delirmek üzereyim...nolur yardım edin..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve TopukluAyakkabi tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : TopukluAyakkabi
  1. TopukluAyakkabi

TopukluAyakkabi Tuna-Öykü-Naz :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar kahverengi lekelerim için bugün kadın doğumm uzmanına gittim..elle alttan muayene etti ve bana rahmin küçük senin dedi..dünyam başıma yıkıldı sandım..ve hala şoktayım..soramadım bile bu nedir diye. nolur bi bilen varsa bana anlatsın nedir bu rahim küçüklüğü?? neler yapıyo?? nolur yardım edin..buna çok ihtiyacım va.senağlama

2. 18 Kasım 2009
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ne kadar deneyimli bir doktora gittin bilemiyorum fakat sadece elle muayene ile böyle teşhis koyup yollaması ve açıklama yapmaması pekte profesyonelce gelmedi bana.Bana sorarsan panik yapmadan önce bulunduğun ilde sana tavsiye edilecek başka bir doktora muayene olmanı tavsiye ederim. Sitede doktor ve hastane tavsiyeleri bölümü var oradan bulunduğun ilde iyi bir doktor tavsiyesi alabilirsin

4. 19 Kasım 2009
  5. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasim salagin birine denk gelmissin lutfen guzel canini hic uzme bosuna hemen iyi bir doktor bul, gerizekali herif nasil parmakla bunu soyler, kim saniyormus kendini, rahim filminde bile uc doktor arkasi biraz ufak mi acaba diye uzun uzun filmin ustunde konustu oyle olsa emin olamadik gel bir elle bakalim derlerdi, ya nasil hamile bir kadini boyle uydurma bir bilgiyle yollayip bir de ustune aciklama yapmazlar, hanimlar siz de biraz guclu durun her duydugunuza lutfen inanmayin.

6. 19 Kasım 2009
  7. AsoKa

AsoKa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    123
    teşhis koyma tekniği enteresanmış... akannehir canım bana hiç mantıklı gelmedi öyle elle muayenesi falan. böyle bişeyi daha önce hiç duymadım. bence moralini bozma tatlım ve başka bir doktorla görüş..

8. 19 Kasım 2009
  9. TopukluAyakkabi

TopukluAyakkabi Tuna-Öykü-Naz :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    açıklamalarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, içim rahatladı valla..dünden beri kafayı yemek üzereydim.. bir şey düzeltmek istiyorum, henüz bir hamileliğim yok.beklenmeyen adet günümde kan yerine kahverengi leke geldi ve bi daha bişi gelmedi..ilk kez böle oldu..hem korktum hem heyecanlandım..doktora gittim..kan testi yaptı hamile değildim ve muayene edicez dedi..sadece parmakla muayene etti..ve hemen rahmin küçük senin dedi.
    ve bana duphaston verdi..güvenemedim,almadım ilacı..eczaneye sordum bu ne ilacı diye,adet olmanı sağlayacak dedi..ii de benim adetlerim düzenli ki.ilk kez başıma gelen birşey için ne derece doğrudur hemen ilaca başlamak açıkçası pek anlayamadım..iyice panikledim..ama sizler sayesinde daha iyiyim şimdi.. tekrar saolun..

10. 19 Kasım 2009
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Rahim Küçüklüğü adet görmeye engel bir durum değil cnaım.
    Aynı zamanda çocuk sahibi olmamanada engel değil...Yapısal birşey bu..bazılarınında ters olur mesela

.

12. 19 Kasım 2009
  13. supreme

supreme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım boş yere üzülme elle muayne ile rahimin ölçüsü alınamaz, sadece vajina girişini ve darlıgı konusunda fikri olur bence. En azından bi ultrasona girmek gerekir rahimin şekli yapısı ve büyüklüğü için, hiç dert etme başka bi doktora görün =)

14. 19 Kasım 2009
  15. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    nasıl drlar varya insan ultrasonla bakar
    elle muayenemi kalmış şimdiii
    hemen başka dr git canım lekelenme olup olmadıysan kan tahlilinde çıkmasa bile sonradan gebelik çıkabilir yinede yanlış yönlendirmiyim benim arkadaşım 6. haftasındaki kan tahlilinde gebelik çıktı başta belli olmamıştı drun yüüznden söktürü içmiş 2 kutu ama neyseki bebeğine bişey olmadııı sen başka dr git arkdaşım..

16. 19 Kasım 2009
  17. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bak hamile değilsen kahverengi leke geldiyse
    bazen bir hastalığın habercisi olabiliyor spral varsa oda yapar doğum kontrol hapı kullanıyorsan oda yapar
    ve kist varsa oda yapar
    bende kist vamış bugün öğrendim kahverengi leke gelir durur sonra adat günümde adet görürdüm bebeğim 5 haftalık kistim bebekten büyük böyle şeylerden korkulacak bir şey yok tıp ilerlemiş herşeyin tedavisi var tekrar iyi bir doktora görün şekerim..öptüüm seni..

18. 19 Kasım 2009
  19. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bak hamıle deĞılsen kahverengı leke geldıyse
    bazen bır hastalıĞın habercısı olabılıyor spral varsa oda yapar doĞum kontrol hapı kullanıyorsan oda yapar
    ve kıst varsa oda yapar
    bende kıst vamıŞ bugÜn ÖĞrendım kahverengı leke gelır durur sonra adat gÜnÜmde adet gÖrÜrdÜm bebeĞım 5 haftalık kıstım bebekten bÜyÜk bÖyle Şeylerden korkulacak bır Şey yok tıp ılerlemıŞ herŞeyın tedavısı var tekrar ıyı bır doktora gÖrÜn Şekerım..ÖptÜÜm senı..