depresyona girdim artık!!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pamukprensler tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : pamukprensler
  1. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar bebeğim kilo alamıyor belki diğer mesajlrmı okuyanlar bilirler.denemediğim şey kalmadı pompayla sağıp veriyorum her öğün yinede çok az kilo alıyor 12 günde 200 gr almış.artık pes edip hiç süt vermek istemiyorum beslenmediğini düşünüp bi yandan da kıyamıyorum.ne yapayım sütümü az mı vereyim daha çok mama mı vereyim.yardım edin yaaa lütfen.!!bide dr sütümle mamayı hazırlayabileceğimi söyledi pek içime sinmedi ağır olabilir gibi.ne diyosunuuz.....?bebeğim 1 hafta sonra 4 aylık olacak 6300 gr ...eyvahedigeldismile

2. 6 Temmuz 2010
  3. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bebeğinin killosu depresyona girecek kadar kötü dil canım.bence normal aşırı zayıf değil kafana takacak kadar benim oğlum 10 aylık olcak 10 kilo siz bizden daha hızlı bile gidiyo gibisiniz kilo yönünden bence 4 aylık bir bebek için çok normal bir kilo neresi zayıf:)

4. 6 Temmuz 2010
  5. bulut

bulut Allah büyüktür.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ay inanmıyorumm ya bunun nesini kafana takıyorsun 4 aylık bebek 6300 daha ne olsun benim kızım 6 aylıkkken 6,5 kiloydu ben napıyımpeki????

6. 6 Temmuz 2010
  7. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kilosu iyi gibi ama kilo artışına bakarsak son 2 ay 500 ve 400gr çok mu iyi.şuanki kilosunu ilk ay aldığı 1.5 kiloya borçlu.yani kilo alımı çok az.önce az emme nedeniyle almıyo sanıyordum ama 1 aydır sağarak verdiğim halde yine aynı tablo ,boşuna işkence çekiyorum galiba.hiç sağmayıp direkt emzireyim artık ne kadar emerse üstünede mama vereyim diye düşündüm bu sefer de az emeceği için süt azalacak.çokk bunaldım.saçım beyazladı resmen dr bile benden bıktı.

8. 6 Temmuz 2010
  9. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım her ay aldığı kilo önemli değilmi bebeğin her ay düzeli iyi kilo aldıysa elbette 6 ayda doğum kilosunu 2ye katlaması yeter deniyor .ama benim bebeğim az kilo alıyor ve gittikçe düştü....

10. 6 Temmuz 2010
  11. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin bebeğinin maşallahı var düşünsene biz her ay 500 gr alsak bile sizi yakalayamayız....acaba sütüm mü yaramıyor benim...

12. 6 Temmuz 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğin emerken kaç dk. emiyordu canım?? az emdiği için mi sağarak veriyorsun??

14. 6 Temmuz 2010
  15. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım az emiyordu en fazla 5 dk ve tek göğüs emerek 3 saat kalıyordu.bi tarttık 22 günde 300 gr dr mama dedi.inat ettim sütüm var diye sağarak vermeye başladım daha çok anne sütü alması için ama yok daha çok kilo almıyor....şu an emmeyi bırakmadı ama doyurmuyor kendini...

16. 6 Temmuz 2010
  17. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım zaten 4 aylık olacakmış dr.a sorarsın ek gıdaya da başlarsın... ama sen yine de kafana takma depresyona da girme sakın... bebeğinin sana ihtiyacı var...evet aylık kilo alımı 4 aylık bi bebek için az gibi ama huysuzluğu filan yoksa sorun etme. benim kızım şuan 11 aylık ve doğduğundan beri çok nadirdir 2 göğsümü birden emdiği.. şuan sadece 9 kilo.. ben kafaya takmıyorum. sağlıklı olsunlar da ...:nazar:

18. 6 Temmuz 2010
  19. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    2,5 aylık oğlum çok uykucu memeyi alır almaz uyuyor.Uyandırmaya çalışıyorum, birazcık emiyor ve yine dalıyor. (gece bile) Yatırıyorum, karnı aç olduğundan herhalde 5-10 dk ya uyanıyor.Sütüm azalmasın diye sağıp vermeye çalışıyorum ama o da çok zor. Zaten gürül gürül fışkıran süt azalmaya da başladı. Memeyi tutmaya çok zor alışmıştı. 1 ay mücadele verdik ama şimdi memeyi tutabiliyor fakat uyuyor. Aptamil Mama takviyeleriyle 5 kilo 700 gr mı bulduk. Ama ben mama vermek istemiyorum. En azından işe başlayana kadar beni emsin istiyorum. Kafayı yemek üzereyim. Senin bebişin kilosu hiç fena değil. Soruya soruyla cevap vermiş gibi oldum ama kusura bakma:KK43: Oğluşumu besleyemiyorum ne olur bana da akıl verin..