deneme transferi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nazlxixmelek tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

4 Şubat 2008
    Konu Sahibi : nazlxixmelek
  1. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar:1rolleyes:
    hayırlısıyla bizde ilk tüp bebek denememize başlıyoruz.. şu anda ginera kullanıyorum, bir sorun olmazsa haftaya adetimin 21. günü iğnelere başlayacağım.. uzun protokol olacak..a.s
    tüp bebek yada micro yaptıranlar size bir sorum olacak...hepinize önceden deneme transferi yapıldımı:uhm: yapıldıysa kısa süreli bir işlemmi? nasıl oluyor? açıklarmısınız...şimdi biz 20. gün gideceğiz hemşire o gün sana deneme transferide yapacağız uygunluk açısından bakacağız dedi.. merak ediyorum nasıl oluyor bu deneme transferi...biraz araştırdım acısız bir işlemmiş ama yaptıranlarında fikrini almak istedim...
    şimdiden hepinize teşekkürler...:1rolleyes:

2. 4 Şubat 2008
  3. BenKaktus

BenKaktus HERAN BATABİLİRİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hadi gözün aydın inşallah sonucuda güzel olur..bende adetimin 21. günü lucrinle başladım ama bana bu zamana kadar doğum kontrol hap verilmedi...bide deneme transferinide ilk senden duydum o neymişki öle...

4. 4 Şubat 2008
  5. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    saaol kaktüscüm,doğum kontrol hapını tedaviye kadar kist durumu olmasın diye veriyoruz dedi...
    deneme transferide netde bulduğum bir yazıda şöyle deniyor:
    Deneme transferi, steril incecik bir plastik borunun rahim içine sokulmasından ibaret olup son derecede ağrısız ve basit bir işlemdir. Bu yolla gerçek transfer sırasında kullanılmak üzere, rahmin boyu ve kanaldan geçiş özellikleri hakkında bilgiler toplanır. Transferin kolay ve soft (yumuşak) kateterle olması gebelik oranını arttıran faktorlerdir.
    inşallah tedavide olan olmayan tüm arkadaşların yüzleri güler....bebişlerimize biran önce kavuşuruz...:))

6. 4 Şubat 2008
  7. BenKaktus

BenKaktus HERAN BATABİLİRİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım açıklamaya göre mantıklı...inşallah biran önce kavuşuruz dediğin gibi anşallah

8. 4 Şubat 2008
  9. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Hayırlısı olsun canımcım, benimde bugün transfer oldu, transfer sırasında demirden huni gibi vidalı bişey takılıyo aşılamada da olduğu gibi onu takacaklardır muhtemelen. Bana da yapmışlardı ama içeri bişey soktumu hatırlamıyorum.

10. 4 Şubat 2008
  11. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim tedavin hayırlı olsun herşeyden önce....

Deneme transferinden bahsetmişsin ama bende ilk defa duyuyorum inan...Ben mikroenjeksiyon yaptırdım biliyosun ama benimki kısa protokoldu...Seninki uzun protokol anladığım kadarıyla...Sana fikir vermek isterdim ama inan hiç yaptıranı duymadım yada uzun protokolda hep yapılıyorda kimse onun deneme transferi olduğunu bilmiyor..

Araştırmışsın zaten bence mantıklı bi işlem en azından rahmin durumunu falan daha iyi anlarlar....

Rabbim yardımcın olsun canım ...Gönlüne göre versin...İnşallah güzel haberi hep beraber kutlarız burda...gelişmlerden haberdar et sevgiler...

12. 4 Şubat 2008
  13. sxuxnger53

sxuxnger53 lokum suratlı kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun inşallah bebişine kavuşmayı nasip etsin allahım ben deneme transferini ilkkez duyuyorum bende ama arkadaşın açıklamasını okudum da mantıklı bişey aslında

14. 4 Şubat 2008
  15. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar cevaplarınız için teşekkürler....
    evet araştırıp ilk okuduğumda banada mantıklı geldi bu deneme transferi tedaviye başlayıp bir aksilik çıkmasındansa önceden rahim hakkında bilgi edinip tedaviye başlamak çok mantıklı ....üniv. hastanesi old. için herşeyi detaylı yapıyorlar sanırım.........

16. 5 Şubat 2008
  17. gulseren4434

gulseren4434 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    SANIRIM DENEME TRANSFERİ DEDİĞİ ŞU OLUYOR; BEN İLAÇLARI KULLANIRKEN GİTTİĞİM MUAYENE SIRASINDA TRANSFER ÇUBUĞU İLE HERHANGİBİR TIKANIKLIK FİLAN VARMI DİYE BAKTI. HAFİF BİR TIKANIKLIK GÖRMÜŞTÜ AMA BUNLAR ÖNEMLİ DİİLMİŞ İDRARA BİRAZ SIKIŞIK OLMAN YETERLİ DEDİ...

18. 5 Şubat 2008
  19. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım sanırım öyle olacak.... banada idrara sıkışık gel dedi bakalım gidince göreceğiz... teşekkürler...