Delireceğim artık....(hellp sendromu)

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve sld tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

3 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sld
  1. sld

sld Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk hamileliğimde hellp sendromu nedeniyle 34 haftalıkken doğum yaptım. bebeğim 1500 gramdı. şimdi 5 yaşında. 2. çocuk düşünmek istiyorum ama öyle çok korkuyorum ki...ya ben ölürsem bebeğim annesiz kalırsa. ölmesem de kalıcı bazı problemlere neden olabiliyor bu durum. siz olsanız ne yapardınız. bu konu beni yiyip bitiryior. 2 çocuğu olanları kıskanmaya başladım artık.

2. 3 Ekim 2010
  3. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    boşver napcaksın ikinci çocuğu keyfine bak olmadığını düşün kuzucuğuda anasız bırakma riske atma ikinizin de mutluluğunu bence.Allah sana da bebeğine de sağlık versin.

4. 3 Ekim 2010
  5. pembedana

pembedana Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yawrucum zor bi durum mutlaka ama bak benim bebeğim oluyor ama hasta... ilk bebeğimi kaybettim, bundan sonrakileri bilemiyorum... diyeceğim, bir tanesine bile sahip olamayan çoook ama çook insan var. sendede böyle bir risk varsa sakın ha derim ben. yawrunla mutlu ol, bundan güzel mutluluk var mı zaten yaa...

phoenix bunu beğendi.
  6. 3 Ekim 2010
  7. sld

sld Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düşünmekten kafayı yiyeceğim. bebek kokusunu özledim. yeniden hamile olayım istiyorum. zaten ilkinden birşey anlamadım. hamile kıyafeti bile giyemedim. onun için hiç bir hazırlık yapamadan apar topar doğurdum. herşey içimde kaldı. bebeğimin bir kerdeşi olsun istiyorum. belki durumum riskli olduğu için bunu istiyorum. doktorum aynı durumu tekrar yaşama ihtimalim olduğunu söyledi. sorular beynimi kemiriyor artık. ya bir şey olmadan sağlıkla doğurusam ya da bana bir şey olursa...

8. 3 Ekim 2010
  9. pembedana

pembedana Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bunu eşinin isteyeceinide sanmıyorum canım. boşuna canını sıkıyorsun... sana bişey olması söz konusuysa geride kalanları cezalandırmak doğru mu? ileride demezler mi annesiz büyüdük biz diye.... sakın ya sakın... giyemediysen giyemedin kıyafet, o günleri yaşadın ama...karnın kocaman oldu, doğum yaptın...bunlar güzel şeyler... şimdi o bebek gözünün önünde kocaman oluyor, onu izleeee. hayat onda gizli bence... :asigim:

10. 3 Ekim 2010
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım bebegın saglıgı nasıl pekı anlamadım ben yanı saglık konusundada sıkıntın varmı yokdsa sadece hamılelıkmı sıkıntılı gecıyoo.......eger sıkıntın varsa belkı emr ıncelenır mesela saglıklı emr verılebılır tup bebekle ..........bunu konustunmu bıkac kısı var öle ıkıncı bebeklrı bu sekılde saglılı dogmus ........elbette ıstemekte haklısın ıkıncıyı ama ıyıce arastır canım rabbım yardımcın ols ınşşş

12. 3 Ekim 2010
  13. palette

palette "El-Hafız" isminle koru.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    canım korkmakla bi yere varamazsın.. kendini yiyip bitirirsin.. eğer senin canından kanından bir bebeğin dünyaya geleceği varsa istesen de istemesen de o zaten gelir ve rızkını alır.. o yüzden kendini hiç yorma.. rahat bir yaşam sürmeye gayret et..

14. 3 Ekim 2010
  15. nihal1979

nihal1979 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende palette te katılıyorum... senin için hayırlısı ne ise o olsun... zaten kaderinde varsa ikinci bebeğin gelip seni bulacaktır :)

16. 4 Ekim 2010
  17. maonyaaa

maonyaaa bir melek diliyooorrumm Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    cnmmm benim hiç bebeğim yokk.2yıldırr bütün uğraşlarıma rağmen.bence herşeyi allah bilirrr sen iyi bi doktor gözetiminde gebe kal.

18. 4 Ekim 2010
  19. ylmznrmn

ylmznrmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım, aynı problemi bende yaşadım, ilk gebeliğim hellp send ile 27 haftalıkken sonlandı bebeğim 1 gün yaşadı, 2 gebeliğim 13 eylül 2010da 28 haftalıkken yine hellp send ile sonlandı (bu ilkinden daha şiddetli idi,) bebeğim küvezde, eğer evladımı kucağıma alıp eve getirmek nasip olursa bi daha düşünmüyorum, 2, gebeliğimde doğum sonrası yoğun bkımda kaldım , ölüm tehlikem var, varsın oğlum annesiz kalmasın, kardeşden yakın arkadaşları olsun, annenin yerini kimse tutamaz canım, çocuğunla mutlu olmaya bak ben öle düşünüyorum, yaşayanlarımıza haksızlık etmeyelim, elbseye gelince, benim ilk hamileliğimdeki ilk kıyafeti giyememiştim, onu 2, de de giyemedim ama olsun, evladım yaşasın yanımda olsun yeter.