değişik çorba tarifi olan varmı?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve cagancuk tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : cagancuk
  1. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar oğluma çorba yapmak istiyorum ama her zaman aynı çorbayı yedirmek istemiyorum.yoğurt çorbası yaptım geçen gün yemedi.siz nasıl çorbalar yapıyosunuz?

2. 19 Nisan 2009
  3. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım bebişim yok ama ben sebze corbası yapıyorum.. elımde ne varsa mesela brokoli,havuc,ıspanak,pırasa ve kuru sogandan yapıyorum.. önce havuc ve kuru soganı rondodan gecırıyorum ve az yagda kavuruyorum.. sonra dıger sebzelerı rondodan gecırıp üzerıne eklıyorum ve bıraz daha kavuruyorum. un özeyıp eklıyorum ve tavuk suyu ile su ekleyıp pişiriyorum..

4. 19 Nisan 2009
  5. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çorbalarını yaparken içine bir avuçta müsli atmanı tavsiye ederim çok sağlıklı ve bebeklerde sindirime çok yardımcı sebze çorbalarına pişerken atıp blenderla ezersen çok rahat yer sevgiler.

6. 20 Nisan 2009
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    havuc,patatez ve kabagi buharda hasliyorum..catalla ezip icine cok az zeytinyag katip irmigide ilave ediyorum ve hafif ocakta kaynatiyorum.¨ben bunu cok sulu vermiyorum hafif lapa veriyorum.

1 kasik bulgur,1kasik pirinc ve 1 kasik mercimegi suda iyice hasliyorum yine catala ezip zeytinyag ekliyorum ve bunuda veriyorum.bebegim 5.5aylik ve afiyetle yiyor.

8. 23 Nisan 2009
  9. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    havuç patates pirinç ıspanak kabak agzı kapalı olarak pişiriyorum.rondodan geçirip çok az zeytiyyagı katıp yediriyorum.her hafta başka sebze ekleyerek yapıyorum.