Delirten komşu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Glikoz tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Glikoz
  1. Glikoz

Glikoz DİNE Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Birinci katta oturan aynı zamanda yöneticimiz olan komşum zıtlaşmaya başladı sorunsa çocuklarım kızlar delirmek üzereyim bana akıl verin nasıl davranayım Haklı oldugu konular da var ama tavır ve davranışları gün geçtikçe sertleşiyor ve onun yüzünden 8 yaşındaki kızım balkona bile çıkmaktan korkar oldu

Kısaca anlatayım bu apartmandakileri 15 senedir tanırım son üç yıldırda babam vefat ettikten sonra annemin üst katında boşalan daireyi kiraladım Annemin alt katında oturan komşularımızlada geçen yıldan beri yaz aylarında özellikle sorun yaşıyoruz çocuklarım küçük biri 8 biri 4 biride 2 yaşında küçük olgum ne kadar dikkat etsemde bi fırsatını bulunca ya su döküyor yada elinde ne varsa aşşaya atıyor
    Sözüm ona uyarıyor bağırarak ‘kızım şu çocuklarına BAKSANA bi gün kafamızı kıracaklar balkonda rahat oturamıyoruz ‘ diyor tamam her defasında ‘amca özür dilerim haklısın ama çocuklar küçük nekadar dikkat etsemde bi fırsatını bulunca yapacaklarını yapıyorlar diyorum
    Yada binadan inerken çıkarken çocuklar ne kadar uyarsamda ses yapıyor elimden geldigince çabuk bir şekilde ya binayı terk ediyorum yada evime çıkıyorum .

Sataşmalarına aldırış etmemeye çalışıyorum ama artık tahammülüm kalmadı 50 yaşındaki adam bana. Güya şaka yapıyor ‘ aman korununda başka çocugunuz olmasın ‘yada ‘apartmanda üç çocuk kotası var aman kotayı aşmayın ‘ çocuklarıma da bağırıp çagırıyor delirmek üzereyim
    İki hafta önce babalarını ugurladıgımızda biraz balkonda oturduk çocuklarla üzüldüler haliyle sakindiler saat 11 di aşşadan bağırıyor siz daha uyumadınızmı bu saatte çocuk uyanık olurmuymuş hemen gidin yatagınıza gelmeyim oraya vs vs
    Bu gün se iyice delirtti kızımın sınıfından velilerden ikisi bu gün bize geldi çocuklar dışarda oynuyordu çay doldurmak için mutfaktaydım yine kükremeye başladı ne oluyor demeye kalmadı bizim çocuklar dün bahçenin yan tarafına atılan betonu kazmışlar ama nasıl bağırıyor anlatamam arkadaşlarla aşşa indi çocukları yukarı getirmeye bizede bağırdı çaırdı
    Ugraşmışlar bisürü beton atmışlar şimdi ne olacakmış siz yapacaksınız ben anlamam
    Arkadaşlara mahcup oldugumamı yanayım
    Yoksa çocukların korkudan ağlamalarınamı üzüleyim bilemedim Tamam haklı yapılmaması gereken bişey ama bunu yapanda daha 8 yaşında üç çocuk ve oyun oynuyorlarmış kendilerince kızımı ağlaya ağlaya yukarı çıkarttım çok korkmuş

2. 5 Ağustos 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    İşiniz zor, ama sonuçta bunlar çocuk, ne bağırmakla nede cezayla bir şey elde edemezsiniz. Biz çocukken yeni dökülen betonlara ayaklarımızla basar üstünede ismimizi yazardık. Biraz anlayışlı olmalarında fayda var.
    Aslında dikkat etmeniz gereken tek şey çocukların balkondan bir şeyler atmalarıdır. Çünkü bir kaza olabilir bu konuda önlem alın bence.
    Ama çocuklar gürültü yapıyor, oynuyor diye bağırılmasına da müsade etmeyin. Bunlar çocuk ve çocukluklarını yaşayacaklar. Bir daha bağırdığında cevabını yapıştırın.

