Depresyona Karşı Kedi Besleyin

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 25 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    :teselli:psikologların,depresyon hastalarına kedi beslemelerini önerdiklerini biliyor muydunuz?Hatta bazı psikologlar, muayenehanelerinde özellikle kedi bulunduruyorlar,hastalar için.Ben de deniyorum, ne zaman keyifsiz olsam stResli olsam, üzgün olsam, kedi bebişlerime dokunur, onların guruldamalarını hissederim.Gerçekten işe yarıyor,tavsiye ederim.:teselli::teselli:Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Son düzenleme: 1 Mart 2008
  2. 26 Temmuz 2007
  3. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İçtenlikle katılıyorum..Dışardan eve geldiğimde,stresliysem kedimin beni kapıda karşılaması,Konuşurken kuyruğunu sallaması ve onun varlığı değil depresyona tüm sorunlarıma iyi geliyor..Aslında mentropollerde insanların doğadan uzak yaşaması bir nebze olsun onların varlığı ile aşılıyor...Ayrıca uykusuzluk problemi çekenlerde mutlaka kedi beslesinler,öyle güzel uyuyorlarki uykusuzluk problemi felan kalmıyor..

4. 26 Temmuz 2007
  5. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım keşke herkes hayvanların sunduğu sevgiyi hissedebilse.o zaman kimsede stres kalmaz vallahaa.s.a.s.a.s.a.s.

6. 26 Temmuz 2007
  7. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    var canım hatta kimse evime gelmiyo yada bebeklerimi bir yere kapatmamı söylüyolar.malesef hayvanların ne tatlı olduğunu göremeyen sevgimizede anlam veremeyenler çoğunlukta.anneler çocuklarına hayvan sevgisi aşılamalı.ne dersiniz?a.s.a.s.a.s.a.s.

8. 28 Temmuz 2007
  9. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canım öyle insanlar okadar çok ki benim de evde 24 saat salık bir muhabbet kuşum var fıstığım. bir misafir kapatın "şunu" dediği zaman asla kapatamıyorum alıyorum odama geliyorum.Keza kedim veyahut köpeğimde olsaydı şuanda gene bir odaya kapatamazdım.Sanırım evimize gelmemeleri tercihim olurdu bir hayvanın ceza verir gibi odaya kapanmasına razı olabilecek hayvanın ağlamasına kulak asmayan bir insan zaten evime gelse ne olur gelmese ne olur.

10. 29 Temmuz 2007
  11. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Benim k.valide "bizi istemiyorsun istesen kedileri atarsın evden "diyordu.Kimse kusura bakmasın.Ölümden niye kurtarıp eve getiriyorum, tekrar ölüme vereceksem.Yada evde bir yere kapatıp, ağlatmak içinmi sokaktan topluyorum.Geçen gün temizlik için birini tutacaktım,"kedi olan eve gitmiyorum" dedi.Tuhaf yani.Kedi getirdiğimi duyduğunda eşime "ne pis karın var" diyordu k.valide.Neyseki sadece eltimle paylaşıyor bu düşüncesini.:))bende takmıyorum artık.Ne derlerse desinler.Can kurtarmaktan vazgeçmeyeceğim.Bahçeliii eeeev.a.s.

Son düzenleme: 1 Mart 2008
  12. 29 Temmuz 2007
  13. nevbahar

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    İşte bende buna anlam veremiyorum bir hayvan ufacık sevecen onun nesi pis olabilir evde bakılan bir hayvan hemde ve neden bakılmasın insanların bu düşünceleri çok üzücü maalesef.Bir gün hepsinin düşüncelerinin olumlu yönde değişmesi dileğiyle

14. 29 Temmuz 2007
  15. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çocukken başlıyor herşey.benim görücem korkar minnacık kuştan bile.onu anlayabiliyorum ama sevmeyenleri tiksinenelri anlayamıyorum.

16. 29 Temmuz 2007
  17. nevbahar

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde korkanlara asla bir lafım yok olabilir korkabilir ama korkan biride hayvan sevgisine sahip olabilir.Dediğiniz gibi sevmeyenler tiksinmeye kadar varanları maalesef bende anlayamıyorum.:1no2:

18. 29 Temmuz 2007
  19. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    dr.tedavisiyle korkan insanlar tedavi ediliyor ama türkiyede var mı bilmiyorum.bir belgeselde izlemiştim.hamam böceklerinden müthiş korkan bir kızcağızı öyle bir tedavi ettilerki eline bile almaya başladı.