Dengeli Beslenerek ve Spor Yaparak Kilo Verme Deneyimlerimiz

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve BinbirRenk tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BinbirRenk
  1. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Bir sürü diyet yaptım veremedim veya verdim aldım verdim aldım diyenler
    Ben ne yapsam kilo veremiyorum soyaçekimin etkisi var
    Liste diyetleri yapamıyorum, yasaklamalara gelemiyorum
    Kilo vermek için acelem yok, yavaş ve kalıcı olsun istiyorum
    Eve spor aletleri, sauna eşofman filan aldım bir köşede duruyor diyenler
    Nerdesiniz?
    Gelin beraber verelim kiloları. Bu yöntemde yasaklar yok yalnız birkaç kural var.
    Ben başladığım yarın 1 hafta olacak. 2 kilo verdim.
    Birlikte yapmak isteyenler, destekle daha iyi motive oluruz diye düşünüyorum. Ben varım diyen olursa yazmaya devam edeceğim. Yoksa kendim devam edeceğim yazmayacağım.
    İlk kuralı aşağıda yazıyorum. Bugün başlangıç için yapmamız gereken bu zaten.:hulya:

2. 4 Kasım 2009
  3. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    1. kural: Ben kilo veremiyorum, su içsem yarıyor gibi olumsuz düşünceleri kafamızdan atmakla başlıyoruz. Ben zayıflayacağım da demiyoruz. 'zayıflıyorum' düşüncesini beynimize yerleştiriyoruz.
    Üç dosya kağıdına büyükçe hedef kilomuzu yazıyoruz. Örn: Ben 50 kiloyum. Mutfağa, yatak odasına ve bir odaya daha göreceğimiz şekilde yapıştırıyoruz. Bu basit gibi görünse de önemi sonradan anlaşılıyor. Dikkat ederseniz ben 50 kilo olacağım değil, 50 kiloyum yazıyoruz. Gelecek zaman kullanmıyoruz.
    Bugünkü hazırlık bu. Konsantre olmak.

Son düzenleme: 4 Kasım 2009
  4. 4 Kasım 2009
  5. bayrav35

bayrav35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sana katılıyorum tatlım sonuna kadar yanındayım

hep destek tam destek:))))))))

6. 5 Kasım 2009
  7. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bu kategoriye giriyorum yaa ne yesem içsem yarıyo:dilcikar: uyguladığım yöntemler de geçici olarak işe yarıyo inşallah burda kendi etkili yöntemlerimizi de paylaşarak şu fazlalıklara veda ederiz:teselli:

8. 5 Kasım 2009
  9. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Cok dogru bi noktadan basliyosun cnm..takipcinim..bende katilabilirim 5 kilo fazlam var tamda 50 hedefim:)

10. 5 Kasım 2009
  11. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Hoş geldiniz arkadaşlar. Merak etmeyin birbirimize destek olarak kilolardan kurtulacağız. Ben de 1 hafta öncesine kadar ne yesem yarıyor diyenlerdendim. Aslında bu fikri kendimiz yerleştiriyoruz kafamıza. beyine öyle emir verdiysek öyle gerçekleşiyor. Başka şansı yok. Bu kiloları nasıl aldıysak öylece kolay vereceğiz. Yani düşünce ve davranışlarımızı tam tersi değiştirerek.
    Yazılarımızı yazıp, kilo vermeye konsantre olduysak devam edelim.
    kural 2: Mutlaka üç öğün yemek yiyoruz. Çok yavaş ve her lokmadan sonra çatalımızı bırakarak. Sofradan yarı tok olarak kalkıyoruz. Çünkü doyduğumuzu 20dk. sonra anlayacağız. kalorili gıdalar yasak değil ancak 1 lokma yeterli. Canımız istediğinde istediğimiz kiloya indiğimizde her ay bir gün istediğimizi yeme lüksümüz olduğunu düşüneceğiz. Zaten o kocaman yazı gözünüzün önünde olunca istesen de yiyemiyorsun.
    Kimse yasaklamıyor ama özgür iradenle vazgeçiyorsun. Bu çok önemli.