4. 5 Ağustos 2009
  5. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sataşmalarına aldırış etmemeye çalışıyorum ama artık tahammülüm kalmadı 50 yaşındaki adam bana. Güya şaka yapıyor ‘ aman korununda başka çocugunuz olmasın ‘yada ‘apartmanda üç çocuk kotası var aman kotayı aşmayın ‘
    yuh adam düpedüz terbiyesizlik yapıyor hala agzının payını vermedinzmi?çok sabırlısınız Allah yardımcınız olsun.yönetici sonuçta ew sahibiniz değil ona göre davransın bulmuş sesini çıkarmayan bi komşu bagırıyorda bagırıyor.eşinize söyleseniz acaba biraz sert bir dille uyarsa adamı olmazmı.çocuklarınız için çekiniyorum daha bu yaşta baskı altında kalıyorlar orası onların evi sonuçta.avukata falan danışılsa bişey çıkarmı acaba

6. 5 Ağustos 2009
  7. Dream

Dream okeyin dörtlüsü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahhh cnm yaa kolay mı 3 çocuk büyütmek.50 yaşına gelen bi adam bunu anlamıyosa ne yapsan ona yaranamazsın.baksana herşey rahatsız eder olmuş adamı.sen sakinliğini korumaya çalış.canını sıkma hayatım.

8. 5 Ağustos 2009
  9. Glikoz

Glikoz DİNE Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben yanlarında değilken balkonda yanlız bırakmıyorum ama dalgınlıgıma geldiyse ve balkonu kitlemediysem olan oluyor zaten

10. 5 Ağustos 2009
  11. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.994
    Ödül Puanları:
    238
    OO amca bey stres atma yöntemini bulmuş.Sanki çocuğuna evladım yapma dese dinlemeyecekAdam kendine meşgale bulmuş belli.
    Bence terslemenin zamanı geldi bizim apartmandakiler camımıza zift döker biz sesimizi çıkartmayız.Sizinki de her seferinde bağırıp çağıror sanırsam hiç altan alayım demez heralde..

12. 5 Ağustos 2009
  13. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    o şekilde bir önlem alabilirsiniz ama ya çocuklarınıza bagırması ne oluyo kim ki o ne diye bagırıyo ve siz buna nasıl müsade edersiniz diyemedinizmi haklı bile olsanız çocuklarıma bagıramazsınız diye.siz sustukça adam üstünüze geliyor ben ondan çekiniyorumm:teselli:

14. 5 Ağustos 2009
  15. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cocukların agızlarını bantlayamazsınız ya. adı üstünde cocuk onlar.

16. 5 Ağustos 2009
  17. Glikoz

Glikoz DİNE Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sakinligimi koruyorum ama dedigim gibi artık patlama noktasındayım
    Eşim işi dolayısıyla evde olamıyor burada bi annem , bide ben varım eşime söylemiş olsam çatar kavga çıkar o gidince yine ben muhatap olmak zorunda kalırım o yüzden elimden geldigince sakin olmaya çalışıyrum

geçen yılda aynıydı 18 yaşındaki oğluda 'bakamayacakmışım neden doğuruyomuşum ' diye laf edince patladım ailecek saygısızlar bulaşmak istemiyorum ama dayanamıyorum artık

yaz geldi kabusum yine başladı

18. 5 Ağustos 2009
  19. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Al bizim apartmanı vur sizinkine... Bizde de öyle çok çocuk var ki anlatamam. Ve biz de yöneticiyiz her gün biri kapımızda.

1.Çocuklarınızın gerçekten de aşağı birşey atmasına engel olmalısınız. Düşünsenize siz balkonda oturuyorsunuz. Mesela bir de misafiriniz var. Pat diye su dökülde misafirinizin kafasından aşağı o sinirle bunu iki yaşında çocuk yaptı boşverelim demezsiniz bence. ınsanların balkonda rahat rahat oturma hakkı var.

2.Apartmanda özellikle sabah 09.00dan önce akşam 22.00dan sonra kesinlikle gürültü yapılmaz. Bu bir toplu yaşama kuralıdır.

3.Çocuklarınız oynarken gürültü yapıyorsa elbette buna yukarıda saydığım saatler dışında kimse karışmaz. Karışan varsa da yapıştırın cevabı.

4. Sizin çocuklarınız oynuyor olabilir ama yandakinin çocuğu uyuyor olabilir. Alttaki hasta olabilir. Kimsenin kimseyi rahatsız etme lüksü yoktur.

Bu söylediklerime eminim darılacaksınız ama bana göre olması gerek bunlar. Ha o korunun diyen de saçmalamış. Ona da "size ne" deme hakkınız var. Ama beton konusunda apartman haklı sizin çocuğunuz bozduysa sizin yaptırmanız gerek. 8 yaşında bir çocuk (ki ben ilkokul öğretmeniyim) Apartmana zarar verilmeyeceğini bilir. Bunu zevk için ya da arkadaşlarına uyup yapmışsa sizin kızmanız gerekir.