Depreme Dayanıklı Evlilikler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve HeartLess tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Depreme Dayanıklı Evlilikler​

Kadın erkek ilişkisi zordur, bunu herkes bilir. Tıpkı her evlilikte sorunlar,tartışmalar, çatlamalar olabileceğini,aşkın da, tahammülün de bitebileceğini bildiğimiz gibi...

Ama evliliğin güllük gülistanlık bir şey olmadığını bilmesine rağmen her kadın, ufaktan ufağa evlilik hayal eder. Bilinçaltlarımız "evlilik iyidir, evlenilmelidir!" sloganıyla yıkanmıştır, bu yüzden de ne yapıpedip evlenmek şarttır.

Salt evliliğin kendisi midir istediğimiz, yoksa bir türlü tatmin olmayan sevgi, güven, erkeğimizi garantileme arzumuz mu bilinmez ama sebep ne olursa olsun herkesin ortak noktası, o yolda güvenle yürüyebileceği birini hayal etmektir.

Niyet budur ama gerçekle ne kadar örtüşmektedir? İşte bu soru, başlarda zafer çığlıkları arasında kaybolur, sonraları da birçok başka sebepten ötürü duyulmaz olur.

İnsana "Pes!" dedirten olaylar ne bir ilk aslında, ne de son oldur.Biz kadınlar çok mu uğraşıyor, hırs mı yapıyoruz evlenmeyi? O yüzden mi bu kadar oyuncağını vermemek için "benim, o benim" diyen çocuk gibi ayağımızı yere vura vura tepiniyoruz?

Hepimiz yapıyoruz bunu, mülkiyet duygularımız o kadar hasarlı gelişmiş ki, "Başkasına aşığım" bile dese, partnerlerimizin tapuları bizde sanıyor, cesurca (!) savaşıyoruz.

Ama artık gelin hep beraber kabul edelim. Bize yalan söylemiş, hiçe saymış bir kocayı tekrar kabul edince ne zafer kazanıyoruz, ne vakur oluyoruz,ne de basit.

Olsak olsak kendimizi aldatıyoruz. Sevgisiz, saygısız, tebessümsüz, korkuyla tekrar tekrar başa dönerek

Allah aşkına sizin evliliğiniz kaç şiddetinde depreme dayanıklı?" "Bizimkisi raylı sistem. Sallanıyor, sallanıyor yıkılmıyor şekerim." gerçek farklı bile olsa o tatlı rüyadan uyanmak gerekmediği düşünülür. Gözler, kulaklar kapanır yola devam edilir.
    Mühim olan evliliktir...

alıntı...

2. 9 Eylül 2009
  3. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    günaydın songül, hayatımın hiçbir döneminde illa evlenmeliyim demedim, hayatım boyunca tek hedefim iyi bir işe gidip yurt dışına gitmekti, ve herşeyimi ayarlayıp ingiltereye gitmeme 1 ay kala karşıma çıktı kocam nefretle başladı benim aşkım. 2 ay sonra deli divane oldum ona. evlenmeye karar verdim, çok radikal bir karardı ve babamın karşısına bir gece çıkıp ben ingiltereye gitmiyorum evlenmeye karar verdim dedim, hiç kimse benim evleneceğimi hayal bile edemiyordu herkes şok oldu, karşı çıktılar, eğitimimi yarıda kesmemi istemedi ailem, babam eşimi karşısına alıp askere git dedi, ondan uzak kalacağım o dönemde beni ingiltereye göndermekti niyeti, gitmedim ama kararlı olduğumu anladılar ve biz evlendik, benim gibi evlilik düşmanı bir insan evlendi kimseye inandıramadım. ha şimdi düşünüyorum bazen ingiltereye gitsem nasıl bir hayatım olacaktı diyee, ammann boşver diyorum sen kocanla seyahate gidersin oraya, iyiki evlenmişim onunla, çok seviyorum onu :nazar:

4. 9 Eylül 2009
  5. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada deli gibi kavga ediyoruz bazen kapılar yumruklanıyor, ama ikimizde iki gözü iki çeşme birbirimize sarılıp özürler diliyoruz. bizim her türlü şiddete dayanıklı çok şükür. allahta bozmasın :nazar:

6. 9 Eylül 2009
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.081
    Ödül Puanları:
    563
    Çok sarstı ama yıkılmadık bizde a.s

8. 9 Eylül 2009
  9. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ilk inşa döneminde çok sallandık da yıkılmadık aplam çok şükür...bina oturuyordu ya...zemine yerleşti...
    ama raylı sistem değil bizimki...sallanıp sallanıp yerine oturmuyor...normal sistem, az şiddeti kaldırır ancak, orta ve büyük şiddette yıkılr, altında kalırız...ben kalırım o kesin...
    sesimi duyan var mı diye seslenirim belki, belki duyan olur beni...ya da tek tek atarım üstümden her bir yıkıntıyı çıkarım, ölmem, belki topal kalırım, belki kolumu kaybederim...ama ölmem...

10. 9 Eylül 2009
  11. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Şu anda depremdeyiz ,du bakalım .. :nazar:

Depremin şiddeti deprem bitince ölçülür ya,kaçmış görücez,kimbilir belki çirkin betty nin dediği gibi ilk inşa dönemidir.:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 9 Eylül 2009
  12. 9 Eylül 2009
  13. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    sarsıla sarsıla geldik devirdik 25. yılımızdayız:)
    ama artık ikinçi baharımızdayızzzzzz:)

14. 9 Eylül 2009
  15. spacegirl

spacegirl çaktırmayın aslında yokum Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    çirkin betty güzel demiş, hem de çok güzel. ilk inşa sırasında, temel atılırken baya bir sarsıldık. Gitti gidiyordu. Sonra artık kimin neyin inadıydı, daha yaşanacaklar mı vardı bilemiyorum devam etti.. yıkılır mı? tabi ki. Ama bizim evliliğin bayağı bir esneme payı var. Depremin hala dipten dipten vurduğunu hissediyorum. Ama epey esniyoruz, her iki tarafa da. Sonuçta deprem mi yıkar, biz balyozu vurup da indirir miyiz yoksa korunacak binalar listesine mi girer.. Allah bilir...

16. 9 Eylül 2009
  17. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bizimkide sanırım raylı sistem 10 şiddetinde deprem görmüştür
    eşimle çok ufaktık tanıştığımızda ben 14 eşim 17 5 senelik flörtten sonra
    evlendik ve 5 ylımızdayız flört dönemindeyken daha çok deprem gördü bu ilişki
    onca depreme rağmen ayakta kalıp imza atabildik ben hala şaşırıyorum nasıl evlendiğimize
    ama onca depreme rağmen yine seviyoruz birbirimizi ben onla oda benle allaha şükür
    6 aydırda küçük bıcırığımız bizimle onla dahada anlam kazandı evilik
    allah herkese evliliğinde huzur mutluluk nasib etsin

18. 9 Eylül 2009
  19. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    şuan 10 aylık evliyiz.
    ilk aylarında çok sallandık
    ama şimdi önlemleri aldık galiba
    ikimizde birbirimizi depremde koruyoruz
    çok şükür.

belki dahada yaşarız ama inş. gene hafif şiddette atlatırız.