demir damlası bebeğimi kusturuyor yardım.

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve yumy tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yumy
  1. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    32 haftalık doğan bebeğim artık büyüdü ve demir damlası verdi doktor ancak bu onu kusturuyor. sizler nasıl veriyosunuz ve hangi marka damla yarım ederseniz sevinirim sevgiler.

2. 1 Aralık 2008
  3. dilda

dilda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç üzülme. Benimkide kusuyordu. Dr. mamasına karıştırabileceğimi söyledi. Mamayla birlikte içiyor. Mama vermiyorsan belki sütüne karıştırıp verebilirsin. Bir dr.una sor.

4. 1 Aralık 2008
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım, bnim bebişlerimde 33 haftalaık doğdular bizde yeni geçtik demir damlasına daha dün başladım.. şimdilik kusturuyor felan diyemem ama bugün ağız bezine hafif yeşilimsi kusmuş bebişim demirden olabilirmi diye düşündüm şimdi..ilk defa böyle oldu .. ferro sanol bizimkisi..
    doktorumuz mamadan ve sütden bir saat sonra ver dei ister 6 damla birden ister sabah 3 akşam üç ver dedi.. mama ve anne sütüyle demirin etkileşimi azalıyormuş.. ama arkadaşın dediği gibi içindeki kağıdında da mamaya karıştırılır diyor ..ben mamadan 1 saat sonra veriyorum şimdilik..

6. 1 Aralık 2008
  7. pamukcuk

pamukcuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda kusuyordu kokusu ve tadı kötü tabi ama ben santafer 'e geçtim onun tadını daha çok sevdi birde yemeklerden en az bir saat sonra verilmeli

8. 1 Aralık 2008
  9. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Demirin sütle karıştırılmaması gerektiği doğru,ancak bir saat yetişkinler için geçerliymiş.Ben de uyguluyordum bir saat içinde bebeğim acıktığı için çok zorlanıyordum.Doktoruma sordum bebeklerde bu süre 15 dakikaymış.15 dakikada süt sindiriliyormuş yani.Bir de tok karnına verme demiri.Uykudan uyandığında midesi boşken ver,15 dakika sonra sütünü içsin.

10. 2 Aralık 2008
  11. aysenese88

aysenese88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimki demir damlasindan ihsal oluyordu doktor cok normal dedi ihsal yapabilir dedi

12. 2 Aralık 2008
  13. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hepinize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkürler

14. 3 Aralık 2008
  15. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende santafer kullanıyorum gerçi herşeyi batıyo elleri hep ağzında damladan sonra elini ağzına götürürüp üstüne sürünce üstü başı batıyo ama sorun yaşamıyorum şimdi yeni yazdırdık bitti diye eczacı ferrum vermiş ama daha bikaç günlük santafer var diye açmadım bakalım onu sevecekmi bu arada biz kilosu başına 1 damla olarak kullanıyoruz kilo artınca damla sayısıda artıyo

16. 6 Aralık 2008
  17. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım elma şekeri edirnede çom günlerim geçti çocukken çok severim ilgine teşekkürler bebişe öpücükler.

18. 15 Aralık 2008
  19. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    edirnelimisin ki? sende evlenip gidenlerdenmisin yoksa:))) edirne şimdi daha güzel bence gelip yeni halini görmelisin? bende ankarada kısa bir süre ama çok güzel günler geçirdim ..:teselli: