depresyonmu :((((

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve tuvanna07 tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : tuvanna07
  1. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba dogum yapalı bugün 21 gün oldu Allaha çok şükür dünya tatlısı saglıklı sıhhatli bi oglum oldu.Dogum yaptıgım günden beri sürekli aglamaklıyım en ufak bişeye bile aglıorum evden çıkmayı birilerinin eve gelmesini hiç istemiyorum sürekli bgazımda koca bi yumru heran aglamaya hazır.Evde yanlız kalıp saatlerce aglamak istiyorum bebegimi kucagıma alır almaz gözlerim doluoo onu emzirirken aglamak isttemiorum ama gözlerimden akıo iştahım hiç yok hhemen hemen yemek yiyemiorum sırf sütüm olsun die azıcık atıştırıyorum çok agresif oldum kimseye anlatamıorum derdimi içimdekileri yengemler benim naz ve nankörlük yaptıgımı söylüo bebegim mememi almak istemio tam bir savaş veriorum kanter içinde kalıo yavrum sürekli aglıo 2 kere mama vverdim demediklerini bırakmadılar sırf memeden kesip biran önce zayıflamak için yapıomuşum halbuki inannın umrumda diil kilolar hangi anne 21 günlük bebegini memeden kesmek ister. Canım kocam endişeli gözlerle bakıo bana teselli etmeye çalışıo beni ama nafileee ne zman geçecek kızlar bu durum ben ne zaman eski neşeli Derya olucam acaba biraz tatilemi gitsem ama bebekle tek başıma baş edebilirmiyim ?Allahım nolur biran önce geçsin lütfenn

2. 1 Temmuz 2010
  3. surgeon

surgeon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım seni kadar iyi anlıyorumki, yazdıklarını okurken benimde gözlerim doldu. Benim 3.5 yaşında bir kızım var. Aynı şeyleri bende yaşadım. 48 saat uyuyamadığım oldu. Sana tavsiyem etraftan söylenenlere kulak asma. Eşine sığın. Çocuk doğunca her kafadan bir ses çıkyor. Bu da insanı daha da kararsız, sinirli ve depresif yapıyor. Ama merak etme. Bugünler geçecek. Aldığın kiloları 6 aya kalmaz vereceksin. Eskisi gibi güzel olacaksın. Hormonların şu anda böyle hissetmene yol açıyor. Fırsat buldukça eşinle dışarı çıkın. Bol bol su içersen sütün artacaktır. Çocuğuna senin için ne doğruysa onu yaparak büyüt. Bebek 6 aylık olduğunda herşey değişecek. Sen bile şaşıracaksın. Duyguların da değişecek. Bebeğine bakmaktan keyif alacaksın. Güzel günler seni bekliyor. Bunların yanında kendini çok kötü hissediyorsan, uyuyamıyor, yemek yiyemiyor, çocuğuna bakamıyor ve kötü şeyler düşünüyorsan psikiyatra gitmekten çekinme. Önemli olan sen ve ailensin unutma.

4. 1 Temmuz 2010
  5. ChicChic

ChicChic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bende aynı şeyleri yaşadım.Doğum sonrası depresyon canım anlattıkların.Ama geçici,sanki bitmeyecek gibi hissedersin ama geçecek.

6. 1 Temmuz 2010
  7. tuvanna07

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ınş. kızlar inş. geçer dediginiz gibi olur umarım tavsiyeleriniz için çok tşkler

8. 9 Temmuz 2010
  9. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    off ne zor günlerdi.bu zamanlarda insanın yanında halden anlayan,bu konuları bilen(cahil insanlar yakıştırmalar yapıyor arkadaşımın anlattığı gibi) birilerinin özelliklede eşin olması çok önemli.benim birde kış ayıydı ,annem gitti,yalnız kaldım,sütüm azdı,tek göğüsle emzirmeye çabalıyordum off............Allah bu dönemde tüm yeni annelere yardım etsin.ama geçicek canım,kendinle bu şekilde konuş ve kafanı dağıtmaya çalış..

10. 12 Temmuz 2010
  11. LuNaRiA

LuNaRiA ay ışığında saklıdır.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım..burda tekbaşımayım ailem başka şehirde..hiçbişeyden zevk almıyorum,dışarı çıkmak istiyorum ama çıkınca bebeğim huzursuzlanınca yine sinirleniyorum eşime gezmek bizim neyimize bizi ev paklar deyip eve dönmek istiyorum,saçım başım karman çorman,uykusuzum,yorgunummm umarım kısa zamanda geçer bebeğimle daha güzel ilgilenebilirim....

12. 12 Temmuz 2010
  13. nc1980

nc1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    herkes aynı şeyleri yaşıyor bence psikolojiyi bozan herşeye karışan aile bireyleri
    benim sütüm gitmişti stresten yavrum bir gün dahi emmedi herkesi gönder sadecebebeğinle ilgilen
    bebek de kalabalık istemiyordur

14. 13 Temmuz 2010
  15. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim de oldu kırk gün veya 2 ay içinde geçti tamamen
    ne yapsam diye ben de çok uğraştım, üstüne üstlük benim eşim destek değil köstekti
    ama geçti
    seninki de geçecek çok umursama vesvese yapma

16. 19 Temmuz 2010
  17. tuvanna07

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yarın kırkımız çıkacak malesef hala geçmedi ben hala aglıorum ve artık kendimden nefret ediorum kendimi özledim :KK43:((((

18. 20 Temmuz 2010
  19. beren15

beren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    canım bence en kısa zamanda profösyonel destek almanı tavsiye ederim ben aldım almayada devam ediyorum inan çok iyi gelecek