Delikanlı olduk ama,pütürlü gıdalara geçemedik..

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve pamukannesi tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pamukannesi
  1. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar oğlum 9 aylık.. kesinlikle pütürlü yemiyor ya... pirinç tanesi bile boğazına gitse ne ytediyse çıkarıyor... doktor, kabak, ıspanak falan ver dedi ama nerdee.. mümkün değil, daha ilk kaşıkda sabah ne yediyse çıkarıor.. bulamaç şeklinde yiyor hala.. boğazımdan aksın gitsşn diyor... nasıl yapıcaz, alıştıracağız.. yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. 13 Ağustos 2010
  3. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen yanındayken eline ekmek ver alışıyorlar bu yöntemle ama yalnız bırakma sakın hemen yumuşatıp koparıyorlar sonra

4. 14 Ağustos 2010
  5. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum 7aylık,2gündür aynı şeyi bizde yaşıyoruz.çorbasındaki pirinçler yüzünden öğürüp kustu.belki de ben acele ettim,pütürlü gıdalara başlamanın bir zamanı var mı bilmiyorum

6. 14 Ağustos 2010
  7. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benimoğlum 11 aylık hala yemiyor ama bizim sorunmuz yattığımız yerden yemek ağzına veriyorum o yutkunmuyor bile genzine akıcak gitcek ee öle olunca öğürüyor tabi

8. 14 Ağustos 2010
  9. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimki de 8 aylık. 1-2 hafta önce tarhana çorbasının içine minik minik ekmekler koyuyordum birkaç defa yedi ama şimdilerde yiyor yiyor ama bir lokma geliyor boğazına sonrası öğürüyor ve kusuyor. Bizimki de yatarak yiyor belki de ondandır. Daha çocuk yutamadan boğazına gidiyor heralde. Biraz yatık pozisyonda yedirmeye çalışıyorum bu sefer de tam oturmaya çalışıyor. Otururken de yere oyuncaklarına felan baktığı için yediremiyorum. Mama sandalyesi alacağız bakalım hafif yatık şekilde yedirmeye çalışacağım. Ama pütürlüye alıştırayım desem de yiyor yiyor en son lokmada öğürüp tüm yediklerini çıkarıyor. O zaman ben ne anladım pütürlü yemesinden. Korkuyorum artık yedirirken.
    Bir de midesi bulanıyor heralde bugünlerde önceki yediklerinden daha az yemeye başladı. Biraz zorlasam öğürüyor.

10. 14 Ağustos 2010
  11. pamukannesi

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar bende yatırarak yediriyorum...esenrüzgar yazdıklarının hepsi bizde de mevcut... oturarak bende yediremiyorum.. sabit durmuyo.. mama sandalyesi aldık ama sevmedi hiç.. pütürlü yediriken biliyorum ki kusacak, ve öle de oluyor...

12. 15 Ağustos 2010
  13. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimki de mama sandalyesini beğenmezse nolacak. Hiç denemedik. Yemek yemenin dışında da kullanılıyordur heralde. Çocuğu iş yaparken oturtuyormusunuz mama sandalyesine?

14. 15 Ağustos 2010
  15. pamukannesi

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    mama sandalyesine en fazla 5 dk oturuyor.. ondan sonra kendini sağa sola atıyor.emniyet kemerini falan çekiyor üstünden.. iş falan yaptırmıyo bana valla:KK46:

16. 15 Ağustos 2010
  17. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    benimkiler de 11 aylık olacaklar ve hala doğrudüzgün pütürlü bişey yemiyorlar,
    kıymalı,cevizli besinler başlamam lazımm,
    iiyiiice bulamaç olmadan yanaşmıyorlar hiç,
    kusunca da ağlaya ağlaya sinir oluyorlar,
    ben de istedikleri gibi veriyorum,napiyim,
    mama sandalyseinde dikkatleri hep etrafta her yer mahvoluyor,napalım?

18. 15 Ağustos 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kızlar daha erkenken bence istikrarlı davranın ve aşmaya çalışın.
    Benim kızımın varolan reflüsü ve huylu olması ile biz hiç alıştıramadık katı gıdaya..Sonuç:1.5 yaşında katı gıda yemeyen herşeyi blendardan geçirtip yiyen bir çocuk.
    Eline bir şeyde almadı ki dişelri kaşınırken bile almadı.Suyundan huylandı meyvenin,ekmeğin kırıntılarından huylandı.Salatalığın soğukluğundan derken yemedi,almadı hiçbişe.
    Doktorumuz 1 yaşına kadar alıştırdın alıştırdın.Alıştıramazsan 3 yaşına kadar zor demişti gerçekten de öyle.Sadece yediği şey dido onuda emdiği için ısırarak yemiyor.
    BEnden size bir tavsiye kusarsa kussun diyin devem edin vermeye bana dediler ben yamadım şimdi bir yere giderken blendarlanmış yemeğini götürüyorum yanımda termosla filan.Tam işkence..