demir ilacı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve lioness81 tarafından 23 Aralık 2010 başlatılmıştır.

23 Aralık 2010
    Konu Sahibi : lioness81
  1. lioness81

lioness81 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    bebişimin 4 ayı bitti.dün sağlık ocağına gittik,ebe kilosuna göre 8 damla verdi.dün armut suyunun içine 8 damlayı damlattım içirdim.geceye doğru yavrum ağlamaya başladı 1 saat aralıksız ağladı en sonunda kustu ve biraz rahatladı,bugün nasıl vericem diye kara kara düşünüyorum.
    demir ilacı veren varmı,çok pis kokuyor.

2. 23 Aralık 2010
  3. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın tadıda pek hoş değil demir ileçlarının.:63:
    bebeğinin armut suyu karnınıda ağrıtmış olabilir yada birden 8 damla ağırda gelmiş olabilir bence.
    ama günde alması gereken 8 damlayı sabah öğle akşam yada sabah akşam olarak öğünlere bölersen daha kolay içebilir bebeğin.sağlıkla büyüsün:KK74:

4. 23 Aralık 2010
  5. lioness81

lioness81 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8

6. 23 Aralık 2010
  7. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim.:)
    dene bakalım inşaallah kusmadan rahatlıkla içer bebeğin.

8. 23 Aralık 2010
  9. nasmina78

nasmina78 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    senin kullandığın sanırım sğlık ocağının verdiğidir o kötü ferrumu kullan

10. 24 Aralık 2010
  11. utkumuz

utkumuz oğluşum abi olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğluma dr 3 aylıkken başlattı sabah akşam 3 er damla veriyorum hemen arkasına emziriyorum,eczaneden aldık biz dr yazdı,sağlık ocağınınki nasıl bilmiyorum.evet kokusu kötü biraz,kıyafetlerinden de çıkmıyor lekesi değdiği zaman

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  12. 24 Aralık 2010
  13. norsis

norsis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bizde yeni kullanmaya başladık,sağlık ocağı verdi,oradaki hemşiremizle konuştuk,bizimkisi 7 damla,1 saat önce ve sonrasına kadar süt verme,demir ilacının bi anlamı kalmaz dedi,eğer meyve suyuyla verirsen emilimi daha kolay olur dedi,1 çay kaşığı portakal suyuyla ver istersen,hem mevsimin meyvesi dedi..dedim portakal sıkıntı olmaz mı dedim 1 kaşık vereceksiniz zaten,bişey olmaz dedi..zaten prospektüste de suyla verin yazıyo..zaten benimkisi su sevmiyo :) ben bazen aç karna veriyorum 40-45 dk sonra emziriyorum,bazende öğlede meyve püresi veriyorum onun ardından veriyorum..gerçekten de kokusu kötü; paslanmış demir gibi bişe..bebekler biraz büyüyüp akılları erdirdiğinde bunu içmemek için ellerinden geleni yapıyorlarmış,yani şimdi ne kadar verdik o kadar kar :)

14. 27 Aralık 2010
  15. lioness81

lioness81 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    kızlar pekmezle birlikte versem bişi olur mu???

16. 28 Aralık 2010
  17. purcu

purcu Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    benim oğluma demir ilacı vermeye başladığımda kabız oldu çok kötü kokuyor ve kıyafetlerden de çıkmıyor lekesi prospektüsünde de kabızlık yazıyor yan etki olarak doktorumuz bıraktırdı demir ilacını supravit e başladık daha yeni düzeldik.

18. 28 Aralık 2010
  19. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ezbere demir ilacı kullanılmaz adı üstünde İLAÇ. maalesef sağlık ocaklarında ezbere verilen bu ilaçların bir çok yan etkisi var. bize de verdiler doktorumu dinledim 6. aya kadar kullanmadım.6. ayda kan sayımı yaptırdık sonuç normal çıktı ve hiç kullanmadık o ilacı.maşallah şuan kanı gayet iyi.doğal besinler varken ve kanı normalse bu ilacı kullanmayın.sonuçta demirin fazlası vücutta zarar biliyorsunuz.ben her sabah pekmezli su içiririm kızıma.çorbalarında mutlaka kıyma yeşil mercimek vs kullanırım.maşallahı var kanının :nazar: size de tavsiyem doktorunuza danışmadan veya kan sayımı yaptırmadan kullanmayın bu ilacı.