Deodorantlar ve göğüs kanseri ilişkisi

Konusu 'Genel Göğüs Sağlığı ve Bakımı hk.' forumundadır ve rosenoire tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

25 Ekim 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Meme kanseriyle deodorant arasında ilişki var mı?""""""""ALINTIDIR""""""""

Birçok bilim adamı ikisi arasında ilişki olduğundan bahsediyor. Üzerinde özellikle durdukları, suçlu olarak gördükleri ise alüminyum. Piyasada satılan deodorantların üzerindeki içeriği dikkatli okuyunca hepsinin içeriğinde alüminyum chlorohydrate olduğunu göreceksiniz.Fazla alınan alüminyum, uzun dönemde sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, alüminyum içeren deodorant ve vücut ürünlerini kullanmayınız.
    """""ALINTIDIR"""""

2. 10 Kasım 2008
  3. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar açmış olduğum konuda görüldüğü gibi , alüminyum içeren deoların göğüs kanseri yaptığı kanıtlanmış .Piyasaya baktığımızda market ürünlerinin hepsinde bu maddeden var .İçinizde alüminyum içermeyen deo kullanan var mı ? Ben eczaneye sordum vichy önerdiler aldım .Ama deodorant etkisi sıfır , hem pahalı hem etkisiz .Para çöpe gidiyor .Sizler bu konuya ne kadar dikkat ediyorsunuz ?Kullandığınız ürünleri yazar mısınız ?

4. 10 Kasım 2008
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    günlük su ve sabun etkili cözüm kıs mevsiminde
    ama yazın yeterli olmuyor mecburen kullanıyoruz ama buna gelene kadar hayatımızda o kadar zararlı seyler varki kansere sebeb olan
    hele birde genetik ise benim kayın babam ve iki kardesi kesinlikle deodorant kullanmadı ama hepsinide kanserden kaybettik bence bu iste genetik cok önemli böyle seylere kafa takıpta para simsarlarının eline düsmemek lazım benim fikrim su ve sabun en güzeli ve en sağlıklısı

6. 10 Kasım 2008
  7. oferma

oferma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    3 farkli marka var suan evde gercekten hepsinde var aluminyum benneyaptımki Ozellikle koltuk altini aldiktan hemen sonra kullanmamak gerekiyormus

8. 10 Kasım 2008
  9. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.174
    Ödül Puanları:
    188
    Bu konu beni de çok rahatsız ediyor. Piyasada çok bilinen, marketlerde satılan pek çok deodorant ve roll on tarzı ter önleyicinin içeriklerini okudum. Alüminyum bileşikleri hepsinde var.İthal orjinal parfüm satan parfümerileri dolaştım. Bu parfümlerin özellikle stick deodorant şeklinde olanlarında alüminyum bulunmuyor.En azından içerikleri listesinde yok. Şu anda Kenzo summer ve D&G light blue nun sticklerini kullanıyorum. Parfümle birlikte daha da güzel kokuyor üstelik :)

10. 10 Kasım 2008
  11. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Evet canım , bütün deodorantlarda var .Son yıllarda göğüs kanserindeki artışa bakarsak insan ister istemez aradaki ilişkiyi düşünüyor.Üstelik bilim adamlarını da açıklaması var .Ben kendi adıma açıkçası korktum .İnsan bile bile niye sağlığını riske atsın .Dediğim gibi vichy de yok ama o da çok etkisiz bir ürün .Eczacı bir de sebamed i söyledi onu denemedim .

12. 10 Kasım 2008
  13. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    İki tane aynı markanın deodorantı , pudralı olanda var alüminyum chlorohydrate , pudrasızda yok :uhm: Acaba pudrayla alakalı birşeymi alüminyum chlorohydrate?

14. 10 Kasım 2008
  15. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bu dediğin markalarda alümiyum yoksa hemen alırım .İçeriklerine baktın mı ?a.s.

16. 10 Kasım 2008
  17. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.174
    Ödül Puanları:
    188
    Evet. Tezgahtarı şüphelendirecek kadar kaldım deodarantların başında :)

18. 10 Kasım 2008
  19. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım pudra ile ilgisi olduğunu sanmıyorum .Çünkü marketlerdeki bütün dolara baktım (stick, rolon, sprey, pudralı) hepsinde var .