Delireceğim sinirden

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve irem-ozge tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : irem-ozge
  1. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Eşimle 3.5 yıllık evliyiz 10 senedir birlikteyiz bu zamana kadar kayınvalidemden manevi anlamda tek fayda görmedim.
    Hadi kendimi geçtim oğluna, torununa da bi faydası yok.
    Maddi anlamda hep destekler. İyi de benim buna ihtiyacım yada böyle bir talebim yok ki. Aramızda 50 metre var evime 5 kez gelmemiştir. Hep bacakları ağrır, evini yalnız bırakamaz bilmem ne. Ama saolsun Gaziosmanpaşadan kalkıp Büyükçekmece de eltimler var ayda iki kez kesin gider. 2-3 ayda birde Tekirdağda kardeşine gider. Yalnız ve vasıtayla hemde. Gitsin tabi banane ama bana gelince oram buram ağrıyor demesin.

Ben çalışan bir bayanım. Hamileyken belliydi kızıma annemin bakacağı ki zaten annem daha genç ve asla bırakmazdı kimseye. Dedik ki arada işin olduğunda kayınvalidem bakar. Söyledik hanfendiye "kedilerim var bakamam ben" dedi. Bende sinirlendim "Sen kedi yavrularına bak aman sakın evlatlarının yavrularına bakma anne" dedim. Konu kapandı.

Kızım 27 aylık toplasan 5 saat bakmıştır. O da zorla falan. Neyse gelelim son olaya.
    Eşim her sabah kızımı anneme götürüyor arabayla. Çocuğu uyandırmak büyük sorun. Yavrum uyumak istiyor, üşüyorum dışarda diye ağlıyor. Her sabah büyük bir vicdan azabı eşimde ve bende. Ben erken çıkıyorum görmüyorum ama eşim her sabah mahfoluyor. Dedik ki kayınvalideciğime "anne sen gel sabahları çocuk uyanınca babam gelip alıcak götürücek yine anneme sen bakmıcan bir saat durucan sadece"
    Yok efendim hastaymış o, bacakları ağrıyormuş, zaten gece uyuyamıyormuş sabaha karşı ancak uyuyormuş bilmem ne. İyi dedik peki eyvallah. Ama delirdim eşime dedim ki ben bundan sonra gitmiyorum kızımıda yollamıyorum sakın böyle bi talebin olmasın. Napsın baktı sıyırdım tamam dedi o da. Bir hafta sonra kızım başladı babaanne sayıklamaya kıyamadım eşimle yolladım. Hanfendi Tekirdağa gitmiş haftaiçi onu anlatmış bol bol. Neyse benim annem dedi ki "getirmeyin çocuğu ben gelirim sabahları" Ki annemin evi iki vesayit bana. Eşim de dedi ki "söylicem anneme sabah gelsin yarım saat dursun bende gidip anneni alayım kadın soğukta yağmurda kendi gelmesin"
    "Yapma dedim hayal kırıklığına uğrarsın. Sabah 6 da gidersin alırsın annemi ben çıkmadan gelirsiniz" "Yok dedi kadın 6 da niye kalksın" vs vs. İyi dedim sor bakalım. Akşam aradı annesini babası çıktı.

Ve sıkı durun bizim hanımefendi gitmiş Büyükçekmeceye. laelaelaelaelae Delirdim ya o an. Bundan sonra dedim bitti ne giderim ne kızımı yollarım. Babaannesi de olmayıversin. Annem yeter ona. Bu ne ya dedim sende evladısın bu da torunu. Bana sevgisi saygısı yok size de mi yok. Gelsinler eve kendileri görsünler özlüyorlarsa ama bitti bundan sonra. Gün gelecek devran dönecek o zaman da benim sağım solum arğıayacak ona göre dedim. Eşim de söylenemesi gereken herşeyi daha önce zaten söyledim zaten elimden bişiy gelmiyor. Lütfen bize yansımasın sen ne yapmak istiyorsan yapabilirsin falan dedi.

