Delireceğim yakında

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve joey tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

3 Kasım 2009
    Konu Sahibi : joey
  1. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    işe gidebilmek için sabah 6.45 evden çıkıp otobüse binip 4 durak gidip servise gidiyorum. akşam da aynı yerden otobüse binip tekrar eve geliyorum. 3 kuruş para alıyorum, yol parasına servet harcıyorum. şirket karşılamıyor. Bu arada servisten inip servise bindiğim yer evimin yolunun üzeri. gidip kavşaktan dönüp varacağı yere varması 10 dk sürmüyor bile. ama ben indiğim yerden otobüse binersem bana 20 dakika ve yol parasına mal oluyor.

ayrıca indiğim yerdeki durakta ne bir tente ne bir korunaklı yer var, kış geldi, yağmuru var çamuru var. konuyu genel müdürle konuştum. çok iyi biridir, servis seni bıraksın ordan dönsün dedi. konuşurum şoförle dedi. sonra satış müdürüne söylemiş konuş diye. o da konuşmuş. yok efendim ben ordan gidemem de edemem de, herkesi evine yakın yere mi bırakıyoruz da bir sürü laf etmiş. sanırsınız patron. iş yerinde de gelir herkesin işine müdahale eder, üzerine vazife olmayan işlere karışır.babam yaşında laf da söylenmiyor.

bugün genel müdüre mail attım, konuştunuz mu diye. dün senin dediğin yerden gitmedi mi dedi. bende anlattım gidemem edemem demiş diye.... konuşacak herhalde bakalım...

çok ama çok sinir oluyorum. bir insan bu kadar mı düşüncesiz olur. onun eve gitmesi 5 dakika gecikmesin diye ben 20 dakika gecikiyorum. sanki sırtında taşıyacak...o kadar gıcık bir insan ki, patron beni bırakacağını söylese, o da gider inadına yavaş yavaş, yine eve geç kalayım diye. böyle de ruh hastası... fabrikada herkese diş geçirmiş, bğyğk patronlarda birşey demiyorlar uzun süredir çalıştıkları için.. ama ben sinir hastası oldum artıııııkkk :kızgın:

oh be amma yazdım

2. 3 Kasım 2009
  3. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    bayağı dolmuşsun sen cnm
    böyle insanlar da var işte
    kraldan çok kralcı
    Allah akıl fikir versin ne diyeyim
    bir gün o da bu kışta soğukta uzun süre dışarıda kalarak işe gider
    Allah ona da verir böyle bir durum o zaman görür gününü

4. 3 Kasım 2009
  5. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allahın sevgili kulu ona bişey olmaz. o kadar zengin ki çeşme alaçatıda evleri dükkanları var. yazlıkları var ohoooo.. ama adam hala çalışıyor. karısı evde istemiyor herhalde, herşeye çok karışıyor çünkü...

evet baya bir doldum. 2 yıldır burda çalışıyorum kaç yıllık ömrümden ömür gitti.. ama iş yok piyasada ne yapalım :KK43:(

6. 3 Kasım 2009
  7. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Umarım düzelir genel müdür konuştuktan sonra. Yavaş gitsin boşver sende her inişte ona bi gülümse nasıl bıraktırdım gülüşü at. Delirsin :)
    Şanslısın en azından genel müdürünle paylaşma şansın var. Bizde o da yok.

8. 3 Kasım 2009
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy bakalım şu an konuşuyorlar.. ne olacak... şimdi ne bahaneler buluyordur ordan gitmemek için allah bilir...

10. 3 Kasım 2009
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çaıştığın yer nerede sen nerede oturuyorsun bilmiyorum ama genelde bu durum uzun mesafe giden servislerde oluyor...
    Trafikte fazla dolaşmamak için yapıyorlar belirli bir servis güzergahı belirleniyor...
    Bir de şöylere düşün senin gibi başka biri daha işe başlasa ve o da dese ki benim de evim 10 dk mesafede beni de orada indirsin...
    Bu böyle uzaaar gider...
    Şanslısın servis güzergahnı değiştirme konusunda genel müdür senden yana davranmış....
    Ben de Fatihte otururken her sabah 4-5 durak otobüsle edirnekapıya gidip oradan servise binip sultanbeylie gidiyordum....
    Servis bahçelievlerden geliyordu fındıkzadeye girip vatandan direk fatihe çıkıp edirnekapıya dönebilirdi ve arada sadece 7-8 dk lık bir zaman farkı olurdu ama değiştirmediler... Çok da itiraz edemezdim, çünkü uzun yol, herkes benim gibi şuradan gitsen en fazla 5 dk. farkeder deyip güzergah değiştirmek istse 45 dklık yol olur 1,5 saat...
    2 yıl boyunca bu şekilde çalıştım, sonra evlendim ve halıcoğluna taşındım da kurtuldum, evimin önünden binmeye başladım servise...
    Hoş daha sonra iş değiştirdim. Şimdi arabayla gidip geliyorum....

Herzaman tek taraflı düşünmemek lazım... Ama bunu genel müdür kabul ettiyse de şöför uygulamak zorunda...

12. 3 Kasım 2009
  13. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim evim sapa bir yer olsa, beni bırakmak için ekstra başka bir sokağa girecek olsa, ya da dolambaçlı yollardan geçecek olsa anlarım. derim ki evet sırf ben değilim. napalım kabul ettik bir kere. ama öyle değil. gittiği yoldan devam edecek sadece. ve beni bıraktığı yerdeki otobüs durağında bir tente bile yok. kış geldi artık, yağmur çamur etraf. ayrıca bilmemkaç milyar maaş alanları kapısının önünde bırakıyorlar, ben zor geçindiğim maaşımla yol parası veriyorum. satış personelinden birinin altında şirket arabası var, benim evden 4-5 durak ötede oturur. bir gün olsun gel ben seni bırakayım demez. sanki babasının arabası. ve müdürler bu tarz adamlara ellerinden gelen yardımı yaparlar sıkıştıklarında.

bu arada genel müdürümüz tamamen kofti çıktı. şoför demişki ordan dönersem ilerde girecek sokak zor, ben onu başka yerde tenteli durakta indireyim. bizim genel müdür de yolları bilmiyor, iyi o zaman demiş. ben yolun öyle olmadığını anlattığımda " adama şurdan gitme burdan git diyemem ya, gider birine sürter, bak ben sana demiştim, yolu uzattık, ordan geçtim ondan oldu der, kasten yapar" diyor. yani dedim bu adam genel müdürü bile korkutup sindirmiş ya , helal olsun. onu genel müdür yapmak gerek hakkıdır yani :kızgın:

14. 3 Kasım 2009
  15. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    cnm valla malı mülkü olması bir şeyi değiştirmez
    Allah büyük
    başına öyle bir şey gelir ki elindeki tüm varlığı kaybeder
    asıl o zaman anlar para kazanmanın ne demek olduğunu
    şimdi belli ki sırf para hırsı yüzünden bir de evden kaçmak için girmiş bu işe
    Allah a havale et