Demir ilacı ve Kusma.....

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve gamur tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gamur
  1. gamur

gamur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hanımlar oğluşumun 4. Ay aşıları yapıldı geçen hafta ve sonrasında sağlık ocağından bana ferro sanol diye bir demir ilacı verdiler günde 9 damla ama benim sorunum o vitamine başladığımdan beri oğlum fena şekilde kusuyor acaba vitaminden mi diye merak ediyorum sizdede oldumu böyle birşey .....

2. 13 Nisan 2009
  3. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    48
    canım ilacı direk kaşıkla mı veriyorsun.eğer öyleyse tadını beğenmemiş olabilir.zira bi hoş tadı var.ek gıdaya geçtiysen yediğine mamasına katıp verebilirsin.dr umuz bize böyle söylemişti.ben birkaç kez yaptım başlarda alışsın diye, anlamadı.ama benim kızım çok seviyor nedense.kaşığı uzattım mı yalana yalana içiyor.ağız tadı bi değişik.kaydirigubbakcemile2

4. 14 Nisan 2009
  5. seda76

seda76 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ferro sanol kusma yapıyor maalesef. ben oğluma sabah uyanır uyanmaz aç karnına verip üzerine de en az yarım saat emzirmeyrek kusmasını hafifletmiştim. demirden önce az olmalı ve sonrasında da bir süre anne sütü almamalı demişti doktorumuz. bir de 9 damla fazla değil mi. kilo başına 1 damla kullanılır ferrosanol. oğlunuz 4 aylık 9 kilo mu maşallah.

6. 14 Nisan 2009
  7. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iğrenç bi tatı var.mamaya karıştırdım.mamayada kokusu geçiyor.bu sefer maamsını yemiyor kızım.9 damla veriliyor.kilosuna göre verilmiyor.bende bi damla baktım tadına ve istifra ettim.çok kötüüüü.ama veriyorum mecburen

8. 17 Nisan 2009
  9. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    BENİM KIZINDA FERRO SANOLU İÇMİYODU BENDE FERRO ZİNGO VERİYORUM O SIKINTIMGEÇTİ ŞÜKÜR BUNU RAHAT İÇİYO TAVSİYE EDRİM yerimseniben

10. 17 Nisan 2009
  11. KuzeyEge

KuzeyEge Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    banada 9 damla çok geldi kilo başına 1 damla olması gerekiyor mesela 7,5 kg ise 8 damlaya tamamlanıyor CADIARZU

12. 17 Nisan 2009
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bızımd ebu gun aylık kontrolÜmÜz vardı bızde kullanmaya baŞladık bıze 4 damla vermem gerektıĞı sÖylendı, daha vermedım demek kusturuyo bı bu eksıktı

14. 17 Nisan 2009
  15. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimkide çok kusuyodu ama baktım tadı güzel hafif uyumaya yakınken veriyorum çok çakmıyo yoksa bulandırıyo

16. 18 Nisan 2009
  17. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben sabahları aç karına veriyorum o zaman kusmuyor..

18. 21 Mayıs 2009
  19. ekinsu

ekinsu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 gündür kullanıyorum henüz yan etkisini görmedim dr sabah ver dedi kabızlık yapabilir sıkıntı çekerse gündüz çeker en azından gece sıkıntı yaşamaz dedi ve dediğiniz gibi kaç kiloysa o kadar damla verilecek dedi sağlık ocakları 9 damla diyor herkese