Delirme korkusu olanlar yardım lutfen:(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve notdefteri tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : notdefteri
  1. notdefteri

notdefteri Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hüngür hüngür ağlasam mı ama oda saçma geldişimdi:KK43:uyuyamıyorum bu üzden yeni evlendm 3 ay oldu olacak eşim çok iyi onunla sorunum yok öğretmenim atanamadım ders çalışamıyorum bu da beni üzdü evlendim lojmana girdik kadınların dedıkoduları beni bunalttı bunları taka taka uyumaktan oldum delırcem korkusu yasıyorum bazen de uykumdan uyanıyorum acaba evlılıgemı alısamadım sorun bu mu yoksa atanamadım çok uzuluyorum sorun bu mu psikoloğa mı gıtmelıyım bılıyorum delırmeyecegım ama yınede korkuyorum kabus goruyorum uykularım bolunuyor neden acaba ne yapmalıyım yardım edın varmı buna benzer sorunu olanlar eşimede soyleyemıyorum hemen etkılenıyo gecen gun bacaklarım tıtremeye basladı korktu hemen kendıme gelemye çalıştım çunku baskası korkunca dahda çok korkuyorum sızlerın yardımına ıhtıyacım oldugunu dusundum sımdıden tesekkurler yuregı ıyı ınsanlar banada yarım edın ::KK43:

2. 25 Aralık 2009
  3. notdefteri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    demek kımse bu sorunu yasamıyo ne guzel gercı burada herkes kendı sıkıntısına çare arıyo bugun ıyıyım :KK70:ınsalalh uyurum...

4. 25 Aralık 2009
  5. batusum

batusum Guest

senın sorunun kesinlikle psikolojik kendini daha fazla yıpratma uzman desdeğine ihtiyacın var kesinllikle erteleme derim

6. 26 Aralık 2009
  7. notdefteri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkürler batusum tavsiyen için ama ekonomık açıdan gıtme luksum yok kendı kendımı tedavi etmeye çalaşıyorum bugunde bıraz ıyıym ama ınsalalh atanırsam gıdecegım seneye :)saolum opuorum

8. 26 Aralık 2009
  9. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    canım maddi durumun elverişli değilse devlet hastanesine de gidebilirsin
    en azından derdini anlatmak iyi gelir diye düşünüyorum
    bence eşinle de paylaşmalısın bu durumu içine atma daha kötü olursun
    dedikoducuları da hiç umursama sen kendi hayatına bak
    atanamamayı da çok takıp stres yapma inşallah atanırsın gönlünce olur herşey

10. 26 Aralık 2009
  11. notdefteri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    allegriacım haklısın takmamalıyım cevreyı devlet hastanesı konusunda haklısın denemelıyım bence hep ılgılenmıyorlar ılaç verıp gıdıyorlar dıyolar ama belkı benım doktorum oyle olmayabılır onyargılı olmamlıyım esıme dedım ama anlamadı o bana psıkologluk yaparmıs:KK70:saol tavsıyen için opuom:)

12. 28 Aralık 2009
  13. DFU

DFU Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım seninki panik ataka benziyor. herkes farklı korkularla yaşar atakları. bence acil bir psikiyatrisate görünmende fayda var. bende de aynı korkuyla başladı. en çok neyi kaybetmekten korkarsak o korkumuz olurmuş, hayatımızı, sevdiklerimizi, paramızı, aklımızı..... korkularının yersizliğini anladıgın gün geçer. biraz sabır, otokontrol ve boşvermişlik duygularına sığınman lazım. emin ol ki kontrol etmeyi öğreniyorsun. sakin ol ve korkma ben 99 da panik atak oldum ve hala tanıdıgım ve tanıdıgım herkesin tanıdıgı en akıllı kadınım)) en panikli halimdeyken bile tanıdıgım pek çok kişiden daha aklı başındaydım ))) inan bunu tüm dostlarım söyler. aklın hiçbir yere gitmeyecek inan bana .hiç bir panik atak hastası hiçbir korkusunu ile gerçek hayatta yaşamadı. ama yaşam kaliteni düşürmemek için doktora gitmeli ve bunu nasıl kontrol altına alacağını öğrenmelisin. kocaman öpüyorum seni ..güçlü bir kız ol )))

