demir damlası lekesini çıkarabilen var mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir haftadır kızıma demir damlası veriyorum, tadını sevmedi ağzından çıkarıyor, kıyafetlerimiz leke oldu nasıl çıkar lekesi bilen varsa lütfen paylaşsın. bir de hala kakasının rengi sarı, bildiğim kadarıyla demir kullanan bebeklerin kakası koyu renk olur. Endişelenmeye başladım acaba bağırsakları emilim yapmıyor mu? zaten kilo alımı da çok az. Demir damlası kullanan anneler tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

2. 1 Ağustos 2009
  3. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm makinaya atmadan önce kosla döküyorum ben çıkarıyo geçen gün acelem vardı tıkıştırdım makinaya unuttum ama asarken baktım çıkmış leke fln yoktu ariel kullanıyorum ben o etki yaptı heralde çıkmış leke bnm oğlanında kakası sarıydı bende merak ediyordum iki gündür öğlenleri havuç elma püresi verdim dün akşamdan beri kakası siyaha döndü bence sadece anne sütüyle beslendiği için sarıydı ek besin verince döndü merak etme alıyordur o mutlaka sevgiler yerimseniben

4. 1 Ağustos 2009
  5. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.231
    Ödül Puanları:
    163
    gorumcemde benım koltuguma dokmustu hala cıkartamadım.koslayla sıldım fakat cıkmıyor.ben nasıl onu cıkartabılırım???

6. 1 Ağustos 2009
  7. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Bana nedense bu demir ilacının bikaç sene sonra yasaklanacagı ya da bebeklere zararlı oldugu konusunda bir haber çıkacak gibi gelio..

Kehanette bulunmuş gibi oldum sanırım

fisfisfis

8. 1 Ağustos 2009
  9. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda hiç sevmiyo tükürüyo verdiğimde bencede bunu kaldırıp yerine daha tatlı bişey verseler çok iyi olur zaten leke bırakmada cabası..

10. 1 Ağustos 2009
  11. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben dalin bebek deterjanıyla yumuşatıcısını kullanıyorum ama o demir ilacının lekesini yada yemek lekesini çıkartmıyor bende koslaya basıyorum yada beyazsa 1 damla domestos koyuyorum çıkıyor ama bir zarar verir mi korkuyorumda siz nedersiniz ama yemek lekeleri özellikle çıkmıyor...

12. 1 Ağustos 2009
  13. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Biz de demir damlası kullanıyoruz,her zaman koyu olmuyor kakası,bazen sarı,bazen koyu yeşil,bence endişelenme

14. 2 Ağustos 2009
  15. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bizimde kakamız koyu yeşil oldu ve biraz cıvıklaştı demir kullanmaya başlayınca..ebemiz normal dedi fakat bazı bebeklerde kabızlığada sebep olabiliyormuş..ben roxy sabun tozu kullanıyorum ama hiç demir ilacı lekesi bırakmıyor bi şeftali lekesi sorunumuz var o kadar....acaba markasına göre değişiklik yapıyor olmasın bu demir ilacı?biz ferum kullanıyoruz.bizim kızda sevmiyor ama haklı kokusu bile çok kötü verirken içim gidiyo ama sağlığı için..ayrıca afedersiniz ama dışkısının bile kokusunu değiştirdi :bbo:

16. 2 Ağustos 2009
  17. leo2621

leo2621 Bende 'ANNE' yim artık!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bende sinir oluyorum o damlaya önlükler hep sapsarı kal geldi artık uğraşmıyorum atıp yenisini alıorum napim :)

18. 2 Ağustos 2009
  19. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ala ala bende kullnıom ama ne renkli nede tadı kötü..beyaz hatta pardon seffaf bişey..tadıda cok gusel denedım:))))devit benmkınn markası..CADIARZU