Demir eksikliğiyle ilgili bir derdim var.

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kan tahlili yaptırdım bugün serum demirim düşük çıktı ama bu nedemk bildiğimiz demir eksikliğimi yoksa başka bişeymi azönce internette araştırırken çok kötü bi soruyla karşılaştım biri sormuş ki serum demirinin aidsle alakası varmı demiş cevap verende olmamış la havle vela kuvvet kafayı yicem ne tuhaf bi soru bu şimdi nie böle bişe sormuş bu kimse..ama araştırmalarımda demir eksikliğinden başka bişey yazmıodu hiç öle bişeyle karşlaşmadım ama soru çok canımı sıktı ne aids i yaaaaaaa..nolur bana akıl verin çokmu aptalım ben sadece bir soruyu bukadar dert edecek bilgi verin lütfen

2. 17 Ekim 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ekmek yemelısın bılmıyor musun bunu, duayla falan olmaz ya havla vela falan deıgıl ekmek yemelısın kan yapsın kanda demır vardır.

4. 17 Ekim 2008
  5. nila16

nila16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.canım sen gönlünü rahat tut ne alakası var aids le falan.o kişinin demek böle bi şüpesi var sormuş ama demir eksikliği çok yaygın ve çok sebebi olan bir rahatsızlık.bendede var mesela ben şimdi keçi boynuzu pekmezi aldım her sabah 1 kaşık içiyorum kansızlığa birebir.tavsiye ederim.sağlıklı günler dilerim canıma.s.geçmişolsun

6. 17 Ekim 2008
  7. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktor size demir eksikligi var dediyse,öyledir,
    aidsle ne alakasi var,ve o soru sizin aklinizi karistirmasina bir sebep yok ki ortada,tahlilde cikmis sizde demir eksikligi oldugu..
    et, tavuk, balik, yumurta, vb.yiyecekleri daha fazla tüketmelisiniz..
    Gecmis olsun..

8. 17 Ekim 2008
  9. EU1

EU1 Guest

canım yaygın biliom ama serum demiri ayrı bişeymi onu soruyom ben bide serum demiriyle ilgili öle bi soru sormuş biri ondan canım sıkıldı

10. 17 Ekim 2008
  11. EU1

EU1 Guest

tabiki demir eksikliği var dedi ama serum demiri falan nedemk onu takıom kafaya aklımı karıştırmaya tabiki sebep yok ama ben efhamlıyım oyüzden böle davraıorum şuanda

12. 17 Ekim 2008
  13. nila16

nila16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bildiğim kadarıyla oda bir çeşidi demir eksikliğinin çeşitleri var diye biliyorum.ama sonuçta çeşidi ne olursa olsun dışardan demir takviyesi yapman lazım.adı üstünde serumda olsa demir eksikliği.bu arada dr un seni bu konuda aydınlatmadımı.anlamadıysan tekrar ara sor dr.na için rahatlasın.tekrar geçmişolsun canım.

14. 17 Ekim 2008
  15. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    demir eksikligine konulan tanilar dan biride
    serum demirinin düsük olmasiymis.I
    nternetten bu konuda ayrintili arastirma yapabilirsn.
    veya forumda doktor , laboratuvar teknikeri arkadaslar varsa daha iyi aciklamali yardimci olurlar.
    aklin karismasin,sonuc olarak nila 16 yazdigi gibi disardan demir takviyesi yapman lazim...

16. 17 Ekim 2008
  17. EU1

EU1 Guest

canım doktora ben bişe soramadım biraz utangaçım sadece dediki demir eksikliği var dedi ilaç verdi bunları iç bir ay sonra demir düzelmezse anemiye gidersin dedi..şimdide bu serum işini araştırdım serumdaki demir bağlayan bölgelerin ne dereceye kadar doyurulabildiğini ölçmektedir. yazıyo içim rahatladı piskolojikmen ben o soruya takmıştım şimdi içim rahatladı ay görende suçlu faalan sancak beni ama psikolojim biraz sarsıkdir benim ilgin için çok teşekkür ederim tatlım

18. 17 Ekim 2008
  19. EU1

EU1 Guest

dışardan demir takviyesi olarak doktor ilaç verdi 3 kutu onları içecem artık..buarada benim kafama taktığım serum niye??bide serum demirinin aidle alakası varmı die sormuş biri ona çok sıkıldı camım