Derdime çare yok malesef

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sersev79 tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sersev79
  1. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar evliliğimde 5. yılımdayım herşey bütün evliliklerde olduğu gibi çok güzel başladı eşimle birbirimizi çok seviyorduk taki gerçek yüzünü görünceye kadar onun için hiç birşeyi vakti saati düşünmeden elimden ne gelirse yaptım sorunlarımız başladı kavgalar gürültüler nedeni ne biliyormusunuz benim 3 yıl tanıyamadığım eşim meğersem annesinin delisiymiş ne baba ne eş ne kardeş düşünmeden kırıyor dövüyor hatta silebiliyor annesi için kayınvalidemmi oda tam bir dedikoducu ve gaz verici eşimi her gelişinde dolduruyor ya dayak yiyorum ya 3-4 gün konuşmuyor benimle nedeni ise annesine ilgi göstermiyor onu sevmiyormuşum bu kadar huzur bozan bi insan nasıl sevilebilirki yapım dolayısıyla kesinlikle yalakalığı sevmem becerememde zaten dün yine geldi analı oğullu neredeyse döveceklerdi beni zor kitledim kendimi yatak odasına canım çıktı ağlamaktan tek destekçim kayınpederim canım babam 2 ay önce vefat etti ondan sonra herşey dahada kötü oldu annem ve babamda bana sahip çıkmıyorlar kendin istedin çekeceksin diyorlar kaç kez bırakıp kaçmayı düşündüm ama altı aylık ikizlerime hamileyim eşim için ne ben nede bebeklerimin hiç bir önemi yok bırakırsan alırım çocukları göstermem diyor ne bana kocalık ne çocuklarına babalık yapıyor sadece annesi için yaşıyor çıldırma noktasına geldim artık allaha sığındım ama dayanıcak gücümde kalmadı biliyorum çocuklarım doğunca dahada zından edicekler hayatı kaynanam 2-3 ay burda kalıcakmış ya ölürüm ya öldürürüm ben bunu çok çaresizim sadece bebeklerim için katlanıyorum ama biliyorum onlarında psikolojisi bozulacak böyle bi ortamda daha şimdiden eşim bağardığında iki gün küsüyorlar hiç kıpırdamıyorlar allahım nolur bana yardım et.........senağlama

2. 4 Mayıs 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Simdi hamile olmasaydin..kac git kafan nereye gözün nereye derdim...:kahve:

Ah be arkadasim..insan kendi kendinin elini kolunu böyle baglarmi ? Böyle bir adama neden cocuk yaptin....kendi caresizligne birde o minicik yavrulari katacaksin?? Yani cidden bazen inanamiyorum ya...ve cok üzülüyorum...benneyaptımki

Ailenin davranisi hic hos degil, ne olursa olsun insan evladina destek olmali...sen yinede annen ile konus güzelim...anne yüregi dayanamaz..siddet gördügünü falan anlat...:teselli:

Birde bir laf vardir...baktin gördün düsmanindan kurtulamiyorsun onunla dost olmaya calis...buda kayinvaliden icin önerebilecegim tek sey...cünkü belliki sorunlarinizin kaynagi o...:nazar:

Allah yardimcin olsun...:Saruboceq:

4. 4 Mayıs 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bir kere dayak yiyorsunuz. hatta kayınvalidenizle sizidövmeye kalkmışlar ,üstelik ikizlerinize hamileyken.
    ne yapıp edip o evden bir an evvel ayrılmalısınız. bunlar insan olamaz çünkü..
    bir kuzeniniz,teyzeniz,akrabanız, yada arkadaşınız varsa, bir süre onda kalın. veya sığınma evlerinden birine ,yerleşin.
    eşinizi hem dayak atıp hemde çocuklarınızı alamaz.hayal kuruyor kendisi....bu ülkedede hukuk, denilen birşey var..
    anne ve babanıza da çok sinirlendim.ne biçim annelik babalık bu. ne demek ,sen ettin sen, çekeceksin...insanız, hata yaparız. evlenince annelik babalık bitiyor mu Allahaşkına...
    bir şey soracağım,hamilesiniz .peki bu şiddetler vardı da neden hamile kaldınız. bu yaptığınız en büyük yanlışlardan biri bence...

6. 4 Mayıs 2009
  7. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Allah onlari islah etsin
    hamile bir kadina el kaldirilir mi ya
    canim belki babasinin olumuyle kayinvalidenin daha yalniz kaldigini daha ilgiye muhtac oldugunu mu saniyor kocan
    belliki olum sokunu atlatamamis bunlar
    bu kocalar kadinlarini sahipsiz oldugunu anladiklari an cildiriyorlar
    sen dualarini eksik etme insallah dogru yolu bulurlar ikiside

8. 4 Mayıs 2009
  9. marsel

marsel Guest

hala böyle kaynanalar olduğuna inanamıyorum...inanmak istemiyorum....
    bu nasıl mantıktır ki farkında olmadan bu insanlar çok sevdikleri oğullarının mutlu olmasına mani oluyorlar....