12. 5 Kasım 2009
  13. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Kural 3: Ara öğünlerde meyve ve sebze yiyoruz. Bitki çayları içilebilir.Diyet atıştırmalıkları tercih etmiyoruz.
    Akşamdan sonra meyve, acıkırsak birkaç leblebi veya badem yiyoruz.
    Kural 4: Haftanın birkaç günü 1 saati spora ayırıyoruz. Dışarı çıkamayanlar evde kendilerine mutlaka zaman ayırmalıdırlar. En azından evde yürüyüş, dans, kültürfizik yapılabilir.
    Kural 5: Günde 2-3 lt. su içilmeli mutlaka. Ilık tercih edilirse daha yararlı.

Evet arkadaşlar hedefimizi, ne gibi davranış değişiklikleri yaptığımızı, uygulamalarımızı burada paylaşalım.
    Yasaksız ve rahat, kendi irademizle kilo vereceğimizi kendimize kanıtlayalım.kaydirigubbakcemile2

14. 5 Kasım 2009
  15. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 67 kilo ile başladım. Hedefim 57. İkisi gitti kaldı 8 kilo.
    Deneyimlerimi anlatacak olursam:
    Sabah hafta içi yulaf ezmesi ve meyveli nesfit ve iki cevizi bir tabağa koyup sütle yiyorum.
    Hafta sonu normal kahvaltı.
    yemeklerde sebze, kurubaklagiller, ızgara beyaz et, salata, çorba tercih ediyorum. Tüm yemekler zeytinyağlı.
    Eskiden çok hızlı yerdim ve şişkinlik sorunum olurdu. Yavaşlattım ve doymadan kalktığım için sorun yok. Bir dilim tam buğday veya tahıl ekmeği yiyorum. İlginçtir ilk tabakta doyma hissi geliyor ve bırakıyorum.buyrunnnnnnnnn
    Sürekli diyet psikolojisinde olduğumdan hep tatlı krizleri gelirdi. Artık özgür olduğumdan yok. Evde çikolata var ve ben yemiyorum eskiden mümkün değildi.a.s
    Arada elim dolaba gittiğinde duvardaki yazı cısss diyor.:eek:lmaz: Sen yersen hedefini rüyanda bile göremezsin.
    Haftanın üç günü spor merkezine gidiyorum. Üç günde yürüyüş ve koşu. 1 gün dinlenme.
    10 bardak suyu saymak zor geliyor. 1 lt. lik cam şişeye ılık su koyuyorum. 2,5 lt. içiyorum.
    yemeklerde tuzu azalttım. Çünkü tuz vücutta su tutar.

16. 5 Kasım 2009
  17. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Biraz fazla uzattım ama bir şeyi daha söylemeden geçemeyeceğim.
    Mesela: Az yememiz gerekenleri oldu ya biraz fazla kaçırdık. Asla suçluluk pişmanlık duymayalım.
    Hatta oh sefam olsun, bir dahaki öğünde telafi ederim veya hareketlerimi biraz fazla yapıp atarım diyelim. İlla ki yiyeceksek sabah yiyelim yakma fırsatımız olur. Aynı gün atmaya çalışırsak vücutta yağa dönüşmesine fırsat vermeyiz.
    Unutmayalım yaptıklarımızdan daha önemlisi kendimize olan inancımız. kaydirigubbakcemile5

18. 5 Kasım 2009
  19. saydin78

saydin78 Guru Üye

Beğenildi:
    12.202
    Ödül Puanları:
    288
    Çok doğru canım, önemli olan inanmak, başarmanın yarısı ne de olsa kaydirigubbakcemile5 Bende 73,5 civarında başladım 3 hafta kadar önce zayıflama serüvenime. Şu anda 70 kilo civarındayım. 20 kg. vermem gerekiyor inanıyorum kendime başarıcam :enbuyukkk: