derdim evlenememek

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve melina1 tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : melina1
  1. melina1

melina1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.394
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar benimde bir derdim var derdim bir türlü evlenememek aslında fedakar ,sevgi dolu bir insanım ,paylaşımcıyım ,seversem sevdiğimin üzerine titrerim ama nevarki birtürlü aradığım insanı bulamıyorum yaşım 35 çevremde herkez evlendi benden 13 yaş küçükler bile evleniyor ama ben nekadar insanla tanışsamsa birtürlü kısmet olmuyor :KK43:boyum 172 80 kiloyum sanırım son zamanda tanıştığım insanlar kilomdan dolayı beni tercih etmedi ve diyet yapmaya başladım karşıma çıkan erkekler hep eğlence için görüşmek istiyor büyük kısmı sorumluluktan korkuyor görücü usulü tanıştırdılar elektirk almadım birtürlü forumdaki arkadaşlar derdimi sizle paylaşmak istedim acaba ben ne yapsam nasıl bir çözüme gitsem bazen düşünüyorum bende ne eksik varda evlenemiyorum çok ağladığım zamanlar oldu bayramda görüyorum kuzenlerim çocukları olmuş bize ziyarete gelmiş arkadaşlarımı görüyorum hepsinin yanında eşi var bu beni çok üzüyor yalnız olduğum bir sevdiğim eşim olmadığı için:KK43:

2. 20 Eylül 2010
  3. hande19

hande19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    melinacığım bu işler biraz nasip bence muhakkak seninde kısmetin biryerde ama zamanı var demekki seni çok iyi anlıyorum neden dersem benimde bir kız kardeşim var aynı dertten bunalımda kimle çıksa eli boş kalıyor ve gerçekten hakedilmeyecek basit meseleler yüzünden ilişkileri son buluyor en son ilişkisi kardeşimi hem işinden etti hemde ruh sağlığından çok kötü günler geçirdik ben evli biri olarak bence çok isteme derim kötü birine denk gelip hayatını mahvedeceğine bekar hayatı sürmek bence daha iyi ama bunu ben nekadar dersem diyeyim ateş düştüğü yeri yakar birde bazıların kısmetini büyülerlede kapatıyorlar öyle bişeyde olabilir üzme kendini hayatını yaşa bence

4. 20 Eylül 2010
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    burdaki zayıflamacı ablalar sizi fıstık gibi yaparlar. doğru yere geldiniz. özgüveninizi toparlamaya ihtiyacınız var.

6. 20 Eylül 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.091
    Ödül Puanları:
    463

ya canım bence odağını bu konudan uzaklaştır, hiç bu konuyu aklının ucuna bile getirmeden yaşamana devam et, o zaman kısmetin daha hızlı ortaya çıkacak göreceksin

açıkcası 35 yaşında bi kadın içib flörtle evlenmek çok uzun zaman alır, neden dersen bi ortamda tanışcan, karşıdaki sana yaklaşcak, yemeğe çıkcanız etceniz, niyetler geç belli olcak vs.. vs.. bence en mantıklısı evlilik amacıyla tanıştırılma usulu... zaten sizi birbirinize tavsiye edenlerde sizi tanıdıkları için sizi yakıştırırlar muhtemelen

8. 20 Eylül 2010
  9. kevok1985

kevok1985 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb canım.dışardan çok büyülü gibi gözükebilir ama herkes o sorumluluğu taşıyamaz.ben 5 yıldır evliyim,çok şükür eşimden yana da ciddi bi sıkıntım olmadı.fakat bana soracak olursan evlenme.gerçekten çok fedakarlık isteyen bişey.ze çok zoorrr.sadece eşinle evlenmiyosun ki.ailevi sıkıntıları olsa,maddi,manevi sıkıntıları olsa onları bile taşıman gerekiyo yeri gelince.ben ki o kadar alttan almayı bilen biriyim ,bamna bile ağır geldiyse başkası kim bilir ne çekiyo. yani dışardan göründüğü gibi lay laylom değil evlilik..

10. 20 Eylül 2010
  11. melina1

melina1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.394
    Ödül Puanları:
    123
    ben çocuğum olmasını istiyorum çocuk sevgisi çok bende insan sevgiside var aslında yaşım geçmeden bir çocuğum olsun istiyorum:KK43:

12. 20 Eylül 2010
  13. kevok1985

kevok1985 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de çok istiyorum ama biz, ol deyince (haşaa) olmuyo.çocuk yapmak için de evlenilmez yani.elbet dengini bulacaksın kader kısmet böyle şeyler.ayrıca yaşın falan da geç değil..

