Depresyona mı giriyorum ?!?!?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve yenidenbaxsxla tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yenidenbaxsxla
  1. yenidenbaxsxla

yenidenbaxsxla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1,5 yıl önce eşimden boşandım. 1 tane çocuğum var. Boşanma psikolojisinden hala kurtulmuş değilim çünkü eski kocamı hala unutamıyorum. Fakat tabi hayat devam ediyor. Bunalımda olunan yalnız geçirilen sürekli ağlanılan bir dönemin sonunda hayatıma biri girdi. 6 aydır birlikteydik. Sevdimmi hayır. Güzel vakit geçiriyordum, gülüyordum eğleniyordum, mutluydum onunla. Kendisi hiç evlenmemiş biriydi fakat bu nedenle ilişkimiz belli bir noktanın ötesine geçemiyordu. Ve sonunda sudan bir sepepten ayrıldık. Epeydir aklımda soru işaretleri birikiyordu zaten, çünkü bazı şeyler eksikti. En başta şefkat.. Üst üste birike birike bir sabah bambaşka birşeyden patladım.
    Ve şimdi bitti. Ve ben yine bir yalnızlığa sürükleniyorum. Ve böyle zamanlarda da eski eşime yoğunlaşıyorum. Ve bunu da istemiyorum, onu düşünmek acı veriyor çünkü. Tekrar ağlanılarak geçirilen geceler istemiyorum.
    Bu yeni ilişkime dönmek benim elimde. Bir telefona bakıyor.
    Yapıyımmı yapmıyımmı karar veremedim. Yalnız ve bunalımda bir dönem mi geçireyim? yoksa eksik de olsa bildiğim tanıdığım biriyle çok mutlu olmasamda devammı edeyim?
    Biliyorumki aslında yeniden başlasam bile bu ilişkinin artık sonlarını yaşıyorum. En fazla iki ayı daha var. Bana boşver karşına yeni biri çıkar demeyin çünkü yeni birini asla istemiyorum. Hayatımda çok fazla insanla birlikte olmak yeni birini tekrar tanımaya çalışmak istemiyorum ben.
    Sanırım ben ne istediğimi bilmiyorum ve depresyona giriyorummmm....

Son düzenleme: 9 Kasım 2008
  2. 9 Kasım 2008
  3. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim psikolojini anlamak cok zor..ama öyle samimi yazmişsinki yazdiklarindan yola cikarak konustugumu belirteyim..bence suan hayatina kimseyi sokma..psikologa gitmen iyi olur..cok daha cabuk toplanirsin..bazen insan suyun dibini boylamadikca yukari cikamiyor..gün geliyor ayagin yere degince tekrar su yüzüne cikiveriyorsun bir hizla..

hayatina giren kişi gerçekten dogru kişi olsaydi suan eşini degil onu düşünüyor olurdun..he demek istedigim eşin dogru kişiydi demek degil..onunda yanliş kişi oldugu belli ki boşanmişsiniz zaten..

kendine biraz zaman ver..kendine dön..ama bence bu dönemi profosyonel bir yardim alarak atlatmaya caliş..tek basina daha uzun zaman alabilir cünkü..

hobilerinle ilgilen..cocugunla ilgilen..eşini düşünmeye vakit birakma..elbet bu kötü günlerinde gececek..ve sen tekrar mutlu olcaksin..gecenin en karanlik zamani gün dogumuna en yakin olan zamandir :KK66:

4. 9 Kasım 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Cok zor bir dönem geciriyorsun mutlaka!!:nazar:

Böyle kara kara düsünme bence canim ve isin icinden cikamiyorsan bir uzmandan yardim almaktanda cekinme...:teselli:

Icinde eskiyi bitirmeden yeniye baslamak zaten hataydi kanimca, sen önce eski esini unutman lazim onun düsüncelerini anilarini kafandan silmen lazimki yeni bir iliskiye acik olasin...a.s

Allah yardimcin olsun insallah:Saruboceq:

6. 9 Kasım 2008
  7. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    153
    depresyona girip girmemek senin elinde beterin beteri var canım bence icbiseye kafanı takma sessizligin yalnızlıgın sakinligin tadını cıkar..

8. 9 Kasım 2008
  9. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hayatına yeni birini sokma sakın çünkü daha kocanı unutamamışsın... aslında senin unutmaman gereken tek şey var o da hayatında bi erkek olmak zorunda dill... illa biriyle beraber olman gerekmioki... meslek bölümünde bankacı yazıo... bak ne güzel işin de var kendi ayakların üzerinde durabilirsin doğru insan seni er yada geç bulacaktır aramana gerek yok....

10. 9 Kasım 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kendi kendine de çok mutlu olabilirsin canım..
    bir erkeğin kaprisini çekmek,onu pışpışlamak için doğru zaman değil bence..
    ruhunu dinlendir bana sorarsan..
    gez toz..bekarlığının tadını çıkar..:a.s.:

12. 9 Kasım 2008
  13. Yuhanna

Yuhanna ♥ Shimmer Gold ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yaşadıkların kolay deil,Allah yardımcın olsun ama içine sinmeden,bişeyler eksik derken o insana sırf yalnızlıktan çaresizlikten geri dönme bence,bu ona da haksızlık olur bi yerde,seni seviyorsa senden bişeyler bekliyorsa ona haksızlık etmiş olursun çünkü sen ona karşı olan duygularında samimi deilsin,yalnızlığını unutmaya çalışıyorsun,ama bence diğer arkadaşların dediği gibi ne eski kocanı düşün,gözünde büyüt,ne de bu zaman öldürdüğün adama geri dön,onu da üzmüş olma,ah almış olma,sen en iyisi psikoloğa git,sosyal aktivite araştır,çalışan bi bayan deilsen iş bulmayı deneyebilirsin,yepyeni bi başlangıç olur hayatında,eğer çalışıyorsan farklı etkinliklere yönelebilirsin,dans kursları,yoga,diksiyon,fotoğrafçılık vs çok güzel etkinlikler,diksiyon hariç hepsine gittim tavsiye ederim inan kendini çok iyi hissedeceksin,yeni arkadaşlar edineceksin,niye illa hayatında biri olması şartmış gibi düşünüyosun ki? hayatında bi erkek olmayıversin,eğer hayatında bi erkek yoksa bunalıma girmen kaçınılmaz mı ki? yoo bence hiç alakası yok,hayatında kimse olmayan bunca yalnız insan var hepsi bu kadar karamsar deil,bence biraz abartıyorsun,illa bi sevgilin olmak zorunda gibi düşünüyorsun,sevgili demek oyalanılacak bişi deil bence,sevgili bi etkinlik,zaman öldürülecek,yalnızlıktan kurtulmak için başvurulacak bi çare deil,sen oyalanabileceğin hobiler edin,etkinliklere katıl sosyalleş,bırak hayatına ne zaman yeni biri girecekse zamanını bekle,mutlaka sen de tekrar evleneceksin,zamana bırak,sen hayatını güzelleştirmeye,kendini geliştirmeye çalış,böyle dönemler aslında hobi edinmek,kendini geliştirmek için ideal zamanlardır,bu dönemden bu şekilde faydalanmaya bak çünkü boşanmana çok olmuş,artık kendi yolunu çiz,bunalımdan kurtulmak için de mutlu olacağın şeyler yapmalısın,bu illa bi erkek illa bi sevgili olmak zorunda deil,sen sadece buna endekslenmişsin

Son düzenleme: 9 Kasım 2008
  14. 9 Kasım 2008
  15. Buucuuu

Buucuuu Benim tatlı tüçük yumurtam ☺ Üye

Beğenildi:
    330
    Ödül Puanları:
    113
    Çok zor bir dönem geçiriyorsun gerçekten. İlk olarak Allah yardımcın olsun.

O insanı sevdiğin için dönmeyeceksin. Sadece bir boşluktan olacak bu yaptığın. Bile bile lades yani. Değer mi şekerim olmayacağını bile bile gezip tozmaya. Bence onu silin aklınızdan...

Siz eşinizi unutmadan hayatınıza başkasını sokmakla yapmışsın kendinize bu eziyeti. Elbette ağlayacaksınız üzüleceksiniz. Evlenmek aile kurmak boşanmak o kadar kolay değil.

Bir uzman desteğiyle eşinizi unutmaya çalışın. Ne zaman ki hayatınız da birisi olmadan yaşıyorsunuz mutlusunuz işte o zaman yeni bir ilişkiye hazırsııznızdır..

Ama gördüğüm kadar şimdi değil. Kendinizi daha fazla üzmekten başka bir şeye yaramayacak bu insanla görüşmeniz.

16. 10 Kasım 2008
  17. egzantirig

egzantirig Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    ilişkisiz yaşayabilirsiniz. bir süre bünyenizi nadasa alın. bu olumsuz seylerden kendinizi bi soyutlayın. Allaha yönelin dua edin namaz kılın hakkınızda hayırlısını isteyın. içten gelerek dua edip bunu isterseniz eminim yüreginiz ferahlicak.
    insanın en yakını gene yüce Allahtır. mutlulugu erkeklerde bu ara aramasanız iyi olur zaten yıpranmışsınız yeterince.

insanların hayatında acı dolu olaylar oluyor. boşanmak ayrılmak ölüm kaza vsvsvs.
    bunların stresinden kurtulma yolu yine kendi içimizde bir başkasında degil..

RA'D 28- Onlar, iman etmiş ve kalbleri Allah zikriyle yatışmış olanlardır. Evet, iyi bilin ki, kalbler Allah'ın zikri ile yatışır:Saruboceq:

18. 10 Kasım 2008
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    aramayın...
    bir ilişkiye hazır değilsiniz şuan...
    önce kendinizi dinleyin...
    sonra gelir aşk...