Dekort sonrası adetlerimde düzensizlik

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Ehlikeyf__ tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Ehlikeyf__
  1. Ehlikeyf__

Ehlikeyf__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba hocam. Lafı dolandırmadan konuya girmek istiyorum. 27 yaşında 4 yıllık evli, ve jinekolojik olarak hiç bir rahatsızlığı olmayan bir bayandım. Bebek için 1,5 yıllık bir uğraşımız var. İlk doktorum, ikisinin de hamile kalmama yardımcı olacagını söyleyerek, hamile kalıncaya dek içmem için parlodel ve dekort verdi. Gelgelelim bu ilaçları kullandığım zaman içersinde özellikle dekorttan yana çok fazla şikayetim oldu. Bu yaşıma kadar düzenli olan adetlerimde farklılıklar görmeye başladım. (Adet gecikmesi, süresi, kanama miktarı herşey tersine döndü.) + tedaviye başlamadan 2 ay önce yaptırdığım yumurtlama takibinde ilaçsız yumurtlarım gelişirken, ilaçları kullandığım esnada, gonaphene desteğine rağmen yumurtlama problemi yaşadım.. 6 ay geçti baktım ki hamile kalacagım yerde metabolizmam tamamen göçmeye başladı,1 ay önce dekortu bıraktım.Parlodeli de 3 ay kadar kullanıp bıraktım. Dekort sayesinde vücüduma giren +12 kg yi saymıyorum bile. Dekortun jinekolojideki kullanım alanlarını, sizin gibi bir uzmandan öğrenebilir miyim??

Şimdi diceksiniz ki doktoruna neden sormadın.. Sordum efendim sordum.hamile kalmanı kolaylaştıracak demek tek açıklaması oldu. Beni bu kadar altüst eden, metabolizmamı mahveden bi ilacı niye kullandığımın cevabını hala öğrenemedim.

Eşime spermiyogram ve hormon tahlilleri yapıldı bir sorun yok. Bana da sadece Hsg yapıldı, Tüpler açık. Hormon testlerimi şu an gittiğim doktorun yönlendirmesiyle yaptırıcam bu ay.

Ve son olarak meslektaşınızı kötülemediğimin de altını çizmek isterim. Benim tek derdim sorularıma cevap bulmak. Ve şuan için çaresiz olan derdime çare bulmak.BUrdaki bütün kadınlar gibi...

İyi çalışmalar..

2. 23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Ehlikeyf__
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Dekort kadın doğum hekimliğinde çok yıllar önce kullanılan bir ilaçtı. Artık çok ender vakalarda kullanılmakta. Infertilite de ise çok dirençli bazı olgularda kullanılması önerilir. Sizin durumuzda kullanılmasının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca yan etkileri konusunda dikkatli olunuz. Çaresiz olmanıza gerek yok. Daha az zararlı ve basit tedavilerle gebe kalabilirsiniz. Hemen kilo vermeye başlayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.