Şimdi soruyorum. Sizce abartıyormuyum. Gitmeme konusunda haksızmıyım. Yine de danışmak istedim dışardan akıllara. senağlama

2. 19 Ocak 2010
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.407
    Ödül Puanları:
    238
    gelemezse gelmesin gelenler sanki uslumu duruyor eşleri birbirine düşürüyor
    eski usul bakmalar hem iyi yönlerini düşün çocuğun ileride sadece anne'ni sevecek,

eğer kaynanan baksa sürekli yüzüne vuracak , sürekli para isteyecek,akrabaları başına toplayacak :kahve:

bence sen çok şanslı kadınsın ,üzülme bence

4. 19 Ocak 2010
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Canim kirginligni anliyorum.....ama inan bazi Anneler öyle...

Benim bir arkadasin Annesi, kayinvalideside degil öz be öz Annesi ayni senin Kayinvaliden gibi....bakmam, etmem, bu yastan sonra cekemem cocuk sesi diyip durur, gezmeye tozmaya izine gitmelere gelince aninda atlar, ama Kizi Anne isim var cocugu sana birakayim diye sordugunda "Yok ben hasta kadinim suram agriyor buram agriyor der, veya baksa bile en fazla 2 saat onuda burnundan getirir.....
    Arkadasimda cok üzülüyor bu konuya, ama ne yapsin? Esinede mahcup kalmasi cabasi...

Bazi gercekleri kabul etmek lazim, demekki senin kayinvalidende böyle bir kadin......bu yüzden görüsmek istemiyorsan tabiki sen bilirsin ama bence gereksiz canim.....

Sadece kendi kendini sinir ediyorsun baska birsey degi.

Üzme kendini, gözünü ac kapa büyüyor cocuklar, sen yavrunda hep böyle kücük kalacak degil ya.....olumunekankayizsmile

Simdi o bakma istemedigi torununu yarin bakkala göndermek istediginde insallah kayinvaliden bu günlerini hatirlar....ne diyim canim, Allah yardimciniz olsun:Saruboceq:

6. 19 Ocak 2010
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bence haklisin sen elinden gelen sabiri göstermissin zorlada olmaz en iyisi madem hic bir yarari yok zararida dokunmasin bosuna sinirinizi bozmayin esinizde arkanizdaymis yerinizde olsam bende görüsmezdim

8. 19 Ocak 2010
  9. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence hiç kafana takma derim çünkü sadece senin başında yok bu dert kiminin annesi kiminin kayınvalidesi işte ne yapacaksın atsan atılmazlar, satsan satılmazlar. Sabredeceksin güzelim kızın hep böyle kalmayacak büyüyecek ve sende rahatlayacaksın.

Bu biraz yapı meselesi kimi insanlar çocuk bakmayı sevmiyor çocuk sesinden nefret ediyorlar inan torunları olsa dahi aynı şey. Yani diyorsun ya yarım saat kızıma bakamıyor ama kaç saatlik yola gezmeye gidiyor. Hastalık bahane inan ki çocuğa tahammülleri kalmamış onlara da hak vermek gerek bir yerde.

Onun için sinirlenip kendini harap etme. Görüşmek gidip gelmek istemiyorsan da gidip gelme kim sana ne diyebilir ki.

10. 19 Ocak 2010
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.044
    Ödül Puanları:
    463
    bence torununa çok da düşkün biri değil k.validen. bence gitme, çok görmek istiyorsa kendisi gelsin. zaten merak etme bir süre sonra çocuk gitmek istemeyecektir. inan çok eminim. çocuklar sevilip sevilmediklerini, biz büyüklerden daha iyi anlarlar. hiç sıkma canını. seni anlayan ve destek olan bir annen ve eşin var, gerisi boş bence yerimseniben

12. 19 Ocak 2010
  13. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok kirici ve uzucu bir durum..kayinvaliden gezemeyecegim cocuk bana kalacak diye korkuyor hatatini yasamak istiyor anlasilan..her anne sizin anneniz gibi sevgi dolu,evladi buyuyunce de yardimina kosan,anne olamiyor malesef.bosver takma kafana..herseyin bir zamani var..o da basina birseyler gelince anlayacak sizi ne kadar kirdigini ve hatali davrandigini..

