Demir eksikliğinde başarılı tedavi yöntemi

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve ela tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

27 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

arkadaşlar uzun süredir demir eksikliğimden dolayı saç dökülme rahatsızlığım var,doktora gittim demir ilacı ve priorin kullanıyorum 2 aydır.benim gibi rahatsızlığı olup artık saçları dökülmeyen başarılı tedavi uygulamış arkadaşlar varsa lütfen yazın :Saruboceq:

2. 27 Kasım 2008
  3. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :KK43: keşke olsa. senelerdir uğraşıyorum. üstüne bi de hipotiroidim var. saçlarım çok kuru ve hep dökülüyo. azıcık saçım var. kedinin kuyruğu kadarcık. yok mu bunun bi çözümü :KK43: ilaçlarımı alıyorum ama fayda etmiyooo

4. 28 Kasım 2008
  5. ela

ela Guest

niye canım ya beslenme düzeniyle mutlaka yoluna girer karamsar olma lütfen,benimde moralim bozuluyor diyet yapana kadar bişeyim yoktu diyetten sonra böyle oldum yeterli besin alırsam eski saçlarıma kavuşurum diye düşünüyorum senin üstleri baya seyrek mi genetik falanda olabilir mi ki

6. 28 Kasım 2008
  7. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yanları çok seyrek saçlarımın bi de şakaklarım açıldı iyice. saçlarım keşke annemle babama çekse. ikisinin de fırça gibi bi ben böyleyim :çok üzgünüm:

senin yeni çıktıysa düzelir inşallah. beslenmene dikkat et. inşallah ailenizde kadınlarda hipotiroid yoktur. hipotiroid genetik oluyo. saçları kurutan genelde hipotiroid, dökende kansızlık.

bi çaresi yok mu bu işinn :çok üzgünüm:

8. 29 Kasım 2008
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var kızlar çözümü yok galiba
    saçlarım kedi tüyü gibi benzim solgun elim ayağım buz..
    ilaçlarımı kullanmıyorum çünkü aşırı kilo yapıyo dermatologa gitmeyi düşünüyorum birde bioxcin kullanıcam umut kapısı iştee
    şöyle uzzzunnn kalın ve gür saçlarım olsaydı ne olurduuu birdeee eskiden çok iyyidi saçlarım dümdüz ve orta kalınlıkta sonra nemi oldu? saff ben perma yaptırdım döküldü fön boya derken bu hale geldii tabi hepsinden önce aşırı dökülüyorduusenağlamasenağlama
    30'lu yaslarda kendimi düşünemiyorumm..
    şimdi böyleyse o zman hiç olmaz yaşım daha 19 ve 4-5 senedir çözüm arıyorum kendimce yılan yağınıda denedim bi kaç kez sonuç olumsuzz :çok üzgünüm:

10. 29 Kasım 2008
  11. ela

ela Guest

kızlar size güzel haberim var demir eksikliği anemisinin tedavi yöntemini buldum burda değil yakın çevremde olmuş bir durum anlatıyorum her gün sabah aç veya tok karnına bir tatlı kaşığı keçiboynuzu(harnup)pekmezi için bunu yapan kişinin 25 günde değeri 21 miş 25 gün sonra doktoru bile şaşırmış 67 olmuş abartmıyorum doğru duydunuz ben dün başladım içmeye düzenli içcem sizde mutlaka yapın,unutmayın ki saçlar kökünden dökülür kökünden beslenir yani içten dıştan hiçbirşey fayda etmemeside bundan.

12. 29 Kasım 2008
  13. ela

ela Guest

nilcim üzülme nolur saçların permadan mı oldu yoksa kansızlık mı eğer permadansa uzayınca düzelir yeni saçların çıkmıyor mu canım sorunun kansızlıksa bu verdiğim tarifi uygula öpüyorum sağlıkla..:teytey:

14. 29 Kasım 2008
  15. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    priorin hap-şampuan ikisini birlikte mi kullandınız

16. 29 Kasım 2008
  17. ela

ela Guest

evet canım tırnaklarım durmadan uzuyor kaş yoktu kaş doldu bende saçımada yarıyordur herelde ama dökülmeyi kesmedi yeni ufak saçlarım çıktı

18. 29 Kasım 2008
  19. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    bu priorin i bana doktorum da tavsiye etmişti ama çok kullanmadım ben :KK43: