demir tabletlerindenmi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve brn tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

    8 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  1. brn

    brn Aktif Üye Üye

    Katılım:
    6 Eylül 2007
    Mesajlar:
    230
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iki hafta kadar oluyor demir için ilaç kullanıyorum ilk üç ay hiç yaşamadığım şeyler oluyor özellikle sabahları midem bulanıyor kahvaltı yapmak çok zor bazen 14:00 e kadar yaklaşık işte böyle geçiyor bişey yiyemiyorum akşam herşey normal ama birde önceden reddettiğim kolayı reddedemiyorum irademe yenik düşüyorum günde bir bardak kola zararlımıki? napmalıyım?
     
  2. 9 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  3. Angel...baby

    Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

    Katılım:
    23 Kasım 2007
    Mesajlar:
    1.331
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamilesin herhalde bunu söylememeişsin demir ilacı bende kullanmıstım bende mid ebulantısı yapmadı ama tokluk hissi veriyo zaten bide tek bi sorun yapıyo affedersin wc zor cıkartıyo baskada ben yan etkisini görmedim bide durmunu bilmedigim için yani hamişmisin degilmisin onun için mide bulantısına yorum yapamıyorum canım........
     
  4. 9 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  5. Diamond

    Diamond Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Kasım 2007
    Mesajlar:
    754
    Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Boşver yaa bir bardaktan ne olacak demeyi kendi adıma da çok isterdim ama maalesef diyemiyorum.Diğer zararlarını saymıyorum ama en basitinden kafein var kolada ve plasenta süzemiyor kafeini doğruda bebişe gidiyor.
    Sodanın içine koca bir bardağa iki portakal sıkıyorum öyle yenmeye çalışıyorum kola özlemimi ,limon da olur bolca sık ama.İdare edicez ne yaparsın.:sm_confused:
     
  6. 9 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  7. ponaran

    ponaran Anne Üye

    Katılım:
    13 Aralık 2007
    Mesajlar:
    849
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sırf demir hapı değil, komplex bir vitamin kullanıyorum. İçinde demirde olan, hamileliğin ilk başlarında daha çok tuvalete çıkarken, şimdilerde günde tek ya da günaşırı olmaya başladı. Demir bende kabızlık yapıyor malesef.

    Benim bulantılarım çok enterasan oluyor, uyarıyor beni. Acıktıysam ve yemiyorsam hala ya da iş yüzünden kalkıp tuvalete gitmediysem, bulantım başlıyor ve sorunu çözdükten sonra geçiyor.
     
  8. 9 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  9. EU3

    EU3 Guest

    merhaba bende de demire başladıktan sonra bulantı oldu iştahsızlık bende de var gündüz hiç bişi yiyesim gelmiyo sadece tansiyonum düşmesin die 1badak tuzlu ayran içiyorum ama tuvalet konusunda daha önce zor çıkarken ilaca başladıktan sonra daha kolay çıkıyorum beni çok rahatlatti.
     
  10. 9 Nisan 2008
    Konu Sahibi : brn
  11. giznur

    giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

    Katılım:
    25 Ocak 2008
    Mesajlar:
    2.042
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım demir tableti mide bulantısı yapabilir .bide hormonların değişiyo tabii onun da etkisi var .kendini dinlememeye çalış
    kolnın da hiç zararı yok için rahat olsun ama asitli olduğu için gaz yapar.
    mide bulantını da yulaf ezmesiyle önleyebilirsin .meyva suyuyla yiyebilirsen çerez gibi ye . benim DR.um almanyada mastır yapmış orda hamilelere bulantı için hep yulaf veriyolarmış. bi dene istersen moralini de yüksek tut hep yürüyüşe çık yürüyüş te eminim sana çok iyi gelicek Şeniz