demir ve kan damlaları??

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve happy_spk tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : happy_spk
  1. happy_spk

happy_spk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar cumartesi doktor kontrolünde şu verdiğimiz ferro sanol ve monovit damlalarını sordum. çünkü bildiğim kadarıyla gelişime göre değişiyor onların damla miktarları falan.. önceden 10 damla veriyordum.. doktor 10 damla ferro sanolu çok buldu. ( bu arada bu yeni doktor) gün içine yay 10 damlayı dedi birden değil. yada hatta hiç verme bir 15 gün dedi. bağırsakları rahatlasın dedi.?? bir de monoviti bırak artık dedi onun yerine multitab mı ne multivitaminmiş ondan yazdı. henüz almadım.. ya kafam karıştı şimdi bi doktor başka diğeri başka diyor? havada kötü alıp çıkayım kafama göre başka yere de soramıyorum. eşim de akşam geliyor haliyle. adam da bi anlam veremiyo doktorlardan aldığım cevaplardan tatmin olmayıp başkalarına da sorma arayışlarıma.. ,işte gittik ya adam dedi diyor.. ama anneyim ben! napiyim.. şimdi vermeyim mi ferro sanolu? monoviti değiştireyim mi?

sizlerde bu damlalardan veriyor musunuz? neler veriyorsunuz yazarsanız sevinirim.

2. 6 Ocak 2009
  3. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben hala ferro saol ve devit kullanıyorum..devit 3 damla, demir ise 8 damla kullanıyorum...9. ayda kanını ölçtürüm demiri verip vermemeye öyle karar vericem.

4. 6 Ocak 2009
  5. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende gökçenle ayn başka vitamin kullanmıyoruz

6. 6 Ocak 2009
  7. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende devit 3 ve ferro sanol kullanıyorum.
    Devit 3 günde 4 damla ferro sanol günde 9 damla.

8. 6 Ocak 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ferro sanolu kilo başına 1 damla olarak düşünüp vermelisin,Benim oğlum 8 kilo.8 damla verilmeli.Bildiğim kadarıyla eğer kilosu iyiyse vitamine gerek yok.Ama tabiki günde 3 damla dvit verilmeli

10. 6 Ocak 2009
  11. ulaseda

ulaseda Bir Gülüşüne Teslimim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm dün doktor deviti artık kes dedi,bundan sonra gerek yok dedi

12. 6 Ocak 2009
  13. happy_spk

happy_spk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dediğiniz deviti kullanıyorduk bizde. sonra monovit verdiler. aynı şeymiş. ve sonra da en son bu doktor o monoviti de kesti ulaseda senin gibi ve onun yerine multilab mıyımış neymiş ona başlayalım dedi işte.. daha almadım gerçi. anlaşılan bir de eczacıdan bilgi alıcam şu multivitamin konusunda.

14. 6 Ocak 2009
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kandamlası olarak Ferrum kullanıyoruz sabah akşam yedi damla Muti tabs kullanıyoruz bence kullan çünkü ACD vitamini C vitaminine kışın ihtiyaç duyabilir bebekler.

16. 6 Ocak 2009
  17. ulaseda

ulaseda Bir Gülüşüne Teslimim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm doktor ferrum ve sanasol kullanman yeterli dedi,bebeklerin gelişimine göre veriyorlar herhalde değişik değişik vitamin ve damlaları

18. 7 Ocak 2009
  19. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ferro sanol ve monovit kullanıyoruz bende geriçi ben pek düzenli kullanamıyorumda sağlık ocağından yenilerini istedim dün arada vermiyorum dedim düzenli ver bunlar çok önemli ilerde kansızlık olur dedi vitamin 3 damla kan damlası 9 damla ama kiloya göre olduğunu bilmiyorum 4 aydan sonra başlanıyodu sanırım hep 9 damlaydı