Deli ediyor bu adam beni bazen..!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve hoscakal tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kizlar,

ay sinir boguyor beni dünden aksamdan beri..!

Konu su:

Bayramin ilk gününü Istanbul´da esim ve ailesi ile gecirip, o aksam yada Bayramin 2. günü memlekete kendi anne & babamin yanina gitmeyi planliyorum..1 hafta kalip geri gelecegim iste..Esim gelemeyecek, izin alamiyor isten. Biz ucak veya otobüs bileti bakiyoruz suan. Esim otobüs ile gidersen, yaninda yabanci bi kadin oturur, rahat edemezsin diyor..ben pek sorun etmiyorum ama ucakla gitmekte biraz daha maaliyetli olacak. Karar veremedik yani.

Neyse,

kayinvalidem iftara cagirdi, esim ile gittik...ALLAH icin, kayinvalidem ile bir sorunum yoktur..gerci zaten 4 aylik evliyim..! Kayinvalidem & kayinbabam´da memleketten 5 gün önce geldi zaten..ev yaptiriyorlar, pek dinlenemediler.

Yemek bitti, sofrada oturuyoruz...kayinvalidemin cani sikiliyormus geldiginden beri..! Esim, tek cocuktur.

Benim "akilli" kocam söyle demez mi: Anne, memlekete gitmek istermisin? Hoscakal´i Bayram üzeri gönderecegim...sende gidersin, hoscakal´da otobüs´te rahat gider.

:1shok: :1shok: ben ne diyecegimi sasirdim...kayinvalidem tabi sevindi, kadinin bir sucu yok ki...aptallik benim esim´de...bana danismadan böyle bir teklifte bulunuyor.

Bende mecburi, tabi gelmek istersen gideriz dedim...kayinvalidemin yaninda fazla renk vermedim...gerci kayinbabam izin verir veya vermez o ayri bir konu ama sinir oldum resmen..yedigim yemek burnum´dan geldi desem yeridir.

Sonra eve gittik esimle..Ne zaman böyle bir karara vardin dedim? O an öyle gelmis aklina, annesine üzlmüs, cani sikiliyor diye..kafamçokkarıştı Iyilik olsun diye demismis...:eek:klava:

Dedim, iyi o zaman...seneye tatile giderken bende seni kendi babamla gönderirim...onun´da dinlenmeye ihtiyaci var dedim. kötükedihüso

Hem dedim, kim nerde kalacak? Bunu hic düsündünmü? Kayinvalidem kendi babasinda kalcak, bende kendi ailemin yaninda...Peki millet demeyecek mi, aaaa bak bak gelin orada kayinvalide burada...!kafamçokkarıştı

Hem dedim, ben zaten sadece 1 hafta kalacagim...simdi kendi annemle mi vakit gecirecem, arada devamli kayinvalidemle mi takilacagim?

Ayrica, biz daha 4 aylik evliyiz...bizimkiler demezmi, aha bak, kayinvalidesi takilmis pesine...kizimizi rahat birakmiyor diye..! Alsinda öyle birsey yok ama kimse inanmaz. Söyle 2-3 hafta filan kalsam, hic sorun etmem...hem kayinvalidem ile gezerim, hem kendi annem ile vakit geciririm ama topu topuna 7 gün. Ayrica dedim, sirf yalniz gitmiyeyim diye bana tezgah mi kuruyon dedim...olay biraz´da kiskanclik tabi...:eek:klava:

Benim esim hala, iyilikten bahsediyo...bende neleri düsünüyormusum..! :mymeka:

Bu arada dedim, ben otobüs ile gitmekten vazgecmistim...ucaga binecektim..(kayinvalidem ucaga binemez, panik yapar). Cok zeki kocam bu konusmadan sonra susmayi tercih etti tüm gece...somut bir cözüm yok ama benim icin kesin olan birsey var: "Sucu olmayan kayinvalidem ile gitmeyecegim". Simdi taviz verirsem, ilerde hep firsat kollayacak esim.

offffff yaaaaaaa....aksamdan beri sinir boguyor beni...kizlar, akil verin...! Bir yandan kayinvalideme´de üzülüyorum ama kizginligim daha agir basiyor..!

Dogru´mu yapiyorum???

kafamçokkarıştı

2. 25 Ağustos 2009
  3. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    çok abartmışsın bence. eşin annesini de seni de düşünerek iyi niyetli davranmış.

ayrıca orası onunda memleketiymiş ve babasında kalacakmış sen niye bu kadar dert ediyorsun sende annene gidiyorsun kayınvalidenin benımle kal diyecegını sanmam her gun peşinde olmak zorunda da değilsin anladıgım kadarıyla böyle bir isteği de yok. hem elaleme ne ki kaynanası peşine takılmış desin? dese bile ne olacak bırakın artık millete göre yaşamayı kim ne derse desin sen yaşamana bak.

