dekolman plasenta nedeniyle bebeğini kaybedenler

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve horizon tarafından 6 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2011
    Konu Sahibi : horizon
  1. horizon

horizon Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 hafta önce 34. haftada dekolman plasenta nedeniyle bebeğimi kaybettim.. şiddetli karın ağrısı ve kasılma ile gittiğim hastanede 5 dakika içinde sezaryene alındım, çünkü yavrumun kalp atışları 25'e düşmüştü..oğlum yoğun bakımda 3 gün dayandı, karnımda oksijensiz kalmış..malesef kaybettik...
    yaşayamıyorum artık..çok zor...................
    odası, eşyaları herşeyi hazırdı kuzumun, şimdi karnım boş, kucağım boş...
    benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar desteğinize ihtiyacım var..
    hele bu durumu yaşayıp da sonra tekrar hamile kalıp bebeğini sağlıkla kucağına alan varsa lütfen yazsın

2. 6 Mayıs 2011
  3. NURSIN1981

NURSIN1981 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah sabır versın çok zor bılırım bende 18 haftalık kaybettım banada plesenta prevıa demişlerdı ama kesin bı neden bılmıyoruz hala dekolman nedır bılmıyorum o neden olurmuş çok geçmiş olsun

4. 6 Mayıs 2011
  5. map

map Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başınız sağolsun ben de 3 melek annesiyim 16 haftalık tek ve 21 haftalık ikiz bebeklerimi kaybettim ne yazık ki.. Acınız şu an çok taze gerçekten çok zor sağlıkla devam eden gebeliğin bu şekilde bitmesi. Hipertansiyonunuz var mıydı?

6. 6 Mayıs 2011
  7. horizon

horizon Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yoktu tansiyonum.. hatta diğer neden olan şeylerinde hiçbiri yok.. keşke bir nedeni olsa diyorum ama yok..genetik testleri yapılacakmış.. belki bir neden çıkarda ortaya ikincisi için umut ışığı olur..sizinde başınız sağolsun..yaşanmadan anlaşılacak gibi bir acı değil....

8. 6 Mayıs 2011
  9. horizon

horizon Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim sizin de başınız sağolsun.. dekolman plesentanın erken ayrılmasıymış..plasenta ayrılınca bebek oksijensiz kaldı karnımda

10. 6 Mayıs 2011
  11. GaSeLLe

GaSeLLe annesinin kuzularıı :)) Üye

Beğenildi:
    10
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    basiniz sagolsun soyleyecek bir sey bulamadim Allah sana sabr ve dayanma gucu versin canim

12. 11 Mayıs 2011
  13. melekannesi67

melekannesi67 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim sanıyorum seni en iyi ben anlayabilirim.bende 2 martta 38 haftalık kızımı kaybettim.bende de ani gelişti.öncesinde hiçbir risk yoktu.ben doğuruyorum ani oldu.kızımın resmi olmayacak diye üzülürken başıma neler geldi.ilk günler korkunç geçiyor.ümitsizlik,şaşkınlık,şok.neden ben diye soruyorsun.eve kucağın boş gelmek tarif edilemeyecek bir duygu.sezaryen oldun değil mi?başka çocuğun var mı?benimde şuan genetik testlerim yapılıyor.emin ol yalnız olmadığını bilmek birazcık olsun içini ferahlatıyor.rabbim düşmanıma bile böyle bir acı yaşatmasın.dekolman zaten ani gelişen bir olaymış.ben kendimi suçluyordum.benmi farkedemedim,biraz daha erken gitsem kızım yaşarmıydı diye.benim doktorumda aynı şeyi söylemişti.bu sefer bebek oksijensiz kaldığı için sorun olurdu diye.burada kadere inanmak yaradana teslim olmaktan başka çare yok.nice insanlar istemeden hamile kalıyor,düşşün diye neler yapıyorlar birşey olmuyor.tamamen yazı.rabbim evlatlarımızı inş.ahirette bize şefaatçi eyler.inan tek tesellim bu.

14. 14 Mayıs 2011
  15. horizon

horizon Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

benim ilk bebeğim olcaktı, malesef olamadı...sezaryen oldum.. bende de herşey 1 saat içinde oldu.. gaz ağrısıdır diye gittim hastaneye ve yaşadığım şok kelimelerle anlatılamaz.. 15 gün oldu, bırak alışmayı hala kabullenemiyorum..çok acı çekiyorum..ben de aynı senin gibi kendimi suçladım , keşke daha erken gitseydim diye.. eşimin de benim de hayatla bağlantımız kesildi..okadar anlamsız ki herşey...
    40'ım çıktıktan sonra benim de genetik testlerim yapılacak..keşke bir neden çıksa ortaya da bir daha aynı şey yaşanmasa..nedensiz olması çok sinir bozucu.. bukadar sağlıklı, sorunsuz bir hamilelikte nasıl böyle bir şey oldu hala anlamıyorum!!
    hemen yeniden hamile kalmak istiyorum çaresizce.. aynı şeyi yaşama korkusuyla nasıl yaşanır bilmiyorum ama yeniden içimde bir hayat filizlensin istiyorum....bu acının tek ilacı yeniden anne olabilmek gibi geliyor.. yaşamayanın anlayacağı birşey değil!! doktor 1 yıl bekle dedi ama ben 6 ay bekleyeceğim..umarım herşey düzelir, yeniden güneş açar..

16. 14 Mayıs 2011
  17. melekannesi67

melekannesi67 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok haklısın.bende ilk zamanlar dünyayla bağımı kopardım.camdan dışarı bile bakamadım.benimde hamileliğim çok rahat ve sorunsuzdu.çok hareketlisin diyenlere hamilelik sakatlık değilki diyordum.bende hala anlaybilmiş değilim.nedenler,niçinlerlerle hala uğraşıyorum.bende hem çok korkarken hemen anne olmak istiyorum.ama dr'um bir yıl önerdi.çok zor gelsede 1 yıl bekleyeceğim.uterus kendini toparlamazsa tekrarlayabilirmiş.gerçekten yaşamayanın anlayabileceği birşey değil.

18. 14 Mayıs 2011
  19. basak1606

basak1606 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun bu acı tarif edilmez çok iyi biliyorum ben ilk bebeğimi 18 haftalıkken kaybettim 5 ay sonra 14 haftalık bebeğimi kaybettim yaşanan kayıptan sonra içindeki hamile kalma isteği deli gibi artıyo çok iyi bilyorum sonuncusunun üzerinden 3 ay geçti sana tavsiyem tekrar hamile kalmak için acele etme ve tekrar karar verdğinizde bütün testlerinizi yaptırın umarım zaman acılarını hafifletir ve tekrar anne olursun..