Demir damlası kullanan anneler...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir haftadır kızıma demir damlası veriyorum ama hala kakasının rengi sarı, bildiğim kadarıyla demir kullanan bebeklerin kakası koyu renk olur. Endişelenmeye başladım acaba bağırsakları emilim yapmıyor mu? zaten kilo alımı da çok az. Demir damlası kullanan anneler tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

2. 4 Ağustos 2009
  3. nurseer

nurseer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hmm. Dediğin doğru ama bilmiyorum bebiklerde de oluyor mu öyle renk değişikliği.. Aile hekimini arayabilirsin..

4. 4 Ağustos 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yeterli miktarda veriyormusun* hergün kaç kere kaka yapıyor* eğer iki üç güne kaka yapıyorsa yeni kararacaktır diye düşündüm bizimde 3. günmü ne kararmıştı.

6. 4 Ağustos 2009
  7. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kızımında damladan sonraki ilk kakası normal olmuştu fakat ikinciden sonra yeşillenmeye başladı..hatta bi ara bırakmıştık ona rağmen yeşil oldu ikincide tekrar sarardı..yani zaman alabilir bence endişe etme hemen...hangi marka acaba sizin damla?bi doktoruna sor yinede...

8. 13 Nisan 2011
  9. kubraderin

kubraderin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.. kızım 6.5 aylık bizim doktorumuz 1 hafta önce başlattı kan ilacına.benim kızımın kakasının rengi hemen değişti.yeşil vede katı bende telaş ettim aradım doktorunu korkacak bişey yok normal dedi asıl değişmesse anormal dedi.ihmal etme arkadaşım hemen ara ya da git derim doktoruna.

10. 13 Nisan 2011
  11. ecrin_krks

ecrin_krks evli-mutlu-çocuklu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim oğlum 7 aylık 5 aylıktan itibaren demir damlası kullanıyruz ek gıdayı fazla yediği için benim oğlum günde en az 2-3 kere kaka yapar..bazıları sarı oluyo sonraki koyu renk oluyo veya karışık sarıyla başlayıp koyu renkle bitiriyo..devamlı mı koyu renk olması lazım acaba?genelde yoğurt çok yediği zaman sarı oluyo kakası..