4. 25 Ağustos 2009
  5. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne diyimki cnm ama bence kayınvaliden gelmez senle nebilim düşünür heralde ailenle yanlız kalmak istediğini

6. 25 Ağustos 2009
  7. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gereken herseyi soylemissin..gitmeyi verirsin...
    hem kayinpederinin gonderip gondermeyecegide mechulmus...
    teklifi yapan esin olduguna gore...durumu o duzeltsin..
    tepkindede haksiz deilsin...
    esinin once sana danisip sonra duruma gore hareket etmesi gerekirdi...
    dedigin gibi nasil tutarsan oyle gider..cizgilerini belirle...

8. 25 Ağustos 2009
  9. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.611
    Ödül Puanları:
    163
    Kocalar böyle işte...
    akıllarının çalıştıgı kadarıyla kendilerince bizim için iyi bir planmış gibi bir plan yapıp
    resmen emrivaki yapıyorlar
    sen zaten esine kızgınşlıgını belli etmişsin cnm
    söyleyecegin tek sey artık ona
    bir karar vermeden önce sana da danışması olacaktır..
    mutluluklar..takma cnm olur böyle anlaşmazlıklar

10. 25 Ağustos 2009
  11. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya bence ortada bi problrm yok.sanırım k.validen okadar anlayışsız değildir.hani seninle gelsede peşine takılıcağını seni ailenden alıkoyucağını zannetmiyorum.bence büyütme,gelmek istiyosa gelsinnn ne varki bunda

12. 25 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Millet neder olayını geçin artık yaaa..millete göremi yaşıyorsunuz?? bak sende diyorsun kayınvalidemin suçu yok ee sen biliyorsun herşeyi kim haklı kim haksız kayınvalidende nasıl bir yapıda düşüncede olduğunu biliyorsun ayrıca kayınvalidende gelirse onuda size al oda gelinin ve dünürünün evinde kalsın hem, böylelikle iki tarafında gönlünü yapmış olursun...
    Burda sakın ama sakın kayıınvalidene kin besleme ve sakın gitmicem die inat etme burda tamamen suçlu eşin çünkü kendi kafasına göre haraket etmiş, tamam belki annesi için üzülmüş olabilir tek çocukmuş eşin ve annesi yalnız kaldığı için içine sinmemiştir hem seninle 1 haftalık tatile çıkarıp kafasını dağıtmasınıı istemiştir hmede seni tek göndermeyip içinin rahat etmesini istemiş olabilir.. Buda sana ders olsun tavrını farklı şekilde koyki eşin birdaha tek kararlar almasın sana danışarak kararlar versin ama lütfen tavrını kayınvalidenden yana kullanarak koyma yani gitmicem istemiyıororum diyip surat asma, Hem dur bakalım kayınpederden izin çıkmadı henüz kayınvalideye bekle ve gör tatlım...opuyorumnanaktan

14. 25 Ağustos 2009
  15. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam kayinvalidemle gitmeyi dert etmezdim.hatta benimle birlikte annemlerde de kalsa ne olurki..kac senede bir izine giderim.kayinvalidem yalniz, k.pederim vefat etti.onuda alip annemlere getiririm.hem ailemle hemde k. validemle bir arada oluruz.sonucta o benim esimin annesi, cocuklarimin babaannesi. o yalnizken, ailemde kalmayi zaten vicdanim kabul etmez.hepimiz bir arada iken daha huzurlu oluyorum..sonucta biz bir aileyiz ...her kayinvalide kotu olacak diye bir kanun yok.on yargili olmayin.esinizde tek evlatmis.bence ona yakin olmaktan korkmayin.hatta yakin olmaya calisin elinizden geldigince...sevgi ve saygi ekin..sevgi ve saygi bicin..

16. 25 Ağustos 2009
  17. SreCa

SreCa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ortada bence bi sorun yok seninle gelmesindede sorun göremedim acıkcası tabi kayınvalideni tanımıoyurm seni ailenden alıkoyacak birimi bilemem sorunum yok öle biri deil demişssin canım o kendi ailesinde kalır sen kendi ailende sonucta orada onunla ilgilenmek zorunda deilsin kısa süreline gittin için kimsede bişe demez el elalem ne der die düşünme etrafın sözünü düşünme bile keyfine bakk...

18. 25 Ağustos 2009
  19. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Evet, sizlerle´de hemfikirim aslinda ama sinir oldum iste...ortaligi fazla velveleye vermekte istemiyorum dogrusu...o yüzden zaten sizlerin´de bir fikrini alayim dedim..! yerimseniben

HAYIRLISI bakalim, gerci ben ucakla gidersem eger, sorun zaten kendiliginden ortadan kalkacak...kayinvalidem ucaga binmeye korkuyor...Ayrica 15 saatlik otobüs yolculugunu´da gözüm pek yemiyor..!

Neyse, aksam benim adam bi gelsin eve´de...o zamana kadar ucak bileti arastirayim bende..! Belki uygun birsey bulurum.. kaydirigubbakcemile2

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.