demekki bu tip olaylar hep baskalarının basına gelmiyor

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Karxixnca Kxixz tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Karxixnca Kxixz
  1. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    uzun bir süre sonra merhaba canlar
    dertliyim ve inanın derdimi eşime bile anlatamıyorum ve aklım çok karıştı
    kimden akıl alayım bilemedim
    sorun şu benim bir erkek kardeşim var ve bu çocuk hep problemli bir çocukluk geçirdi(oyuncagını paylaşmayan bencil baskalarına karsı kibar ama evde canavar kesilen anne baba sözü dinlemeyen ama baskalrının ögütlerini can kulagıyla yerine getiren biri)
    daha sonra askere gitti biraz düzelmiş ve olgunlaşmış bulduk onu benim yanımda kaldı eşim ona hep örnek oldu
    ama eşimin bile sınırlarını zorlamasına ragmen bir gün olsun onu kırmadı belkide kırmıştır ama kardeşimin yaptıkları karşısında inanın çok masum şeylerdir bunlar en fazla çekip kardeşimi tatlı dille uyarmıştır..
    biz henüz beraberken babamlar bir kız bulup nişanladı bunu fakat bir ayın sonunda tehlike çanları çalıp kızı istemedi herşeyine kulp taktı ikna edemedik
    veeee..... kızdan ayrıldı içimizde hep bir acıdır o kıza yaptıgı haksızlık..........madem istemiyorsa en basta söyleseydi elin kızının günahı ne birde onun vebalini aldık üzerimize
    sonra kendi birini sevdi onada tamam dedik alalım kızı fakat bu seferde kızın ailesi bizimkini istemiyor hariçten gazel okumuş bizimkisi iş ciddiye binince yalanları bir bir önümüze döküldü nişandan ayrıldıgını bile saklamış.....
    neyse nişanlandı kızın ailesini ikna ettik ev aldık kardeşime evlelnince otursun diye ama benim ailemin kızın ailesine güveni olmadıgı için bu olaylar birikti veeeee yüzük atıldı ikinci kez ...............
    annem babam baska anlatıyor olayı
    gelin adayı kız beni aradı baska anlatıyor olayı
    kardesim baska anlatıyor
    sasırdım kaldım
    evlenmeseler daha iyi çünkü bu kadar olaydan sonra saglam bir evlilik kurulurmu
    sırf gelin bizimkileri sevmiyıor diye babamlar tek oglunu evlendirip bir daha hiç gelip gitmeseler oglunu yok saysa olurmu
    ikinci kez nişan atılıyor elaleme ne deriz
    benim aileminde bir gururu var buna ragmen yinede gidip gelindn özür dileyecekler sırf kardeşim mutlu olsun diye
    kardeşim ben ondan başaksıyla evlenmem sizi silerim gene onu alırım diyor ne yapacagımı şaşırdım

2. 3 Kasım 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    İnan ki anlamadım arkadaşım..:nazar:
    Gelin adayı ailenizi neden sevmiyor ki?
    2. defa nişan bozmakta kötülük var mı?
    Kardeşinizle gelin adayı arasındaki sorun ne ki?:uhm:

4. 3 Kasım 2008
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Elalem ne der ,zihniyetini geçin.
    Konu komşu yaşamayacak yarın öbür gün sorunları.Size yansıyacak sıkıntıları.
    Kardeşiniz gerçekten bu kızı seviyor mu?Yoksa inada mı bindirdi işi onu anlayamadım ...CADIARZU

6. 3 Kasım 2008
  7. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    canım yanlış anlamazsan eğer kardeşini uzman bi dr.a götürmeyi hiç düşündünüzmü..
    belki kendi içinde yaşadığı karışıklığı çözer ve salim bi ruh haline kavuşursa bu hepiniz için daha hayırlı olur..
    çünkü senin anlattığın kadarıyla söylüyorum canım evlense de evlenmesede ilersinde bir sürü sorunla devam ettireceği bi yaşamı olucak..

8. 3 Kasım 2008
  9. cimcime2709

cimcime2709 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    walla zor bir durum ama bırakın hayat onun hayatı fazla ilgilenmeyin ve her dediğinide yapmayın fazla şımarmış erkek kardeşiniz....sadece kendini düşünüyo gibi geldi bi müddet ilglenmeyin bence:teselli:

10. 3 Kasım 2008
  11. EU3

EU3 Guest

ailen bi kiz bulup nisanlamis birincisinde, kardesin kizi severek istememis ki ayrilmasi normal o zaman
    hem bunda bir kotuluk yok, nisan demek zaten evlilik olabilecek mi demek, olmuyorsa evlenmeden bitmesi daha iyi degil mi bosanmaktansa, vebal olmus olmuyor bence...

ikincisini ise pek anlamadim neden ayrildiklarini....neden ailen ozur diliyor

ama bana sanki cok fazla mudehale ediliyor gibi geldi kardesine

12. 3 Kasım 2008
  13. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    götürdük sadece çok asebi dedi anti depresan verdi ama kullanmıyor kullandırtamıyoruz inat çünkü benimde düşüncem o evlensede sorunlar hep olacak evlense dert evlenmese dert

14. 3 Kasım 2008
  15. BEBS

BEBS Guest

kardeşin gerçekten sorunlu her dediğinin yapılmasına alışmış görünüyor.en azından babadan çekinmesi gerekiyor biraz.olgunlaşmadan evlenirse olacakları tahmin etmek zor değil.evlilikten döneceğine nişandan dönmek daha mantıklı bence.hırçınlıklar kontrol edilemiyorsa profesyonel yardım alması gerekir.herkesin iyiyliği içina.s.

16. 3 Kasım 2008
  17. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    aslında bizimkiler kızı sevdiler ailesinide herşey iyiydi taki bayrama kadar bayramda olan olmuş
    2 . defa nişan bozuluyor bir sürü maddi manevi sıkıntı yine bizmkileri bekliyor annem şeker babam tansiyon hastası sırf onlar madddi sıkıntılar çekmesin diye bizimkiler borçlanıp ev aldılar kardeşime hem iş bozulacak hemde birdaha evlenmesi zorlaşacak sen demezmisin ya ben bu adamı sevdim am a bu adam benden önce iki nişandan ayrılmış vardır bunun bir pisliği
    kardeşimle gelin arasında sorun yok onlar birbirlerini çok seviyor sorun gelin benim ailemi sevmiyormuş anne baba demezmiş evlenirlerse evine gelmesinmiş bizimkilerin yüzünü bile görmek istemiyormuş

18. 3 Kasım 2008
  19. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    canım ikinci nişanlısını kendi başka bir şehirden buldu biz karışmadık gitti geldi kızın ailesine haberimiz bile olmadı ama diyorumya hariçten gazel okumuş bir sürü yalan söylemiş onlara iş ciddi olunca yalanları dökülldü ortaya biz çok utandık biz yalancıya kız vermeyiz dediler haklı olarak neyse bunlar asıldı ama bu seferde baska sorunlar çıktı kardeşim bize ayrı gelinin ailesine ayrı konuştugu için kafayı yiyiecem gücüm yetse döverim inan hemde akıllanıncaya kadar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.