dengeyi nasıl kuracağız,nasıl güçlü olacağız

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve nisan001 tarafından 10 Ocak 2008 başlatılmıştır.

10 Ocak 2008
    Konu Sahibi : nisan001
  1. nisan001

nisan001 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çoğumuz bu dertten muzdaribiz: fazla kaptırmak
    birini sevdiğimizde fazla kaptırıyoruz ve çok üzülüyoruz:mymeka:
    ters birşeyler olduğunda hemen yıkılıyoruz kendimizi harab ediyoruzsenağlama
    ağlamaktan gözlerimiz şişiyo...hayattan zevk almıyoruz..vesaire..
    bu durumdan kurtulmak istiyoruz ama yapamıyoruz:mymeka: kendimize gıcık oluyoruzÇok üzgünüm çoook

bu durumdan nasıl kurtulabiliriz.lütfen fikri olanlar söylesina.s.
    [/SIZE]

2. 10 Ocak 2008
  3. Princess

Princess Guest

ya gerçekten haklısınn. bazı bayanları görüyorum,hiç umursamıyorlar. ama ben birini sevince hayatımın merkezi o oluyor.

4. 10 Ocak 2008
  5. spacegirl

spacegirl çaktırmayın aslında yokum Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Naçizane bir fikir, bir paylaşım diyeyim. yazanların yaşına bakınca biraz daha tecrübeli kaldım :). Bu kendini kaptırma derdinden kurtulmanın bence en önemli yolu önceliği kendine vermekten geçiyor. Sevmek ayrı bişi bağımlı olmak apayrı bişi. Önceliğin, önemin her zaman kendin olursa, dışardan gelebilecek tüm darbelere karşı da insanın zırhı daha bir kalın oluyor. Bu nasıl olcak derseniz de, sık sık kendinize ben olmazsam hiçbirşey olmaz demekten ve buna inanmaktan geçiyor. İlk bakışta çok bencilce gelse bile, gerçek bir söz. siz olmazsanız dünya yine de dönmeye devam ediyor ama sizin için bir anlamı oluyor mu? hayır :KK43:. Uçaklardaki uyarıları hatırlayın. Bir kaza anında oksijen maskeleri düştüğünde ilk önce annenin oksijen maskesini takması istenir, sonra çocuğa geçirin denir. Neden? çünkü anne olmazsa çocuk ne yapacak (Allah korusun bu arada). O yüzden kaza anlarında (mecazi tabi) ilk önce maskeyi siz kendinize bir tutun. koca bir nefes alın, sonra kurtaracaklarınızı kurtarın :)).

6. 10 Ocak 2008
  7. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    bunun tek bi formülü yok bence.şöyle şöyle yaparsak acıdan kurtuluruz ya da daha güçlü kalırız diye bişey yok.
    tamamen kişisel...hepimiz birbirimizden farklıyız...dolayısıyla hayatımıza biri girdiğin de ya da ayrılıklar da hepimiz farklı tepkiler veriyoruz.
    yapabileceğimiz tek ortak şey çaba göstermektir.
    rahatsızlık veren davranışlarımızı değiştirme yönünde çabalamak...

8. 10 Ocak 2008
  9. nisan001

nisan001 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet herkes farklı ama çekilenler ortaksenağlama
    belliki aynı yerde yanlış yapıyoruza.s.
    benim fikrim -artık öyle yapıyorum:dance:- hayatımda o kişiyi merkeze koymamaya dikkat ediyoruma.s
    çok seviyorum ama onsuz da mutlu olabiliyorum:asigim:
    sanırım biz sevdiğimiz zaman aslında onsuz da mutlu olabileceğimiz şeyleri ona bağlıyoruz.bi çiçeği onun yanında sevdiğimizi fark ediyoruz .
    halbuki öyle değil.bunun farkına varsak o olmadan da o çiçeği sevmeye devam edeceğiz:içelim:

10. 10 Ocak 2008
  11. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    duygular ortaktır zaten...
    kişiye göre duygu çeşidi yok...
    derece farkı var...
    az-çok gibi
    dolayısıyla evet aynı şeyleri yaşıyoruz.

12. 10 Ocak 2008
  13. sevil35

sevil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    123
    bence karşı tarafa endeksli yaşamaya başlanırsa böle sonuilar olabilir die düşünüyorum hayatın ondan ibaret oluduğunu sanmak yanlış,sevmek sevilmek güzel fakat herşeyin fazlası zarar biliyorsn herkesin bir hayatı var içinde sadece bir kişi yok boşver çokda takma kafana benden nacizane tavsiye.:teselli:

14. 10 Ocak 2008
  15. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer hayatının merkezine onu koymuşsan bitti demektir koymuyacaksın hayatının merkezinde hep kendin olacaksın yerimsenibenyoksa acı çekmeye tam gaz devam:1closedeyes:

16. 10 Ocak 2008
  17. EU3

EU3 Guest

Yediğini,içtiğini,yattığını,kalktığını ona göre ayarlamicaksın.onun için kendinden hayatından yaşam tarzından taviz vermiceksin.onunla görüşmek uğruna arkadaşlarınla buluşmaktan vazgeçmiceksin.yada o arar düşüncesiyle gece yarılarına kadar telefon elinde beklemiceksin.bırak ararsa duyarsan cvp verirsin.duymassan uyursan sabahı beklesin:1closedeyes:eek:nsuzda yaşayabileceğinizi hayatınıza devam edebileceğinizi ona hissettirin her daim.
    bırakın siz değil karşınızdaki hayatını yaşam tarzını size göre ayarlasın.

18. 27 Şubat 2008
  19. Princess

Princess Guest

işte bunları yapmak çok zorbenneyaptımki ama denemek lazımÇok üzgünüm çoook