14. 20 Eylül 2010
  15. melina1

melina1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.394
    Ödül Puanları:
    123
    elbette çocuk için evlenilmez zaten gerçek sevgiyi aşkı doğru insanı aramasaydım evlenmiştim ben ama bir örnek vereyim geçende biri bana dedi senin bir kusurunmu varda evlenemiyorsun,yada başka şeylerle itham olmak ,akrabaların bana acıyan gözlerle bakması ,annem kilo aldın ondan evlenmiyorsun demesi , benim kilo almamda hep yanlış insanlarla karşılaşmam neticede buna üzülmem ve yılların birikimi patlak vererek depresyona girmem sonucunda ilaçlardan şişmamlamam vücudumun dengesi bozulması bu sorunu yaşayan bilir aslında yaşamayan çok iyi anlayamaz yani ateş düştüğü yeri yakar:KK43:

16. 20 Eylül 2010
  17. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Her yerden çıkan şu meşhur "elalem" ve söyledikleri kötükedihüso
    Profilinizde ev hanımı" yazıyor.Sanırım çalışmıyorsunuz.Dönemlik mi yoksa bir meslek sahibi olmadığınızdan mı bilemiyorum ama evde de ne kadar sosyal paylaşım, tanışma ve kısmet çıkabilir orası muamma.Bence sosyal çevreye girebilir, iş hayatına atılabilir, bir meslek edindirme kurslarına ya da hobi kurslarına da katılabilir böylelikle bir çevre ve yeni insanlarla tanışmayı gerçekleştirebilirsiniz.
    Yaş ve kilo takıntısı ise tamamen şu körolasıca "elalemin" öz güveninizi kırmasından dolayı.28 yaşında evlendim 80 kilo olarak gelinlik giydim, şişkoydum, belki yaşım geçmişti ama ben kendimi beğeniyor, seviyor ve mutluydum.Eğer basenlerinize ya da hafif çıkmış göbeğinize bakarak sizinle gelecek kurmaktan ya da flört etmekten cayan varsa zaten sallayın gitsin; keza o adam mazallah siz hamile kaldığınızda size"fil" diyerek direk boşanır.
    Evet kader, kısmet, nasip işi ama evde 24 saat oturarak da beklemek, bu kısmet oranını düşürür gibi geliyor bana.En azından size şişko, yaşlı diyen elaleme aslında böyle olmadığını gösterip kendinizi de şımartmak adına kuaföre gidebilir, belki daha farklı yeni bir saç kesimi uygulatabilir, kıyafet tarzınızı değiştirebilir, kendinizi mutlu edebilir ve sosyal çevrenizi daha geliştirebilirsiniz.(iş-kurs-vs.)

18. 20 Eylül 2010
  19. 1 anne

1 anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Belli bir yaştan sonra sanırım insan daha seçici oluyor,Her geçen sene beklentiler artıyor ve karşısına çıkan insanlarda o özellikleri bulamayınca başa dönüyor.Tabi ki herkes toplum tarafından öngörülen o belirli yaş aralığında evlenmek ister fakat sırf toplum ve çevre öyle istiyor diye karşısına çıkan absürd biriylede yanlış bir evlilik yapamaz insan.Hayatın böyle dönemleri vardır,dinlemeyin kendinizi.İnanın o kuzenlerin,mutlu mesut görünen evliliklerininde ne sorunları vardır bir bilseniz.Çok duymuşsunuzdur da birde ben söyleyim evlenmiş olmak için evlenilmez,Tek başına bir yanlızlık bazen ikili bir anlamsızlıktan çok daha hayırlıdır inanın.Anne olmak isteği apayrı.Fakat sağlıklı bir çocuk için iş yine aynı yere geliyor mutlu bir evlilik...durgun bir döneminizdesiniz belli ki,bunu değerlendirin derim.Kilo verin mesela,kendinize özen gösterin.Sonra yeni insanlar tanımaya çalışın.Hiç belli olmaz aradığınız bir anda çıkıverir karşınıza.Siz hazırlıklı yakalanın bu defa.bol şans diliyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.