oluyor.23 yaşındayım.istanbul'dayım.bu şekilde devam ederse durumum ne boyuta ulaşır ? çok teşekkür ediyorum ilginize.

6. 15 Temmuz 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Kendinize asla teşhis koymaya çalışmayın. Ailenizin SSK'sı ile herhangi bir maddi imkana ihtiyacınız olmadan herhangi bir SSK hastanesine giderek gerekli desteği alabilirsiniz. Hele de özkıyım düşünceleriniz varsa, asla ihmal etmemelisiniz. Ailenizin SSK'sı yoksa bile, yeşil karta başvurarak gerekli sağlık hizmetini devletten alabilirsiniz.

8. 15 Temmuz 2009
  9. evet ssk güvencem var ama ben gitmek istemiyorum.konuşma oluyor mu bilmiyorum,muhtemelen ilaç verirler diye düşünüyorum ve bunun yat etkileri oluşur.ben zaten bu duruma fiziksel sorunlarımı da büyüterek geldim sanırım.örneğin kist yüzünden içtiğim haplar vücudumda-yüzümde tüylenme yaptı ki bu benim dünyamı iyice kararttı,iyice kendime döndüm.birde ilaçlar sonra bağımlılık yapar devamlı kullanmak zorunda kalırım diye korkuyorum.bu sebeplerden çok ruhsal olarakta gitme isteği duymuyorum- sinir-anlamsızlık basıyor düşündükçe....
    kendi kendime başa çıkmaya kalksam motive için inandığım bi amacım-hedefim yok öncelikle,
    çok zor gibi herşey tüm düşünceler kronikleşmiş vaziyette...çoğu zaman sadece yok olmak istiyorum- o kadar.. tek yol yardım almak mı ? bunu kendi kendime başaramazmıyım ? eğer kesinlikle doktora git derseniz ;gidicem.

10. 15 Temmuz 2009
  11. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Antidepresanlar bağımlılık yapmaz.
    Bu durumu kendi başınıza aşabilecek olsaydınız, şimdiye kadar aşardınız. Mutlak profesyonel yardım almalısınız. Sadece bir psikiyatra değil, bir psikologa da başvurmalısınız. ılaç kullanımınızın yanı sıra mutlak psikoterapi de almalısınız.
    Bu konuda en doğrusu bir üniversite hastanesine başvurmanız olacaktır.

12. 17 Temmuz 2009
  13. meltem ablacığım çok teşekkür ediyorum ilginize.biliyorum ilk adımı attıktan sonra gerisi gelir ama önemli olan o adımı atabilmek,bu çok zor..beni cesaretlendirip bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.en kısa zamanda doktora gidicem..buraya da yazıcam..umarım okursunuz gelişmeleri..

konferans,seminerlerinizde kolaylıkalr ve başarılar

14. 8 Ekim 2009
  15. meltem ablacım hoş geldiniz aramıza yeniden...doktora henüz gitmedim ama yukardayazdıklarımdan sonra tatile çıktım ve sonrasında hayatıma biraz sosyallik kattım ve daha iyi hissediyorum biraz.ama gidicem doktora muhakkak....birde ben net üzerinden biriyle tanıştım, yalan dolan bi kişilik değil buna eminim ve benimle reelde tanışmak istiyor..aslında bende istiyorum yakaladığımız çok yoğun bi his, duygu düşünce var..ama hiçcesaretim yok düşündükçe bile titriyorum korkuyorum..sebebi ; kendisi çok megoloman ve etrafında çok popüler biri bende bu ara zaten çok depresifim ve güvensiz cesaretsiz.beni beğenmicek,dalga geçer diye korkuyorum..görüşmeyince bu sefer karşı taraf benim onla dalga geçtiğimi düşünüyo,yalanmışın diyo.öyle hiç değil halbu ki...nasıl bi yol izlemeliyim ne yapmalıyım ??
    ablacım iiki varsınız çok teşekür ediyorumm

16. 8 Ekim 2009
  17. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Sevgili Rüya Bilmecesi, niye dalga geçsin, neden beğenmesin ki? Kendinize güvenin.
    Ancak bu internet tanışıklıkları konusunda ben pek olumlu bir bakış açısına sahip değilim. Ciddi riskleri var hiç tanımadığımız insanlarla konuşmanın, hele de buluşmanın. Bu konuda ben ailenizi bilgilendirmeden hareket etmemenizi kuvvetle öneririm.