14. 28 Aralık 2009
  15. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    canmyaa tesadüfen gördm yazını bende kpss ye hazırlanırken psikolojik olup anck biyolojk sandığm bi takım sorunlar yaşadm.sana şunu düşünmeni tavsiye ediyorm bu sıkıntıyı,korkuyu,atanma stresini tek yaşayan sen değilsin.biliyorm dünyada bu sıkıntıları yaşayanın sadece kendn olduğunu sanıyosn ama yanılıyosn.unutmaki senin gibi binlercesi var.eşinle problemim yok diosn ama olduğuna düşünmeye başlıyosn yavş yavş çünkü şeytan vesvese veriyo aklını karştırmak istiyo. kendini birşeyleree motive et . bel-mek kursları v.b kendini yetiştirebilceğin severek yapacağn kurslara katıl farklı ortamlar edin.Tabii eşini evini ihmal etmeden.vee en önemlisi maneviyatını kuvvetlendr sadece bununla herşeyn üstesinden gelebilirsn.ben böyle başardm..sen dünyadaki en şanslı insanlardan birisin unutma çünkü mutlu bi yuvan uyumlu bir eşin var.kafandaki kötü düşüncelern seni esir etmesine izin verme sen herşeyi yenebilecek güçtesn! çevrendekiler (komşularn) senden önemli deil unutma her zman ben çk değerliğim diye düşün ve eşin için ailen için ne kadr kıymetli olduğunu ... senin bu tür sorunlardan kurtaracağn binlerce öğrencin olacak lütfen mağlubiyeti bu kadr çabuk kabul etme! (senin asıl sorunun hç bi sorunun olmaması)sevdikklerini üzme Rabbim yar ve yardımcn olsnn..

16. 28 Aralık 2009
  17. notdefteri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    DFUcum ve HANDANcım o kadar ıyı gedıkı yazdıklarınız çokkkkkkkk yurekten tesekkurler evet umursamıyorum su aralar çok sukur evet tek bu sorunu ben yasamıyorum ve de gercekten hala bırsey olmadı delılık yok sıkıntının verdıgı panık sanıırm bırde gecen gun dusundum bu bende 3 4 yıldır oluyo arada çok sıkılınca bırde ablam panık atak yasadı çocukken ondan korktugum içinde neyse bugun bomba gıbıyım saolun 2010 size mutluluk getırsın sımdıden:KK70:

18. 29 Aralık 2009
  19. uzaklarda86

uzaklarda86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaslar
    ben evlenelı 6-7 ay oluyo
    beımde bu aralar boyle bı sııntım var ben muhasebe fakulte mezunuyum calısmıyorum esım bana cok baska yapıo kpss ye calıs dıye bu ay yapmaya basladı cok bunaldıgım zamanlar oldu bırde benım atanmam ıcın 85 falan almama lazım bana cok uzak gelıo ve benı esım kucuk goruyomus begenmıyomus gıbı gelıo bu yuzden bana aslında ben calısan bırını ıstıyodum senı cok sevdım dıedı 1-2 kere nedemek dedım dahada guru duyman gerek dıyo cok tartısmalarımz oldu su kpss cıkmadan evle ılgılı sorunlar vardı sımdı bu cıktı bırde aöften 2 dersım var bu sene kucuk bıyerde yasıyrz onun sıkıntısıda var hep evdeyım ve benı kpss olayı cok bunaltıyo kpss gırıp kazanamadıgmda ayrışlcakmısız gıbı gelıo buyuzden kppss ıcın bebek ıstemyı soyluyorum sacmalama ayrılırmıyız dıyo cok sıkıntıdayım bıraz atlattım ama var yıne bıraz uzuluyorm