14. 19 Ocak 2010
  15. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım sen anneni neden kendine almıyorsun yada bu durumda çocuğu neden annende bırakmıyorsun?
    yazık ufacık çocuğa her sabah erkenden kalkıp o yollara düşüyor
    anneciğinede yazık hergün size nasıl gelsin kadın , eşin alsa bile zor olur
    yani bu durumda ya sen çocuğu hafta içi annende bırakıcaksın akşamları siz gidiceksiniz eşinle birlikte annene
    yada annen müsaitse sizde kalsın..?
    yada evini annene yakın biyere taşısan bebeğin büyüyene kadar?
    aklıma bunlardan başka bir çözüm gelmedi bu durumda

kırgınlığını anlıyorum ama, bence yinede selamını kesme eşinin annesidir boşver
    sadece samimi olma, bundan sonrada ondan hiçbir talepte bulunma

16. 19 Ocak 2010
  17. irem-ozge

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Saol cnm Allah başka dert vermesin de aman.

Bu durum daha da kötüymüş. Hiç olmazsa ben eşimin annesi beni ilgilendirmez ne yaparsa yapsın gelmem gitmem deme lüksüne sahibim ama insanın kendi annesi olursa atsan atamaz satsan satamaz. Saol cnm vakit ayırdığın içn.

Çok şükür ki eşim yanımda. Bilyor haklı olduğumu gerçi yine de annem o gidip geleceksin yada çocuğu yollıcaksın falan diyebilir. Ama bilir o tarz bir durumda saniye durmayacağımı.
    Sende saol canımcım desteğin için.

Yok canım ya bunlar birde çocukları sever. torunlarına hayran ama istiyorlarki hep biz gidelim onlar zahmet çekmesin sadece sevsinler vs. Kusura bakmasınlar yok öyle bir dünya bir dünya artık.
    Saolasın hayatım. yorumladığın için.

Saolasın moral oldu valla yazın. Yine de üzülmüyor değilim kızım için babaannesi ve dedesine kin beslesin istemiyorum. Neyse hayırlısı.

a.s.

18. 19 Ocak 2010
  19. irem-ozge

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    İşte üzüldüğüm diğer bi nokta. Ben katıyımdır çok şans veririm ama bir noktada bitti mi bitmiştir. Asla dönüp bakmam arkama. İlerde böyle olacak biliyorum. Bunun içinde kendime kızıyorum ama kendileri yaptıklar bunu.

Canımsın çok saol desteğin için.

bunların hepsini değerlendirdik canım. Kardeşim ve babam var. Kardeşim tam ergenlik çağında ve başı boş kalmamalı. Bu yüzden annemin bizde kalması istemiyoruz. Bencillik olacak çünkü. Yeterinde fedakarlık yapıyor zaten kadıncağız.
    Kızımı annemde bırakmaya da içim yine elvermiyor. Her akşam bırakıp eve gelmek de koyuyor. Bu şekilde terkedilmişlik de yaşatmak istemiyorum ki etkilenecektir.
    Evimi anneme yakın bir yere taşıyacaktım. Kendi evimi satıp anneme yakın alacaktım ama annem kiracı ve taşınacak. Dolayısıyla bende kıpırdayamıyorum nereye taşınacağı belli olmadığından.
    Yani çözüm yok başka maalesef. Neyse ki bu sene son. Seneye kreşe gidicek ve daha kolay olacak herşey o zaman.