"ölürüm öldürürüm" gibi kelimeleri bırak arkadaşım....aciz insanların sözcükleridir bunlar....sen güçlü birisinki herşeye rağmen eşinden çocuk yapmayı göze alabilmişsin....

çocukların olunca belki iş değişir,kayınvaliden vicdana ,eşininde aklı başına gelir umarım....

10. 4 Mayıs 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bir kere çalışıyorsunuz hemen buna baktım.neden çekiyorsunuzki?:1shok:
    polise gidip kocanız ve kayınvalideniz hakkında şikayette bulunun derhal,eşinz evden uzaklaştırma cezası alabilir.
    nereye kadar çekebilirsiniz Allah aşkına?nereye kadar devam edebilir bu hakaretler,şiddet?
    hemen birşeyler yapın.sineye çekmeyin.düzelir baba olduktan sonra diye ümit ediyorsanız yanılıyorsunuz.siz olacak şeyi söyleyeyim mi?ana oğul bir olup çocuklar konusunda da sizin sesinizi kesecekler.lohusalık bunalımı yetmiyor gibi(ben 40 gün yaşadım berbat bir şey) bir de bunların stresi eklenecek..benneyaptımki
    ayrıca çocukları göstermezmiş..avucunu yalasın.böyle bir hakkı yok arkadaşım.rahat olun.:teselli:

12. 4 Mayıs 2009
  13. Yani ne söylenir ki anne baba eve almıyor karında da ikiz bebek ..en mantıklısı ne yalakalık yapamıyorum diyorsun ya yalakalık yapacaksın bi süre..eşin annesine iyi davranmanı mı istiyor iyi davran numaradan sen de sorun cıkmasın madem tek sorun bu böyle manyak adamlar var ..evden git diyemiyorum gidecek yer yok şu an için en iyi yol bu..
    bi de ben suna inanıyorum eşlerinize annelerini sevmediginizi niye belli ediyorsunuz ki bastan sever gibi yapın olun bitsin..aile huzuru için bu numaralar sart sanırım..

14. 4 Mayıs 2009
  15. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    senin derdine bir tek kendi ailen derman olabilir...

ne yap et yalakalık değildir kendi ailene yakınlık göstermen aileni sana yardım etmeye ikna et...

2 yıldır eşinin çok iyi tanıdığını anlıyorum peki neden çocuk yapmaya karar verdin....hatalısın çok hatalı fakat artık olan olmuş bebeklerin için kuvvetli olmak zorundasın....

ailenin desteğini kazanmak için elinden ne geliyorsa yap....ailenin desteğini alamazsan 2 bebekle ne yapar edersin bilmiyorum durumun gerçekten çok zor....o zaman kayınvalidene yakınlık göster...el öpmekle dudak aşınmaz...kendin için değil evlatların için yapmak zorunda olduğunu unutma...

hele bir doğsun biraz büyüsün bebeklerin ..gün doğmadan neler doğar...

Allah yardımcın olsun.

16. 4 Mayıs 2009
  17. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    senin derdine bir tek kendi ailen derman olabilir...

ne yap et yalakalık değildir kendi ailene yakınlık göstermen aileni sana yardım etmeye ikna et...

2 yıldır eşinin çok iyi tanıdığını anlıyorum peki neden çocuk yapmaya karar verdin....hatalısın çok hatalı fakat artık olan olmuş bebeklerin için kuvvetli olmak zorundasın....

ailenin desteğini kazanmak için elinden ne geliyorsa yap....ailenin desteğini alamazsan 2 bebekle ne yapar edersin bilmiyorum durumun gerçekten çok zor....o zaman kayınvalidene yakınlık göster...el öpmekle dudak aşınmaz...kendin için değil evlatların için yapmak zorunda olduğunu unutma...

hele bir doğsun biraz büyüsün bebeklerin ..gün doğmadan neler doğar...

Allah yardımcın olsun.

18. 4 Mayıs 2009
  19. estel

estel Guest

öncelikle allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin yavrularınızı..

ailenizin torunlarınıgörünce yelkenleri suya indireceğini düşünüyorum..

ama iki bebekle bi yere sığmak çook çok zor..

şimdi bırakın gidin desem bu bebekler doğunca nasıl olacak..

aslında siz böyle bi ortamda ve böyle şartlarda hamile kaldıysanız birazda gönüllü işkence oluyo bu..

belki yakın zamanda bi doğum yaptığım için böyle düşünüyorum ama heleki iki bebekle siz ayrılamazsınız geibi geliyo..

tabi arkanızda olacaksa aileniz ne ala..