deneyimlerim :))

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve sekizpapatya tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sekizpapatya
  1. sekizpapatya

sekizpapatya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar geçen sene saçlarım yandı ve kestirmek zorunda kaldım sonra baya bi kompleks yaptım uzasın diye denemediğim şey kalmadı. şuan tam olarak istediğim kadar değil ama yinede büyük başarı var ortada. çünkü kestirdiğimde saçlarım omuzlarıma bile düşmüyordu şuan göğüslerimin baya altında göbek deliğime yakın. deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim ben saçlarmı sürekli toplardım kısa diye hiç salmazdım sonra saçlarım çok dökülmeye ve kırılmaya başladı bende araştırdım bunu. kesinlikle saçlarınızı toplamayın boyutu ne olursa olsun çünkü saç kökleri hava almadığından saç uzamıyo ben üstten topuz yapardım bundan bahsediyorum ama örmek veya at kuyruğu yapmak böyle değil çünkü bunlar saçı güçlendiriyo ve dökülmesini önlüyo toplıycaksanız bile bu şekile yapın. çok önemli bişey daha var saçlarınız yağlı olsun yeterki kuru olmasın! saç kuru olduğunda çok fazla kırılır. yağı karışımlar kullanın o olmasa bile güçlü bi saç kremi kullanın. saçlarınızı sürekli taramayın unutmayın yumuşak saç dolaşmaz dolaşsa bile elinizle ayırabilirsiniz ama tarak saçı çok fazla kırar. illa taramanız gerekiyo ise uçlardan taramaya başlayın uçları açın sonra üstleri tarayın böyle olunca saç uçları kırılmaz. Saçınızın doğal haliyle barışık olun! herkezin yüz şekline göre bi saç şekli vardır yaratılıştan yani. ve insana en çok yakışan kendi saç şeklidir dalgalıysa dalgalı düzse düz. sürekli saçınıza düzleştirip maşa yapıp eziyet etmeyin yani. düzleştirici yerine fön tercih edin bunun nedeni düzleştirici saçı iki taraftan sıkıştırıp hava alamsını engellediğinden dolayı saçı yakar. ama fönde hava ile temas vardır kırılma olasılığı azalır. sürekli saçlarınızı kestirmeyin hemen kırıldı diye kestirmeyin. sağlıklı saç daha çabuk uzar evet ama saçın omuzlara kadar kısmı canlıdır geri kalan kısmı cansızdır yani saçınız bu miktardan uzunsa kestirmenin pekte faydası olmıyaktır. bunların haricinde baş derinize masaj yapın gerçekten uzamasına çok yarımcı oluyo. sarımsaklı şampuanı kesinlikle tavsiye ederim çünkü benim saçımı bu zamana kadar asıl uzatan formul o. çam terabentin vede ısırgan otuda çok iyi . şakkıdı saçınıza düz modeller tercih edin v modelini pek tavsiye etmiyorum çünkü saçınız bi miktar uzasa bile önlerinizdeki saçlarınız kısa olduğundan saçınız kısa gözükücektir.(benim yaptığım en büyük yanlışlardan bi tanesi) inş. yararlı bilgiler verebilmişimdir. size iyi uzatmalar opuyorumnanaktan

2. 23 Ağustos 2010
  3. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    paylaşım için teşekkürler canım
    çok doğru yazmışsın
    'V' şeklinde kestirmek benim de en büyük hatamdı ve ben de sarımsaklı şampuanı çok severek kullanıyorum

4. 23 Ağustos 2010
  5. Noemie

Noemie Pyenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkür ederiz.Fakat sarımsaklı şampuan sürünce kokusu çok mu kalıyor?

6. 23 Ağustos 2010
  7. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yazın terledikçe kokar canım
    o yüzden yazın kullanmanı tavsiye etmem

kışın kullanıyorum ben
    ıslakken kokuyor ama tamamen kuruyunca kesinlikle koku kalmıyor

ayrıca banyoda 1 kere sarımsaklı şampuan ile yıkadıktan sonra da 1 kere sarımsaksız şampuan ile yıkıyorum
    daha sonra kovanın içindeki durulama suyuna 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekliyorum

önce o su ile duruluyorum saçımı
    sonra da normal soğuk su ile duruluyorum

bunların faydasını da açıklıyım
    elma sirkesi sarımsak kokusunu hafifletir

saça parlaklık verir
    kepeği önler

sonra soğuk su ile durulamak da saç köklerinde kan dolaşımını hızlandırır
    bu da saçı güçlendirir hızlı uzamasını sağlar

8. 23 Ağustos 2010
  9. fatale

fatale beyazkedivekozmetik.blogs Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben surekli yagli karisim yapmiyorum ve nerdeyse 1 yildir hiç duzlestirici kullanmiyorum saçlarimi bende topuz yapiodum hep nese bundan sonra orerim sagol bu yararli bilgi için =)

10. 23 Ağustos 2010
  11. Noemie

Noemie Pyenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Elma sirkesi boyalı saçlara sürülmezmiş diye duydum. Doğru mu =S

12. 23 Ağustos 2010
  13. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    rengini açabilir evet

14. 24 Ağustos 2010
  15. silacaa

silacaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kardeşimin saçları nerdeyse poposunu aştı harika saçları var o bay kürler yaptı 2yılda uzadı bu yazdıgın bilgiler çok doru çok tşkrlr bnm saçlarımm hep toplu hep topuz saçım uzamıyoo kardşm ise hep at kuyrugu yapar ve saçını 3gundebir yıkar vucudunu yıkar sadecee heralde ondan uzuyo

16. 24 Ağustos 2010
  17. ozimelis

ozimelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben elma sırkesını şapuana ekleyıp bi miktar karıstırdım.yanı unutmıyım dıye.bu durumda her banyomda kullanıyorum.bu şekılde faydası olurmukı.bide çamterebentı eklıyım dıyorum aynı şişeye.acaba birbirinin etkısını yok edermı dıye düşünmeye basladımn...:uhm:

18. 24 Ağustos 2010
  19. epitres

epitres Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aynılarını yasadım coğu yazdıklarının sac kısa diye toplama olayını da iki gün önce farkettim saçım çok hızlı uzar normalde bi süredir uzamıyo gibi gelmişti ve dökülmeye baslamıstı örüp cıkmaya baslamıstım dısarı cok haklısın soylediğin seylerde